Přejít na obsah

Canton sound system


Doporučené příspěvky

V Superbu II bez cantonu mam 4x basaky a 4x vejskace...dole ve ve vsech dverich plnohodnotne repraky ... Kdyz presunu zvuk dopredu tak hraje normalne basove + vejsky a kdyz presunu jen dozadu tak hraje taky basove a vejskove. Tak sem predpokladal ze to bude stejne jen doplnene o subwoofer a stredaky :(  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak pratele. Nedalo mi to a porovnal jsem zvuk canton sIII a klasik hudba v sII.   No v SupII je zvuk lepsi. Nevyhoda je ze pri zesilovani kdyz uz je to jako hidne nahlas tak zacne prskat Columbus ale duni to veskuje to streduje to v celem aute dobre. 

 

V Cantonu SIII je to divny poslech v zadu. Takovy moc vyskovy a s az moc hlubokymi basy bez strednich tonu.  Neda se to poradne naladit aby to bylo prijemny na poslech. V predu jakstaks ok. Ale v SupII je ta hudba akorat vyvazena a nemusi tam clovek moc nastavovat a hraje to dobre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, JSvoboda napsal:

Tak pratele. Nedalo mi to a porovnal jsem zvuk canton sIII a klasik hudba v sII.   No v SupII je zvuk lepsi. Nevyhoda je ze pri zesilovani kdyz uz je to jako hidne nahlas tak zacne prskat Columbus ale duni to veskuje to streduje to v celem aute dobre. 

 

V Cantonu SIII je to divny poslech v zadu. Takovy moc vyskovy a s az moc hlubokymi basy bez strednich tonu.  Neda se to poradne naladit aby to bylo prijemny na poslech. V predu jakstaks ok. Ale v SupII je ta hudba akorat vyvazena a nemusi tam clovek moc nastavovat a hraje to dobre.

Jo vzadu je to o ničem. Zkusil jsem nechat hrát jen zadek a byla to bída. Ale co, vzadu nesedím:-) Jinak když si nastavím EQ a dobrý vstup, hraje to slušně. Já jsem s tím spokojen, měnit repro zatím nebudu. Sice vytlumení + výměna by byla znát, ale je otázka, jestli za tu cenu to stojí. (u mého Meg. II to ale byl rozdíl velký).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
V 13. 2. 2022 na 12:08, hamoun napsal:

hele ... kdyz jsi audiofil (to myslim pozitivne, .. urcite ne hanlive), rozhodne nebudes spokojeny s tim, co tam je ... budes vylepsovat.

pro me, jako "hlucheho" posluchace, je to super. 

mam kamarada, co se audiem zivi a bavi ho to ... kdybych chtel poradit s necim domu za 50tkc, posle me do haje, ze to jsou same sroty a ze to vubec nehraje ... to je tak cena za reprak .. 

tim chci rici, ze 95procentum to bude stacit a bude to mnohem lepsi nez jejich domaci audio a ostatni do toho nacpou silene penize ...

Lidi, kteri tvrdi, jak je vsechno za 50 srot mam nejradeji (nebrat jako urazku, prosim)....jenze to jsou dost casto ti, co si kupuji (ci lepe prodavaji) ke streameru zazracny UTP kabely za 5000kc (videl jsem i za 170tkc, coz uz je hodne vtipny) s predstavou, ze maji vliv na kvalitu zvuku, protoze jsou pozlaceny vilami za mesicniho svitu pri uplnku (podotykam, ze UTP kabel nikdy vliv na kvalitu zvuku mit nemuze, technicky to proste v danym prenosovym retezci ani neni mozny). To jim pak na "slusnej" system nestaci ani pul mega, protoze za tech 50 si nekoupi ani kabely, ktery maj technicky na reprodukci vliv limitne se blizici nule.

Ja jsem v tom doma za 60tkc a hraje to relativne slusne (kdyz jsem se rozhodoval, mel jsem pujcen i komplet system za 300 a v danem prostoru v tom nebyl zadny markantni rozdil, uz bych na to musel mit akusticky prizpusobenou solo mistnost, v "obyc" obyvaku, kde sedite na (nejlepe rohove) pohovce, ztraci smysl system za vic nez 100tkc, rozdil se pak bez problemu ztrati na akustice mistnosti, a to jsou pak vyhozeny prachy).

 

Cili k veci - Canton v S3 me taky vubec neoslovil - diky subwooferu je tam sice premira basu, jak pro nejakyho teenagera, ale vysky ani stredy nejsou vubec cisty (EQ s tim nezmuze ale vubec nic, ty menice na to proste evidentne nemaji). Za jizdy je to pak samozrejme jeste mnohem horsi. Pro porovnani napriklad v 17let starym Land Roveru (Discovery) je to uplne nekde jinde, co se cistoty zvuku tyce, i kdyz se jedna o starej strep (clovek by rekl, ze za temer 20let jsme se technicky posunuli uplne jinam...ale bohuzel). Z posledni dekady mam zkusenost jeste s BMW 5 a 7 a A8, ale to asi nema cenu ani zminovat, to uz jsme v uplne jine cenove kategorii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 5. 2022 na 5:45, LukasLP napsal:

Mám problém s rezonovanim reproduktoru na prístrojovej doske Canton na Superb 3. 

 

Ma niekto podobnú skúsenosť. Pripadne ako to riešiť.? 

