Přejít na obsah

Výpadek Climatronicu


Jakub3211

Doporučené příspěvky

Dnes jsem vyzvedával auto ze servisu. Fabii III s tím to problémem tam měli poprvé, ale když jsem auto vyzvedával tak technik říkal, že postupovali dle návodu od škodovku. Co konkrétně oprava obnášel mi neřekl, ale jen flash SW to prý nebyl. Snad to bude OK, ale to už asi letos nezjistím, jelikož to dělalo jen ve vedrech. Každopádně škoda auto o tom problému ví. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak poprvé mi udělal climatronik výpadek a to po následujících úkonech. Jelikož jsem doteď jezdil se zapnutou auto climou, tak vše v pořádku. Z důvodu nemoci jsem jednu jízdu měl A/C vypnuté, venku bylo teplo, tak jsem nechal AUTO regulaci bez A/C. Druhý den jsem nastartoval, vyjel, všiml si že A/C je vypnuté, tak jsem ho zapl, takže normální stav AUTO a A/C zapnuté, ale ani po 5ti minutách se v autě neochladilo... Zap/vyp A/C nepomohlo, zapl jsem a vypnul zapalování a A/C zase šlapalo krásně. Od t doby stále funguje, ale je pravda, že když zablblo, tak jsem měl předtím vyplou A/C a zapl jsem ji chvilku po nastartování... Zatím neřeším, uvidím, zda se mi to stane někdy znova. MY 2015, FIII style, 1,2 TSI 81 kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, jestli je to to same, ale me o vikendu po nastartovani a rozjezdu foukala klima teple, i kdyz bylo nastaveno 21st (venku kolem 30) a Auto. Pak jsem si vsimnul, ze je vypnuto A/C. Po zapnuti zaclo foukat studene a auto bylo skoro hned vychlazene. Takze asi vsechno jak ma byt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, jestli je to to same, ale me o vikendu po nastartovani a rozjezdu foukala klima teple, i kdyz bylo nastaveno 21st (venku kolem 30) a Auto. Pak jsem si vsimnul, ze je vypnuto A/C. Po zapnuti zaclo foukat studene a auto bylo skoro hned vychlazene. Takze asi vsechno jak ma byt...

A/C = klimatizace. Pokud je vyplá, nasávaná vzdušina se prostě chladit nebude. Pokud máš zaplé "Auto", tak máš zaplou automatickou regulaci teploty v kabině, ale ta funguje i bez zaplé klimatizace, kdy ti vhání do kabiny vzduch o minimální teplotě odpovídající teplotě okolí. Snad vysvětleno hned v první větě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s vypadkem jsem byl v servisu, prehrali SW a funguje bez problemu. Jeste mi rikali, ze SA o tomhle problemu vi a ze se to vyskytuje na starsich vozech (MY2015 - vetsinou). Tak ze pokud mate problem, jedte do servisu! Nechapu, proc ignorovat neco za co jsem si zaplatil. Od toho je sakra zaruka! Kdyz neco nejde (samozrejme mrknu treba i do manualu, jeste nahodou nedelam neco spatne), resim to se servisem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Já režim auto nepochopil nikdy... ve firemní Fabii (Fabia 3 ambition TSI 81kw) s climatronikem zapnuto auto... ale vypnuto AC teplota nastavená na 22 a když se oteplilo (taky když je auto se zavřenými okny mi přijde že funguje jako skleník) se AC nezaplo a nezačalo dochlazovat na 22st... Takže manuálně zapnuto AC a začala chladit a udržovat 22st možná se na to dívám špatně ale to je zase můj pohled na věc... nyní mám Octávku s obyč klimou a reguluju sám... buď klimu zapnu nebo ne... nicméně se mi zdá výkon klimatizace taky slabý, teda slabší než u jiných vozů....

 

EDIT: Fabia 3 ambition TSI 81kw

Editováno: , autor: Pro_man
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jako jasné to je,máte samozřejmě pravdu.... Ale režim Automatika by mi spíš připadal automatičtější kdyby kombinoval že si AC zapne sám když je třeba a když není nezapne... Ale to je jen úvaha... Proto jsem psal že jsem to nikdy nepochopil... :-) Režim auto si vysvětluju jako Automatika a nestarej se :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ono to tak funguje ;-) Automatika si reguluje výkon kompresoru sama podle potřeby. Pokud není potřeba chladit, tak kompresor neběží na plný kule, i když máš zapnuté AC... Tím zapnutím AC jen "dáváš povolení" automatice, že v případě potřeby smí použít chlazení, vypnutím AC ji použití chlazení zakážeš, potom dokáže chladit jen do teploty venkovního vzduchu.

Výjimkou je režim odmlžování předního okna, se kterým se AC zapíná automaticky kvůli vysušování vzduchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Díky za toto téma, chybu 

 

590081 - Buzení kompresoru klimatizace
          B10A9 11 [012] - Zkrat na kostru

 

jsem občas měl taky, i když jsem si úplně výpadků klimy nevšiml...dneska ve škodovce přehráno, soft jsem měl 0201 (auto 7/2015), podle TPI vyřešeno od 0202, aktuálně nahráli 0204

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Měl výše popisované výpadky někdo i na MR2017? Tento týden jsem jel asi 600km, a protože pršelo měl jsem zapnutou klimu a a asi po 3h jízdy přestávala chladit - začala se mlžit okna, pomohlo zapnout a vypnout AC, takto to udělalo asi 4x, do té doby nikdy nic. Loni mi měnili kompresor kvůli pískání, loni v létě chladila ok.

Myslíte, že něco bude v paměti závad? Za 20 dní jdu na servis, tak jestli to tam najdou. Je to ještě v záruce, posledních pár tisíc km, najeto 84 tis. km, s novým kompresorem najeto necelých 20 tis. km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...