Přejít na obsah

Bosch aero twin na O1 ?


Ludvíček

Doporučené příspěvky

Tak jsem se pustil do velkého dobrodružství :) neodolal jsem ceně 150,- + nějaká sleva pro zaměstnance z rodiny a zakoupil jsem v HYPERboudě všechny tři ( i dozadu) banány od Filsona, namontil je. S třesoucíma se rukama co mě to napadlo jsem je otestoval- a dobrý. Takže zbývá jen otázka co to bude dělat ve větších rychlostech a jak dlouho gumka vydrží ;)

já je taky kolegovi koupil, tak uvidíme :)

Editováno: , autor: Octavinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zkušenost s origo škoda aerama, že kolem 100 kmh-1 klesne rapidně stírací účinek, vynechává to tak třetinu stírané plochy, nevíte co je špatně??? Jinak si stěžovat nemůžu, mám je od podzimu a fungujou sqele až na tu dálnici...

PS: ještě že nejezdim po dálnici a v dešti tak často kol100

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zkušenost s origo škoda aerama, že kolem 100 kmh-1 klesne rapidně stírací účinek, vynechává to tak třetinu stírané plochy, nevíte co je špatně??? Jinak si stěžovat nemůžu, mám je od podzimu a fungujou sqele až na tu dálnici...

PS: ještě že nejezdim po dálnici a v dešti tak často kol100

No tak podobný problém mám taky, teď mám teda raménkové, ale na léto mám aera a u řidiče mi to v dolním levém rohu nestírá! :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Tak jsem koupil v Globusu asi za 170 takový jakoby-aero-twiny a proti ramínkáčům jako nebe a dudy. Ještě za deště jsem je nandal a -

- Paráda!

Dříve se mi rozblemcávala voda po skle u při rychlosti 100km/h, nyní ani při 160km/h nezůstane stopa za stěračem. Rychclejš za deště beztak moc nejezdím. A ten trojúhelníček, co vynechávají všechny tyhle aero-twiny v pravém dolním rohu okna, je naprosto zevnitř vozu nepozorovatelný (zvenku vidět je).

800 za Bosche bych asi nedal. To radši časem dám nový gumičky (koupil jsem jsi pár do zásoby).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Mám na O1 Bosch AeroTwin, sadu 550/475 od Swanca tady z fóra, naprostá spokojenost. Původní gumičky vydržely rok, podotýkám ovšem v těžkých podmínkách - auto stojí na ulici pod stromy, tj. Aero Twiny každé ráno "umývaly" přední sklo od napadaného prachu, listí, atd. Já vím, že bych to sklo měl správně očistit před jízdou sám, ale ta moje lenost...

Za ten rok pozoruji, že na skle zanechávají při stírání tenké stopy, což je způsobeno drobnými poškozeními břitů (led v zimě, ranní očisty sklad, atd.), jinak vše jako od nova, neskáčou, fungují i na dálnici ...

Cca před 14 dny jsem vyměnil gumičky, dal jsem tam obyč. po 30 Kč z Mototechny (prý silikonové). Výměna snadná, max. 10 min. oba stěrače. Výsledek - nic moc - vrzají a skáčou. Ještě jsem na vážkách, zkusit ty grafitové, ale ve finále tam asi dám zpátky ty původní Bosch gumky... a po zimě nové celé orig.lišty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj , potrebuji poradit ohledne steracu, mam ucpany odtokovy kanalek a abych ho vycistil pod prednim sklem, tak potrebuji oddelat raminka sterace. Parada, vycvaknu cudlik, lehce povolim tu maticku a mam stemi steraci kyvat a to by melo povolit, jenze to zaboha nejde, ani jeden, ani druhy, maticku mam uplne vymontovanou a proste se ty sterace nehnou, aj jsem strikal sprejem proti korozi, ale nic, proste to nemuzu vydelat, ma nekdo zkusenost, jak na to? dik za rady :palec2:

Editováno: , autor: Vinca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plats. čepičku a matici úplně prač, nastříkat Konkorem nebo čímkoli na uvolňování šroubů, chvilku počkat a pak "viklat" v tom kloubu s pružinou, stěrač přitom mít na skle. Po chvilce na 100% povolí.

Hrubá síla, páčení, apod. je na nic.

njn, ale pul dne jsem u toho byl, strikal konkorem jak blby, pacil jak blby a vono nic :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám Bosche Aero už skoro 2 roky na autě a spokojenost. Nicméně se mi to nelíbí s těma původníma ramínkama. Nevíte někdo, z jakého auta by šli namontit raménka na origo Aera? Podle jiného návodu jsem již udělal zadní aero kombinací dílů z tourana, pola a octavie II, nešlo by něco takového i normálně dopředu? Díky za nápady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tiez som si ten zazrak na stieranie (Bosh Aerotwin) kupil a ked budem mat najblizsie cestu okolo obchodu, tak im ho idem vratit. To ze pravy stierac nedolieha by som jaksi este prekusol, ale mne nedolieha ani lavy, na jeho pravom konci ostava tak 1cm uplne nezotretej plochy. Okrem toho po celej dlzke ostavaju tenke "ciarky" vody a pri rychlosti nad 130 sa asi 5cm od stredu stieraca vytvara tak 10cm flak vody, ktorym stierac prejde a vobec ho nezotrie. Po zotreti lavej strany skla sa zoda nezotrie, ale rozstrekne na pravu stranu pred spolujazdca... Ked chcem umyt sklo, tak raz nastriekam vodu a 10x musim zotriet, aby to bolo aspon ako tak zotrete - strasne sunty su to... Skusal som ich stelovat, ohybat ramienka, cistit, vsetko mozne, ale stale to nieje ono. Predtym som mal 2 roky Valea, s ktorymi som kupil auto a s tymi som ziaden zo spominanych problemov nemal - menil som ich, ked sa mi gumicky roztrhali, lebo boli stare, nie preto, lebo vynechavali alebo vrzgali...

Tak neviem, ci mam zle sklo, alebo vysoke poziadavky, ale stierace za 1000.-SKK by mali podla mojho nazoru stierat inak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam velmi dobrou zkusenost se steracema od Valea..Konkretne Valeo Silencio X-TRM..Mam je na aute uz rok a pul a az ted dosluhuji.Jinak stirali vybone klidne i za vysoke rychlosti na dalnici i za husteho deste..Muzu jen doporucit pouze nedoliha pravy dolni roh coz je bolest aerotwinu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...