Pokud jsi to jeste neresil, tak asi demontovat, vycistit (muze tam klidne pouze poskakovat nejaky zapadly "bordel" po membrane), pripadne vytlumit, slozit. Nic jineho s tim stejne asi nevymyslis - v prvni fazi mozna muzes zkusit pouze sundat mrizku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak v 90 tisících přestal hrát subwoofer. Úplně. Dneska měl poslední záchvat a po druhé písničce se odporoučel. Kvalitka a simply clever řešení. Moc se těším, jak se bude servis a škodovka škubat v rámci záruční výměny. ❤️ 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

@Deliberator Nemam jak porovnat, ale muze byt. V tom pripade ale i “stara” A6 s Bose je na tom vyrazne lip, nez Canton v Supovi. Vicemene to potvrzuje, co jsem psal s odkazem na 17 let starou sunku….proste nemam pocit, ze jsme se za temer 20 let nekam posunuli….coz je asi nejak blbe. I tady zaznely nazory, ze SIII Canton na tom neni zasadne lip nez SII se zakladem. Doba je tak divna, ze v lepsim pripade kvalita stagnuje a nahoru jde “jen” cena, v tom horsim jde cena nahoru a kvalita dolu. Bohuzel moderni zakaznik si vyslechne marketingovy pindy a bere to, co je, at to funguje jakkoliv, a prijde mu to vlastne normalni (ja asi budu vyjimka, protoze me to neskutecne vytaci). A vyrobci si na to hodne rychle zvykli - takze proc se vlastne snazit (a neusetrit), ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@SabizaTak hodne stesti s reklamaci a pak dej vedet, jak to dopadlo. Treba nebudou zkouset standardni vytacky typu “ale vy jste v tech botach nadmerne chodil”. Snad se jedna jen o vyherni kus a neceka nas to brzo vsechny….na druhou stranu ja jsem za prvnich 20tkm vyhercem pomatenyho infotainmentu a senilniho volantu, kterej zapomina, ze ma kapacitni senzory….taky se mi zjevne v mezivrstve (topna folie) zacina rozlepovat (ci jinak mrvit) celni sklo, cili budu mit nejspis slepy okno…..tak si k tomu klidne pridam jeste nemej woofer, at se mi ta sbirka kriplu ze sortimentu simply clever pekne doplni.

Editováno: , autor: hnizdo.1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Přidám se s jednou zajímavostí z mého auta. V první řadě se ale přidávám k názoru, že standard SONY v Mondeu, hrál proti Cantonu nejméně o třídu lépe.  Co je pro mě ale nepochopitelné u kombinace Amundsen a Canton, to je poslech rádia DAB, kdy nezřídka rádio začne hrát falešně, jak vytahané řemínky kazeťáku, nebo slabé baterie ve walkmanu. Vždy jen chvíli, nezávisle na poslouchané stanici, ale slyšet to je. Připadám si jako blázen, protože mi není jasné, jak je toho možné takového efektu dosáhnout u digitálního signálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Bouchy: Tak trochu se obávám, že servis s tímhle nic neudělá :(
ČudlR: Kvalita je v rámci možností až na to "ujíždění" v pohodě, když je signál špatný, tak to vypadává, ale to je opravdu výjimečně.
Delphin: Tak to buď rád. Já toho mám na Amundsenu víc. Třeba mi po nějaké aktualizaci už nerozumí Laura v hlasovém ovládání navigace. Dříve to bylo v pohodě a třeba telefon, tam je Laura úplně v pohodě. ŠA říká, že to musí vyřešit servis :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 13. 9. 2022 na 2:12, hnizdo.1 napsal:

@SabizaTak hodne stesti s reklamaci a pak dej vedet, jak to dopadlo. Treba nebudou zkouset standardni vytacky typu “ale vy jste v tech botach nadmerne chodil”. Snad se jedna jen o vyherni kus a neceka nas to brzo vsechny….na druhou stranu ja jsem za prvnich 20tkm vyhercem pomatenyho infotainmentu a senilniho volantu, kterej zapomina, ze ma kapacitni senzory….taky se mi zjevne v mezivrstve (topna folie) zacina rozlepovat (ci jinak mrvit) celni sklo, cili budu mit nejspis slepy okno…..tak si k tomu klidne pridam jeste nemej woofer, at se mi ta sbirka kriplu ze sortimentu simply clever pekne doplni.

Nakonec to vyřešili docela rychle. Auto tam stálo týden, reprák vyměnili a je klid. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
Zdravim priatelia.mam S3 combi 2016 Style.Planujem kupit do kufra subwofer origo Canton na skoda dieloch za cca 150e co som pozeral instaluje sa do kufra namiesto kastlika na lavej strane.Otazka je ci tam predpriprava kablov pre subwofer,alebo je nutne ich natahovat?dakujem za odpoved
 
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávam sa, že od Škodovky nič zadarmo nedostaneš a podľa mňa tam káble nemáš. 

Inak... Ja mám vzadu subík s Canton výbavou a je to bieda... Tak ako píšu tu všetci. 

Lepšie to hralo v S2. 

Čo sa týka subíka, tak pokiaľ nepočúvaš hudbu nahlas, nebudeš počuť extra rozdiel. 

Ak ho nastavíš na maximum, tak zase do tie basy sú potom ako v jaskyni. 

Keďže vozím vzadu deti, tak im nepotrebujem dávať pecky do hlavy. 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svata pravda. Ja porad nemuzu docilit poslechu jako v aute bez subwooferu. Tam basy jdou ze vsech repraku ze dveri a jsou slyset i potichu. U cantonu potichu slysim jen stredy a vysky. A kdyz pouziju eqvalizer a stahnu stredy a vysky tak je to divnej zvuk. To v S2 sem poslouchal zaklad hidbu bez sw a nemel jsem ani potrebu neco nastavovat...  

 

Hledal jsem nejaky tip jak to nastavit ale marne. Tak ladim a ladim. 

Editováno: , autor: JSvoboda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...