Jump to content

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter

sk0d@

Recommended Posts

2 godziny temu, Mira96 napisał:

Dotaz na majitele Superbu III po FL (iV):

V Customization jsem nenašel položku Heating and Ventilation, zkoušel jsem nejnovější Caristu i různé BT OBD, ale tahle položka mi chybí. Chtěl jsem si nastavit zobrazení rychlosti ventilátoru v režimu AUTO, a nastavit vyhřívání sedadel, aby si pamatovalo stupeň nastavení 10 min. Na mém předchozím Superbu rv 11/16 to bylo.

Zobrazení rychlosti ventilátoru v režimu AUTO

Show A/C blower speed when in AUTO

*YES* / NO

V 25. 10. 2021 na 0:20, Langusta 2018 napsal:

Show A/C blower speed when in AUTO

*YES* / NO

Dík za odpověď, tohle vím, ale tu položku tam vůbec nemám, abych to mohl nastavit :-(

Carista.jpg

Nadělal jsem printscreen všech položek a HEATING AND VENTILATION tam prostě není, vyzkoušel jsem i zde dostupnou verzi PRO.

Edited by Mira96

Ahoj, mám Caristu v6.2.0. Tváří se, že vše funguje. Zkoušel jsem vyčíst chyby, ukazuje 0 chyb (což by mělo sedět i když jsem to zkoušel přes Carly, kde mi ale zas nefunguje kódování). Když jsem v Caristě zkoušel kódování, tak se tváří, že vše funguje a že se změny i správně zapsaly. Když jsem ale potom danou funkčnost zkoušel, tak zůstalo vše jak před kódováním. Mám O2 FL a zkoušel jsem kódovat např. zatroubení při odemknutí auta, protočení ručiček, počet bliknutí blinkru při krátkém doteku.

Tak máš pravdu, že mi najednou začalo fungovat protočení ručiček a i přisvícení mlhovek do zatáček, ale divím se že houknutí při odemknutí auta ani počet bliknutí blinkru pořád ne, nebo to nemusí fungovat všude? Zkusím to možná znova nakódovat.

Možná blbej dotaz... Je nějaký zásadní rozdíl mezi BETA verzí a NORMÁLNÍ verzí? Jasný, vím, že BETA je jinými slovy testovací verze, ale jestli máte nějaké osobní zkušenosti proč např. (ne)používat poslední běžnou verzi či právě betu...

• 2 weeks later...
1 godzinę temu, maty307 napisał:

Ahoj. Funguje vám někomu na F3 před faceliftem MR2016 zvýšení počtu bliknutí tj. trojblik na 4-5. Někde jsem tam četl že se musí v menu poté vyresetovat světla. Ale nic takového jsem ve swingu nenašel.

Lights: Exterior:

Lane-change turn signal auto-flasher
      *ENABLED* / DISABLED

Lane-change turn signal auto-flasher count
      5 flashes

Jak fungují ty beta verze co tady jsou? Je potřeba se někde registrovat nebo tak něco? Když jsem si tu beta verzi naistaloval a pustil tak vypadalo, že funguje. Pak jsem šel do auta, spustil aplikaci a najednou potřebovala internet bez nějž nefungovala.

před 3 hodinami, LukášCBR napsal:

@maty307 car -> nastavení -> světla -> tovární nastavení

1. Moje carista 6.2pro umožňuje v menu max pouze 3 bliknutí.

2.car, nastavení, světla  a kolonku tovární nastavení tam stoprocentně nemám. Ještě jednou jsem si to byl ověřit.

Už jsem to tu jednou psal ,zkoušel jsem to i přes car scanner, ten má v menu 1 až 5. Ale po nastavení 4 nebo 5, jsou ve skutečnost pouze dva bliky.

3. Otázka ,kdybych tam někde ten tovární reset světel  fakt byl, nezruším si tím rest. předešlé úpravy světel,tj  přísvit do zatáček nebo kontrola hlídání prasklé žárovky?

Edited by maty307

Tak jsem to byl teď vyzkoušet, po nakódování ,ale přes car scanner 4 bliknutí a vynulování ,viz foto se nic nezmění, takže u mě nefunkční a to mám style.

3nie?

Zatím jsem zjistil že mám vynulován po zamknutí přísvit, ale možná to stačí někde zatrhnout,už si nevzpomínám. Ostatní vyzkouším zítra, ted na to kašlu ,stejně s tím jezdí jenom manželka...

IMG_20211119_174809.jpg

Edited by maty307

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By TOMUS
      Ahoj Všechný.

Chtěl bych se zeptat jednou věc. 

