Přejít na obsah

Přední světlomety


Jan R.

Doporučené příspěvky

  • o 7 měsíců později...
Právě teď, synek.morava napsal:

Zdravím. 

Koupil jsem Ambition a chci jen doplnit, že hlavní světlomety dálkové jsou halogenové a svítí dosti bídně. LEDky jsou tlumené a denní svícení.

Ty dálkové nic moc. Jsem zklamán. Nikde jsem se nedočetl, jaká žárovka je v dálkových světlech a zda by šla nahradit LEDkou. Může mě někdo z přítomných členů poradit? Díky předem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, synek.morava napsal:

Zdravím. 

Koupil jsem Ambition a chci jen doplnit, že hlavní světlomety dálkové jsou halogenové a svítí dosti bídně. LEDky jsou tlumené a denní svícení.

Ty dálkové nic moc. Jsem zklamán.

Legálně můžeš na náhradu v podobě LED za halogen zapomenout.

V opačném případě možnosti jsou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

lepsia svietivost bude. ale spytam sa na rovinu, chces lepsiu svietivost, ci doladit farebne dialkove k stretavacim?

lebo dialkove ked tak zvazim, vyuzijes max 10% a to uz si myslim pisem veľa. ja ich vyuzijem akurat tak na kusku, ked nejde auto oproti a na polnej ceste ked idem na ryby. ak by sme sa bavili o stretavacich to je ina kava. na opli som takto menil stretavacky za philips extreme vision tusim a tam bol rozdiel badatelny. mal som i osram night breaker, no zivotnost bola voci philipsu o dost nizsia.

ledky by som nedaval z dovodu, ze budu pravdepodobne hlasit chybu a solidne ledky potrebuju i chladenie a neviem aky je tam na to priestor. plus homologizacia lediek.

mna by skor zaujimali tie ledky na ambition. ze aku maju svietivost voci full led a ich nastavenie. skor by som zvazil ich prestavenie trocha vyssie ako som to dal spravit s full led. minimalne dorovnat lavu na uroven skoro pravej. tam sa viditelnost citelne zlepsi bez toho aby si oslnoval. len to treba dat spravit s rozumom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, csabac napsal:

 

mna by skor zaujimali tie ledky na ambition. ze aku maju svietivost voci full led a ich nastavenie. skor by som zvazil ich prestavenie trocha vyssie ako som to dal spravit s full led. minimalne dorovnat lavu na uroven skoro pravej. tam sa viditelnost citelne zlepsi bez toho aby si oslnoval. len to treba dat spravit s rozumom

Rada ako prasa toto.....je vidiet,ze o svieteni vies toho velmi malo a skreslene....

Tazatel ziska urcite lepsie svietenie po vymene,za tu seriovu ziarovku.Staci zvolit nieco seriozne od Philips/white vision gen 2,alebo Osram night braker laser,alebo cool blue intense.

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patrik1971, osobne som mal menene za silnejsie a zdvihnute. je to v inom vlakne. Ale to som pisal o stretavacich.

Tu sa bavime o scale a ta ma stretavacie uz v zaklade LED od vyroby. Takze jedine coho sa tato vymena tu tyka su dialkove a lepsiu svietivost ziska len na nich. Drviva vacsina jazdy je na stretavacich, takze preto som pisal o nastaveni led, ze ma vacsi prinos, ako tu maturovat nad tym, co da do dialkovych ;)

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Patrik1971 napsal:

Rada ako prasa toto.....je vidiet,ze o svieteni vies toho velmi malo a skreslene....

Tazatel ziska urcite lepsie svietenie po vymene,za tu seriovu ziarovku.Staci zvolit nieco seriozne od Philips/white vision gen 2,alebo Osram night braker laser,alebo cool blue intense.

Tak se zase trochu uklidníme jo.

Když vymění žárovku v dálkovém světle za profláknuté NBL nebo Xtreme vision, tak získá asi o 1% lepší světlo(v tak malé parabole nic víc nikdo nečekejte) v čase 1% z celé noční jízdy(jestli bydlí na dědině tak možná víc) > z toho plyne, že za 500Kč nebo 20€ je to mrhání penězi. A to nepočítám tu pakárnu se k té žárovce dostat. Radši bych to investoval do něčeho smysluplnějšího. Ale samozřejmě jestli se kvůli tomu v noci zpocení probouzíte a nemůžete spát, tak hurá do toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som si dal nastavit stretavacky lebo na mna oproti iduce auta obcas blikali a teraz ked idem neblikaju ale mam pocit, ze vidim ovela horsie a dialkove mi pridu dost slabe. Dialkove vyuzivam dost casto ked idem cez les aby som lepsie videl a vyhol sa zvieratam. Alebo som si nemal davat nastavit svetla . Vtedy som videl super aj so stretavackou. 

Ono ja som presedlal z Felicie a nemal som tusaka ako ta technika pokrocila a svetlam som nevenoval pozornost co sa tyka vybavi.

Dakujem za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak ja zase prd vidim. Tie full led sa bud rozladili, alebo uz neviem. Ak stojim, ze auto je staticky, dosvit ok. Ked sa pohnem, pri najmensom pohupani sa sklapaju a ako keby ich osciloskop naklapal viac ako mal. Minule mi to na nerovnostiach plantalo hore dole ako vlny na mori. Cakal som viac od tych svetiel. Uz sa bojim v servise povedat, potom co to nastavili 2 mesiace dozadu, ze to svieti za jazdy na prd. Fakt uvazujem, ze na stenu spravim ciaru, ked ich dam dostavit a budem to sledovat, ci to drzi vysku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...