Přejít na obsah
 • Vytvořit účet
Pawouk

Filtr pevných částic OPF a Motor 1.0 TSI

  Doporučené příspěvky

  Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

  Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

  Vytvořit účet

  Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

  Vytvořit nový účet

  Přihlásit se

  Máte již účet? Zde se přihlašte.

  Přihlásit se

  • Podobný obsah

   • Od beefeater
    Ahoj, často při kratších pojezdech po městě apod, se mi rozsvítí žhavení a následně chyba motoru .........diagnostika ukazuje toto: viz obrázek
     
    Když jedu dlouhé traťe tak nic. Občas se také stane, že při rozjezdu z jedničky na dvojku auto začne cukat.
     
    Zkoušel jsem několikrát i přes diagnostiku regenerovat filtr ale po chvilce ježdění se rozsvítí žhavení opět...
     
    Není to náhodou ERG ventil?
     

   • Od MRoom
    Jelikož tu stále není moc informací o tomto motoru, založil jsem toto téma, přikládám foto a odkazy na technické informace.
     
    Autorevue - třívalec VW Group 1.0 TSI
    ŠKODA Osobnosti: Nový motor 1.0 TSI s Martinem Hrdličkou v 60 vteřinách
     

     

   • Od 11marek
    Zdravím,
     
    dočetl jsem se že správná funkčnost DPF filtru se jednoduše pozná tak že filtruje spaliny od sazí, tedy výfuk by měl být zcela čistý. Ale já mám úplně černý výfuk, znamená to tedy že DPF nefunguje tak jak by měl? Mám Octavii II 2.0 TDI CR 103 kW, najeto 180000km.
     
    Ještě možná trochu hloupý dotaz, jak poznám za jízdy že se regeneruje DPF filtr? Nikde žádnou informaci na maxi dotu nebo jinde asi nenajdu? Vag nemám. Na kolik % je zanesený filtr lze také zjistit pouze na diagnostice?
     
    Díky
   • Od Bubu2427
    Zdravím,
    chtěl bych se zeptat na váš názor (resp. smysluplnost)...koupil jsem O II (rv. 2007, 1.9TDi 77kw, BLS s DPF, najeto 220 000km). Když jsem ji kupoval, tak jsme měnili motor, protože byl KO (připisujeme to na vrub právě DPF). Když jsme tak šupli nový, tak se po pár kilometrech rozsvítila kontrolka DPF, poté se přidala kontolka žhavení a nápis Motor do dílny. Kvůli tomu jsem ji odvezl do servisu, kde provedli regeneraci pomocí S-Vagu a vše bylo ok, jenže po dalších pár km se to rozsvítilo opět, takže zase servis a mudrovali jsme.....řešení spočívalo ve výměně diferenčního snímače tlaku. Po jeho výměně se rozchodil i EGR ventil. Všechno vypadalo OK, ale po cca. 700km se mi rozsvítila kontrolka opět, za dalších 700km opět a dělá to tak doposud.....s železnou pravidelností.
    Tak jsme něco načetli :-D na fórech a rozhodli se filtr vytáhnout, rozřezat a vyčistit vodou, arvou a vyfoukat do sucha kompresorem...jenže opět po 700km svítila kontrolka.
    Teď konečně k tomu, na co bych chtěl znát váš názor, protože řeším, jestli DPF odstranit nebo ho nechat zkusit zrenovat?
    Odstraňuje ho hafo lidí, ale o té renovaci jsem ještě moc neslyšel...máte s tím někdo zkušenosti http://www.servis-dpf.cz/ ?
    Má to smysl při takovém nájezdu?
    Dokonce jsem si pohrával s myšlenkou koupit nový, ale cena 50 000Kč za nový nebo 38 000 Kč při vrácení starého (nepoškozeného) mě jen rozesmála. Žádná druhovýroba bohužel zatím neexistuje :-/.
    No a ještě jedna špekovka, kterou mi nachystala. Při startu teplého motoru občas naskočila s velkými problémy, ty jsme možná nakonec odstranili novou baterkou (stará tam byla 5 let a byla v háji), jenže předtím jsme chtěli změnit vstřikovací mapy a jednotka nás nepustila k této úpravě. Setkal jste se s tím někdo? Na jiné octávě to provedli bez problémů.
    Díky za vyjádření :-).
   • Od rob505
    Předem než popíšu problém, tak jsem projel celé forum a nic podobného jsem nenašel.
    Před měsícem jsem nechal odstranit filt pevných částic u O II, 2.0 TDI, r.v. 2008
    Hned druhý den jsem přezul gumy za letní a všiml jsem si, že auto hučí v zatáčkách pod plynem, ale dělá to jenom při malých rychlostech a rejd kol musí být dost velký. Zprvu jsem to přikládal tomu, že to hučí gumy, postupem času mi to nedalo. Auto bylo ve dvou servisech, výsledek, že hučí gumy.Nedalo mi to a minulý týden jsem přezul gumy za zimní a auto hučí dál, takže gumy to nejsou ,ložiska kol, klouby, silentbloky, vše OK, dneska jsem měl auto v autorizovaným servisu, výsledek je, že nemůžou přijít na to co to je, mrkli i na převodový olej, vše ok.
    Máte někdo podobnou zkušenost,?, popřípadě je možný, že by to třeba hučel výfuk, po té co odstranili filtr?, bylo to děláno v bystřici nad pernštejnem u FAP OFF, mají s tím zkušenosti, tak mě to je divný,ale už fakt nevím čím to je.
    Temn zvuk je jako kdyby jste troubili na trumpetu + nějaká rezonance.Dělá to jenom pod plynem při malých rychlostech v zatáčce na obě strany, zvuk jde ze předu,ale není možné lokalizovat odkud.
    Dík za každou radu.
  ×