Přejít na obsah
 • Vytvořit účet
Pawouk

Filtr pevných částic OPF a Motor 1.0 TSI

  Doporučené příspěvky

  Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

  Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

  Vytvořit účet

  Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

  Vytvořit nový účet

  Přihlásit se

  Máte již účet? Zde se přihlašte.

  Přihlásit se

  • Podobný obsah

   • Od Jan R.
    Před koncem roku provedli srovnání litrových tříválců
     
    Podle výsledků z měření, konstrukce, pružného zrychllení, spotřeby
     
    1. FORD 1.0 Ecoboost 92kW
    2. Honda 1.0 VTEC 93kW
    3. Suzuki 1.0 82kW
    4. VW 1.0 81kW - nový filtr s katalyzátorem stojí 34370,-
    5. Fiat 1.0 88kW
    6. Opel 1.0 77kW
    7. Kia/Hyundai 1.0 88kW
    Dvouhmotový setrvačník má jen Ford a Fiat
     
    Je tomu věnován celý 60.stránkový časopis
     
   • Od 18lubi81
    Zdravym vlastnim nové litrove tsi chcem sa spytat či aj u tohto motora je vodne chladenie turba a s automatickym elektrickym dochladzovanim po vypnuti motora  ako u 1,2tsi ? Lebo moc podrobnych technickych udajov o konkretnom motore neni iba tie zakladne .Dik za odpovede 
   • Od beefeater
    Ahoj, často při kratších pojezdech po městě apod, se mi rozsvítí žhavení a následně chyba motoru .........diagnostika ukazuje toto: viz obrázek
     
    Když jedu dlouhé traťe tak nic. Občas se také stane, že při rozjezdu z jedničky na dvojku auto začne cukat.
     
    Zkoušel jsem několikrát i přes diagnostiku regenerovat filtr ale po chvilce ježdění se rozsvítí žhavení opět...
     
    Není to náhodou ERG ventil?
     

   • Od 11marek
    Zdravím,
     
    dočetl jsem se že správná funkčnost DPF filtru se jednoduše pozná tak že filtruje spaliny od sazí, tedy výfuk by měl být zcela čistý. Ale já mám úplně černý výfuk, znamená to tedy že DPF nefunguje tak jak by měl? Mám Octavii II 2.0 TDI CR 103 kW, najeto 180000km.
     
    Ještě možná trochu hloupý dotaz, jak poznám za jízdy že se regeneruje DPF filtr? Nikde žádnou informaci na maxi dotu nebo jinde asi nenajdu? Vag nemám. Na kolik % je zanesený filtr lze také zjistit pouze na diagnostice?
     
    Díky
   • Od Bubu2427
    Zdravím,
    chtěl bych se zeptat na váš názor (resp. smysluplnost)...koupil jsem O II (rv. 2007, 1.9TDi 77kw, BLS s DPF, najeto 220 000km). Když jsem ji kupoval, tak jsme měnili motor, protože byl KO (připisujeme to na vrub právě DPF). Když jsme tak šupli nový, tak se po pár kilometrech rozsvítila kontrolka DPF, poté se přidala kontolka žhavení a nápis Motor do dílny. Kvůli tomu jsem ji odvezl do servisu, kde provedli regeneraci pomocí S-Vagu a vše bylo ok, jenže po dalších pár km se to rozsvítilo opět, takže zase servis a mudrovali jsme.....řešení spočívalo ve výměně diferenčního snímače tlaku. Po jeho výměně se rozchodil i EGR ventil. Všechno vypadalo OK, ale po cca. 700km se mi rozsvítila kontrolka opět, za dalších 700km opět a dělá to tak doposud.....s železnou pravidelností.
    Tak jsme něco načetli :-D na fórech a rozhodli se filtr vytáhnout, rozřezat a vyčistit vodou, arvou a vyfoukat do sucha kompresorem...jenže opět po 700km svítila kontrolka.
    Teď konečně k tomu, na co bych chtěl znát váš názor, protože řeším, jestli DPF odstranit nebo ho nechat zkusit zrenovat?
    Odstraňuje ho hafo lidí, ale o té renovaci jsem ještě moc neslyšel...máte s tím někdo zkušenosti http://www.servis-dpf.cz/ ?
    Má to smysl při takovém nájezdu?
    Dokonce jsem si pohrával s myšlenkou koupit nový, ale cena 50 000Kč za nový nebo 38 000 Kč při vrácení starého (nepoškozeného) mě jen rozesmála. Žádná druhovýroba bohužel zatím neexistuje :-/.
    No a ještě jedna špekovka, kterou mi nachystala. Při startu teplého motoru občas naskočila s velkými problémy, ty jsme možná nakonec odstranili novou baterkou (stará tam byla 5 let a byla v háji), jenže předtím jsme chtěli změnit vstřikovací mapy a jednotka nás nepustila k této úpravě. Setkal jste se s tím někdo? Na jiné octávě to provedli bez problémů.
    Díky za vyjádření :-).
  ×