Jump to content
Pavel_RB

1.5 TSI motor DADA vs. DPCA, zkušenosti s ACT

Recommended Posts

Vycházím z koncernových školících materiálů, takto je to tam prostě uvedeno. A ne jenom v jednom. Jedině, že by to časem odladili trochu jinak, anebo jsou splněny některé důležité z podmínek (pravděpodobně na požadavek točivého momentu?) a na ty další už to nebere ohled. Nicméně o tom se tam nikde nic nepíše.

A u jakého motoru to máš vypozorováno? Ty údaje jsou pro DADA. O převodovce tam také nic nepíší, může to být také dáno typem manuál/DSG.

To co mají naši v Karoqu, takže 1.5 TSI 110kW DPCA DSG (DQ200).

Tak v tom pak můžou být ty menší rozdíly. Oni už na takové změny nevydávají nové učební materiály.

V 17. 6. 2020 na 18:02, ekr napsal:

To stejné 12/2019 a taky neskáče, tak jsme už 2 spokojení, ACT vnímám hlavně uchem, změní se zvuk motoru.

Mam octavii vyrobenou posledni tyden v listopado 2019 1.5TSI ACT. Take jsem se bal klokana. Kdy jsem sledoval nejake zaskubnuti? Kdyz jsem nastartoval a hned se rozjel. Ted nastartuji,pockam 5 vterin, hlavne kdyz vim, ze z prace odjizdim do kopce a pred odjezdem mirne 2x proslapnu plyn, aby zacla mazat a ustalily se otacky a v pohode. Pred tim jsem mel fusiona a ten cukal i v teplem pocasi.....

Tak dle me jsme rozmazleni, sednout a hned jet. To si pamatuji otcova favorita jak si nechal predelet automaticky sitic aby usetril. Proste sitic, nastartovat a hned nevypinat. Diky ekologii se musi vypnout i kdyz je auto studene. A proto klokan..?