Přejít na obsah

Vyhřívaný potah sedadel, jaký ?


ekr

Doporučené příspěvky

Chtěl bych dodatečně pořešit výhřev zadnice a zad , dodělání kvůli záruce je možné jen v ofiko servisu a nechci nic levného co by mohle odpálit pojistku, myšleno takové ty marketové za 2 kila.

Našel sem něco takového, viz odkaz dole, je to celopotah ne jen držení gumkama co by se asi kroutilo.

Jak to máte pořešené vy na zimu.

Sem asi rozežraný z druhého auta co mám.Tam sem si to nechal za desítku dodělat je to 3 stupňové na obě přední sedadla je to fakt dobrá věc než se auto roztopí mám záda pěkně vyhřáty za pár minut, pak to ztlumím a tak po chvice vypnu.

Nechcu do fabky cpát zase tolik peněz za obě sedadla (volal sem do servisu ) zas ta samá  cena.

 

http://www.auto-doplnky.com/vyhrivany-uhlikovy-potah-sedadla-12v-heyner-warmcomfort-pro-carbon-tech-506700-p23377

doufám že ten odkaz nevadí adminovi :kol-138:

 

post-9260-0-91379400-1445275865_thumb.jp

Editováno: , autor: ekr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já si byl právě mnou preferovaný potah za skoro 13 stovek vyzkoušet a právě že nehřál nic moc, spíše šlo to teplo do sedačky a né na záda, nasazeno sem měl správně  a ač sem seděl na něm dostatečně dlouho, pocit tepla se nějak zvláště nedostavoval.

Srovnávám s s klasickým vyhřevem co mám v druhém autě, tam to do pár minut až pomalu pálí a musím ubrat na výkonu.Jak píšu hřálo to spíše zezadu toho potahu, zjištěno po zasunutí ruky mezi potaha sedadlo, možná to bude tou jinou spirálou jsou tam uhlíkové topné vlákna a prý by se neměli polámat proti normálnímu vyhř. potahu.

Má to ještě jeden nedostatek který neuvádějí v popisku, není vhodný pro vozy z bočními bagy a zjistil sem proč, má to dost silné gumyna uchycení takové kšíry na plastové spony  a ještě jednu širokou gumu která je právě zrovna přes ty erbegy .

Tady ho mají za o dost nižší cenu

http://www.autodoplnkyfro.cz/autopotahy-na-sedacku/38267-vyhrivany-potah-sedacky-12v-warm-comfort-carbon-heyner-premium.html

Tak nevím co koupit, taky mi vadí že jak ho zapomenu vytáhnout ze zásuvky mi může vybít baterku, sem četl tady na foru že je stále pod proudem, doufam že se nepletu když tak vyzkouším jestli to je pravda,sice se asi celá elektrika vypne po určitém čase ale de taky o princip, třeba start-stop sem si nechal deaktivovat ať na to nemusí myslet a tahkle blbina  je vlastně pak taky věc kterou musím hlídat :kol-27:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mně řekli v ofiko servisu, že mi vyhřívaný sedačky neudělaj. Prý výrobce toto příslušenství nenabízí a nemají tedy potřebný díly. Pokud nemá Fabia vyhřívaná sedadla už z výroby, není možnost je tam dodatečně dodělat a musím si koupit "jenom" vyhřívaný potahy. Osobně mi to ale přijde jako blbost. Vždyť když si to můžeš dokoupit u auta ve výrobě, musí ti to dokázat dodělat i dodatečně, byť to bude třeba dražší, kvůli času, který zabere odčalounění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomkins: Vidíš a mně zase v ofiku servisu tuto možnost nabídli,dodělání výhřevu obou předních sedafel ale vyšlo to na desítku, chápu že je to lepší mít už namontované s fabriky ale jak pokaždé sem zase kupoval skladovku která bylá k mání hned a hlavně možnost protiůčtu a tím pádem i tehdy fungující sleva 15 tisíc z nového vozu př tomto způsobu odběru.