Použiva někdo teto krabici ?  AA wireless
      Funguji tohle krabice s zakladním bolerem - 5Q0 035 819B ?

Videa:
      https://youtu.be/tPYSte4mHJg

https://youtu.be/z2gp-4XgS3w

Děkuji za odpověd'
      Tomus.
    • By sk0d@
      Na trhu sa daju kupit cinske klony OBD2 Bluetooth adapterov z roznych zdrojov (Aliexpress, Dealextreme, Aukro atd.)

Problemom je vyskyt "zlych" adapterov. Ich nefukcnost spociva v tom, ze nepodporuju vsetky protokoly potrebne pre fungovanie specifickych aplikacii ako je:
      "Carista" - kodovanie a diagnostika koncernovych aut (podporuje aj dalsie znacky) "Carly for VAG" - kodovanie a diagnostika koncernovych aut "VAG DPF" - diagnostika DPF filtra koncernovych aut "DTC Fault Memory erase for VAG" - diagnostika koncernovych aut  
      Pre spravny chod tychto aplikacii potrebujeme vhodny Bluetooth adapter vo verzii 1.5 (toto varovanie najdete aj na domovskych strankach tychto aplikacii).

Ak uz mame doma adapter, a chceme zistit jeho skutocne moznosti, pripadne dovod jeho nefukcnosti, mozeme pouzit aplikaciu "ELM327 Identifier", spravny adapter by mal ukazovat takyto vysledok.

Najjednoduchsim sposobom, ako minimalizovat riziko kupy zleho kusu, je citanie komentarov na danom e-shope, pripadne cerpanie informacii z tejto temy.

Bohuzial, aj tak nie je 100% istota dobreho nakupu. Na zakladne kladnej skusenosti som po cca pol roku kupil totozny adapter z Aliexpress, a ten novy (s totoznym dizajnom plastoveho obalu, nalepkou) uz mal problemy s pripojenim.
    • By spof
      Nabízím dodávku a montáž tažných zařízení nejen na vozy Škoda. Nabízím i konzultaci při výběr vhodného tažného zařízení a elektroinstalace po telefonu.
      Svým zákazníkům nabízím i telefonickou podporu při montáži tažného zařízení svépomocí a to i o víkendech.
      Disponuji kódovačkou Westfalia pro správné offline nastavení řídících jednotek vozu pro jízdu s přívěsem. Dále plnou oficiální a vždy aktuální verzí programu VCDS.
      Zde mohu nabídnou dokódování některých funkcí a nastavení.
      Také na mě můžete směřovat všechny dotazy týkající se tažných zařízení formou soukromých zpráv.
      Pneuservis provozuji jako doplňkovou službu zákazníkům. 
      Dále po dohodě provádím výměny olejů, filtrů, menší opravy podvozku, brzd, výfuku a podobně - v podstatě rychloservis.
      Vše v Havlíčkově Brodě.
      Kontaktní telefon: Luboš Vácha 604 529 753
      www.tazny.cz
    • By Michael11
      Dobrý den, jelikož jsem to nikde na fórech nenašel, tak to sem přidám. Co vše se dá na S2 před fl. upravit přes Caristu.
      Rovnou bych se rád zeptal zdali, když u kolonky Electronic differenciál lock (if equipped) dám enabled, aktivuji tím XDS?
      Děkuji

• By ferda25
      Co lze zatím nastavit kódováním na nové Scale:
      1. volby ESC Sport /OFF
      2. zadní světla s denními + možnost vypnout/zapnout denní světla
      3. akustická signalizace odemčení/zamčení vozu
      4. dálka funkční i při nastartovaném motoru
      5. vypnout start/stop
      6. kufr zavírá krátkým stiskem + dálkou ze stejné vzdálenosti jako lze páté dveře otevřít
      7. položka: "Množství k čerpání" v palubním počítači
      8. protočení ručiček po zapnutí zapalování
      9. aktivace čtení značek + přepínání dálkových světel(to jsem nemohl otestovat) 
      10. paměť nastaveného jízdního módu

Většina funkcí se aktivuje hodně podobně jako u celé platformy MQB u některých to dá jen trochu víc hledání, ale i BCM 2Q0 je strukturou hodně podobná BCMku 5Q0 od softwaru 0200

Bylo by zajímavé zkusit dodělat VIP pedál, zda i BCM typu 2Q0 ho bude podporovat, kessy ho podporuje.

Co jsem trochu postrádal bylo menu asistenti řidiče v jednotce MIB, jak bylo původně, nyní je přímo položka v hlavním menu: Asistenti řidiče
  • Create New...