Přejít na obsah

Vytékající nafta z prostoru plnění


Clint

Doporučené příspěvky

Dobry den.

 

Vyklopite veko otvoru palivovej nadrze. Je tam skrabka, uzaver nadrze a kusok dole je taka gumicka a v strede dierka. Sluzi pravdepodobne na prebytkovu vodu, ktora sa dostane do toho medzipriestoru pod vekom...

 

Chcel som sa spytat, kam ta voda potom nasleduje? Kde je druhy koniec toho prepadu? Existuje nejaka schema, skica, toho pokracovania? Dakujem.

Ja toto vidim na o3, 2tdi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to bohužel nevyřešil, protože servis taky neví.....

 

Podle foto od Hlouchyna je patrné, stejně jako u mě, že to není mastné pod uzávěrem, ale jenom ten spodek plastu. Stejně na chlup jako to mám já.

Kdyby netěsnil uzávěr, asi by to bylo mastné přímo pod ním, jak to teče do prostoru víka.

Ta gumička je konec hadičky, to už jsem prozkoumal, strčil jsem tam drát a vylezl dole v podběhu, vlezl jsem pod auto a tam končí ta hadička. Takže je to jen přepad pro vodu, co se dostane do prostoru pod víko při mytí, dešti apod.

 

Schválně jsem to pozoroval při tankování paliva, dávám si pozor, aby nic nekáplo, ale mám takový dojem, že jim chčijou pistole, pač když jsem vyndaval pistoli z otvoru, bylo to rázem zachcaný (ještě než jsem ji uplně vyndal). Ty pistole jim někde prochcávají....Ale nemám to ještě ověřené.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem schválně začal každou kapku utírat, ale vždy po natankování asi 2/3 až 3/4 je na spodku mastný flek a teď 2krát za sebou i na kastli a to jsem auto včera projel wapkou. A také jsem vypozoroval, že když je nafta tak do půlky nádrže tak nic nevyteče. Takže je to podmíněno aby bylo nafty takové množství,ktere v zatáčkách vyšplouchne až k hrdlu.

Editováno: , autor: Hlouchyno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm.....to jsme na tom tedy stejně sakra. Faktem je, že já teď nebral víc jak 25 litrů nad rezervu. Taky to tak bylo, že když jsem měl 2/3-3/4 tak to tam bylo mastný a jednou to teklo i po kastli .....Co s tím budeme dělat?

Mě spíš překvapuje, jak ta nafta může tak vysoko šplouchnout...vždyť ta nádrž je dole a to vedení od hrdla asi zas tak krátké nebude...

 

Tohle je opravdu záhada....tahle závada ;)

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný že jo, po kastli mi taky rychle stekla a utíral jsem mastnotu až třetí den :)

 

Je to celé fakt divné. Dotankuji za dne, abych tam viděl, celé to otřu a budu to pozorovat. Nedávno jsem dvakrát tankoval, bylo to čisté a v průběhu plnění mi to tam dvakrát nachcalo, jako když někde chčije pistole, ale nevšiml jsem si. A to jsem dával bacha, aby to nekáplo při vsouvání pistole do hrdla a naopak i vysouvání z hrdla. Pistoli mám až na doraz v hrdle.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Clint napsal:

.......Podle foto od Hlouchyna je patrné, stejně jako u mě, že to není mastné pod uzávěrem, ale jenom ten spodek plastu. Stejně na chlup jako to mám já.

Kdyby netěsnil uzávěr, asi by to bylo mastné přímo pod ním, jak to teče do prostoru víka........

Já bych řekl, že nafta neteče přímo po hrdle, ale po vnitřku víčka, to je kratší než hrdlo a z něj skápne na plast.

 

To může být jen netěsným víčkem. Na zkoušku například nalepit na spodní stranu víčka savý papír (tak aby se nedotýkal vnitřního plastu) nebo spodní hranu nakřídovat něco podobného, na čem bude vidět jestli přitekla nafta z víčka nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, Clint napsal:

Jasný že jo, po kastli mi taky rychle stekla a utíral jsem mastnotu až třetí den :)

 

Je to celé fakt divné. Dotankuji za dne, abych tam viděl, celé to otřu a budu to pozorovat. Nedávno jsem dvakrát tankoval, bylo to čisté a v průběhu plnění mi to tam dvakrát nachcalo, jako když někde chčije pistole, ale nevšiml jsem si. A to jsem dával bacha, aby to nekáplo při vsouvání pistole do hrdla a naopak i vysouvání z hrdla. Pistoli mám až na doraz v hrdle.

Máš pravdu Clinte, ale pak je opravdu záhadou odkud ta nafta teče.:kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes ráno jsem otřel benzínem celý vnitřek prostoru pod víkem u uzávěru nádrže a zajel natankovat plnou. Vzal jsem naftu do vypnutí pistole.

Ještě jsem si čistý prostor pod víkem vyfotil, aby mi v servisu věřili, až jim to ukážu. Při tankování jsem zajel k jinému stojanu než obvykle a hlídal si proces tankování, zda někde pistole neuchcává, nikde nic. Při vyndávání pistole z hrdla její konec nechávám na okraji hrdla ještě odkapat (povytáhnu pistoli ven a jen konec ještě nechávám na okraji hrdla, abych viděl, jestli to ještě odkapává)....a to mě napadlo, jestli nemůže být kámen úrazu. Teče to totiž do takového malého otvoru na konci dole v hrdle a čert ví, kam potom dál. Tak jsem to ještě jednou skouknul, ale nic nikde neteklo. Zatáhnul jsem uzávěr na doraz a kousek dál, kdy se uzávěr sám vrátí o kousek zpět. Tak by to mělo být v pořádku. Zde může být další kámen úrazu a to si matně možná uvědomuji, že jsem jednou při tom prvním větším úniku nafty nezatáhnul uzávěr do konce tak, aby se kousek vrátil. Je možné, že nebyl pak úplně dovřený.

 

Poté jsem vyrazil na dálnici a dál jsem jezdil po Praze v centru. Kontrolní otevření a vše OK. Jel jsem domů, Praha a dálnice. Doma otevřu a v prostoru plnění ani kapka nafty.

 

Takže to budu sledovat dál. Zatím se naskýtá vysvětlení, že za velkým únikem možná stál nechtěně nedovřený uzávěr a za dalšími již menšími v prostoru plnění asi uchcávající pistole při tankování, což jsem zjistil minule, když jsem dotankoval ještě na benzínce. Možná kombinace těchto dvou faktorů.

 

Ale budu to stále sledovat a hlídat, abych to mohl potvrdit.

 

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Sorry, že jsem se neozval,ale zatím vyjíždím ještě letní naftu a až natankuji tak se uvidí,ale nicméně víčko vždy zavírám až se trochu vrátí... A jen tak pro zajímavost na Péči o zákazníky byli až moc hodní tak si myslím že se o tom ví a zajímal by mě tvar víčka u nejnovějších modelů.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...