 

 

Mirek 835: ano je to taky možnost kterou tady už kolega taky zmiňoval nad tebou , firmu HT

http://www.htcarsystem.cz/autodoplnky/vyhrivani_sedadel

ale podle mně by mohl být problém se zárukou na elektriku jestli to nenecháš na novém autě v záruce domontovat v autorizáku a dobastlíš si to sám. Jasně tady taky vidím že je to možné i s autokonektoru ale jak víš je tento konektor stále napájen a může se stát že to vybije baterku ale to je zase úvaha v teoretické rovině, podobný systém sem si nechával dodělávat do druhéh auta a sem spokojen jen ta cena kterou sem nedávno platil je stejná kolik bych dal tady a to už fakt nedám a opravdu se s tím nebudu trápit sám a strkat to pod tapecirunk garáž nemám a před panelákem to dělat nebudu, zas tak šikovný nejsem.

Zase to ladění s interiérem to mě bolí až jako poslední věc, na léto to samo že sundáš a páš zase pěkné auto, je to stejné když máš na zimu plecháče a poklice a v létě pěkné hliníky :kol-47:

Já to tedy pořešil nakonec výše zmiňovaným potahem ale za jinou cenu od jiné firmy

http://www.autodoplnkyfro.cz/autopotahy-na-sedacku/24600-vyhrivany-potah-sedacky-12v-carbon-heyner.html

funguje a to je vše co bych k tomu mohl říci nebudu to teď chválit když sem předtím na tom našel plno nedostatků, díky mohutným popruhům drží dobře, opěradlo se tedy nijak nekroutí chce to dávat pozor při nasedání neb spodní díl je chycen jen malýma pružnýma páskama zakončenýma takovou malou železnou kotvou kterou sem zahákl co nejníže to šlo.

Ano vypadá to hnusně ale ( častečně a z výhradami ) to ůčel splní a hlavně montáž sem zvládl i já a na léto to hodím dokufru.

Fabia je druhé auto v rodině proto ta neochota tam cpát další prachy, najede se s tím měsíčně tak 600 km, takže to řeším takhle, bez větších investic, zase nekupuji to nejlevnější co je na trhu.

Editováno: , autor: ekr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechal jsem se inspirovat zde a protože jsme s partnerkou poslední dobou nějaký nachladlý, zakoupil jsem tyto dva levnější potahy. http://www.levneelektro.cz/p1176117-auto--moto-doplnky-4cars-potah-sedadla-vyhrivany-12v-comfort

Řekl bych, že vypadají ve skutečnosti lépe než na obrázku a působí celkem kvalitním dojmem. Měl jsem tam takové sedáky z Lidlu a tak tyto potahy jsem dal pod ně na sedačku, takže vlastně nejsou vidět a nehřejou přímo na tělo. Venku bylo lehce nad nulou a řekl bych po cca 7 min již hřály.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechal jsem se inspirovat zde a protože jsme s partnerkou poslední dobou nějaký nachladlý, zakoupil jsem tyto dva levnější potahy. http://www.levneelektro.cz/p1176117-auto--moto-doplnky-4cars-potah-sedadla-vyhrivany-12v-comfort

Řekl bych, že vypadají ve skutečnosti lépe než na obrázku a působí celkem kvalitním dojmem. Měl jsem tam takové sedáky z Lidlu a tak tyto potahy jsem dal pod ně na sedačku, takže vlastně nejsou vidět a nehřejou přímo na tělo. Venku bylo lehce nad nulou a řekl bych po cca 7 min již hřály.

7 minut bych řekl, že je dost velká mizérie, za tu dobu si sedačku vyhřeješ vlastním tělesným teplem. Já cca po minutě vyhřívání ubírám, protože už je mi na zadek hic. Tovární vyhřívání musím pochválit, na dvojku rychle sedačku vyhřeje a jednička je tak akorát na udržení tepla, než se celý auto prohřeje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch 7 min jsem odhadnul, jak píši dal jsem to pod sedáky z Lidlu, takže se to nejdříve musí k tobě protopit, pak to možná zase déle sálá. Ale hřeje to celkem příjemně, má to též 2 polohy. Ale pokud tě to silně nahřívá už po 1 minutě, tak to bude o dost rychlejší. Je škoda, že něco podobného nelze tak jednoduše dodělat na volant.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ekr: Tak jsem dneska zavolal do několika autorizovaných servisů v Brně. Ve všech mi řekli, že vyhřívané sedačky není možné dodělat z originálních dílů, protože je Škoda v nabídce nemá. Museli by to vyřešit nějak jinak, ale tam se už přichází o záruku.

 S originál dílů asi ne to mi taky řekli, chtěl sem to právě kvůli tomu ovládání pod rádiem, to prý nelze ale nabídli mi díly které mají schváleny od škody a tím že to namontují oni o záruku nepřijdu,cena za obě sedadla 10 litrů. :kol-44:  jako správný Čech sem si chtěl přinést svoje díly a to ty které sou zde zmiňovány od firmy HT bylo mi řečeno že nelze buď z jejich dílů se zárukou nebo ať si radši koupím potah a tak sem i učinila mám záda v teple sice to není estetické a musím dávat bacha abych to nezapomenul vypnout abych nevymlátil baterku ale topím. Už mne tam začínají milovat jak se furt chodím na něco ptát :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 S originál dílů asi ne to mi taky řekli, chtěl sem to právě kvůli tomu ovládání pod rádiem, to prý nelze ale nabídli mi díly které mají schváleny od škody a tím že to namontují oni o záruku nepřijdu,cena za obě sedadla 10 litrů. :kol-44:  jako správný Čech sem si chtěl přinést svoje díly a to ty které sou zde zmiňovány od firmy HT bylo mi řečeno že nelze buď z jejich dílů se zárukou nebo ať si radši koupím potah a tak sem i učinila mám záda v teple sice to není estetické a musím dávat bacha abych to nezapomenul vypnout abych nevymlátil baterku ale topím. Už mne tam začínají milovat jak se furt chodím na něco ptát :kol-28:

Takže tobě nabídli to udělat z nějakých neoriginálních, ale schválených dílů. Ovládání by ale nebylo pod rádiem, ale bylo by vyřešeno nějak jinak. Pochopil jsem to správně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže tobě nabídli to udělat z nějakých neoriginálních, ale schválených dílů. Ovládání by ale nebylo pod rádiem, ale bylo by vyřešeno nějak jinak. Pochopil jsem to správně?

Přesně takhle jak jsem to napsal, jde o to že to vyhřívání by mělo ovládací prvky někde blíže sedačky

Ps: doplnění, ale to už já řešit nebudu, pač sem si koupil vlastně ten potah co sem ani původně nechtěl a mám záda v teple za cca 900 peněz, čili pro mne vyřešeno. :kol-31:

Editováno: , autor: ekr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen doplnění k té záruce - o záruku se přichází jen na ty části, které jsou dodatečnou montáží dotknuté. Při případném neuznání reklamace, musí být servisem doloženo, že závada byla způsobena neautorizovaným zásahem. Takže podobné dodělávky je možné svěřit nejen oficiálním servisům, ale i lidem, kteří tomu opravdu rozumějí :-) Zde na foru se například vyskytuje uživatel Rolbař, který už spoustě lidem za přijatelné peníze notně zvýšil výbavový stupeň - žádné bastlení, vše zapojeno jako originál řešení - tohle autorizované servisy dělat nemohou, protože na to neexistuje onen "autorizovaný postup".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Tohle domácí bastlení a věcné dodělání něčeho co nemám to mě tak štvalo, navíc někdy to vyšlo tak draze a nebo vypadalo hnusně, že jsem se na to vykašlal, proto u F3 jsem šel cestou objednávky přes konfigurátor s plnou palbou a vším co chci. A budu mít klid. Originál je vždy nejlepší a nejhezčí.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...