Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

Jasně, však v pohodě. Z důvodu úspory dáme krytky jenom na zadní náboje kol.

Taky by se v rámci úspor nemusely montovat zadní sedáky. Stejně většinou jezdím sám, a případní sváteční pasažéři si vezmou vlastní podprdelníky.

Zadní stěrač je taky zbytečný. V rámci úspor by stačil jen jeden vepředu.

A co krytky ve předním nárazníku u vozů bez předních mlhovek? Zbytečnost. Na funkci nemají vliv. Nechal bych tam nezakryté otvory, jako u předních nábojů kol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je demagogie. Krytka mlhovek má svou funkci, stejně jako sedadla. Tahle krytka nebyla 10 let na Octavii, pět a půl roku na Fabii, teď není ani na Roomsteru a NIKDY s tím nebyl žádnej problém. Neslyšel sem o nikom, kdo by problém měl. Až tady si pár maníků usmyslelo, že by tam měla být. Až budou lidi chtít platit za podobný ptákoviny, Škoda je tam bude ochotně dávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je demagogie. Krytka mlhovek má svou funkci, stejně jako sedadla. Tahle krytka nebyla 10 let na Octavii, pět a půl roku na Fabii, teď není ani na Roomsteru a NIKDY s tím nebyl žádnej problém. Neslyšel sem o nikom, kdo by problém měl. Až tady si pár maníků usmyslelo, že by tam měla být. Až budou lidi chtít platit za podobný ptákoviny, Škoda je tam bude ochotně dávat.

Hele nevysírej joo :p:smich:

Editováno: , autor: voltys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 měsíců později...

Rozmer zimnej pneu (letne mam 205/45 R16):

185/55 R15 vs. 195/55 R15 - je to naozaj taky citelny rozdiel,ze keby som na zasnezenej ceste napr. hore kopcom pouzil uzsie pneu (185) poznal by som rozdiel oproti tym sirsim (195) ?

Mam Roomstra 1.2 TSI a vyberam zimne pneu R15. Osobne sa priklanam k 195/55 lebo su sirsie a na suchej ceste, co je vacsina zimy, stabilnejsie. Ked je vsak brecka a sneh hodil by sa skor 185/55. Keby som sa rozhodol pre sirku 185, asi by som volil 3. rozmer 185/60,ktory je odporucany ako prvy v TP (185/55 je odporucany len ako M+S).

Poradite s vyberom rozmeru (jazdim okresne cesty,ktore su zvacsa solene.Ked vsak napadne kopa snehu musim sa s tym na ceste do prace taktiez popasovat...)?

Otazne je aj ako je to so snehovymi retazmi. Daju sa pouzit v zime na vsetky uvedene rozmery pneu na R15 pre Roomstra ? Kde by som sa tuto info pripadne mohol dozvediet ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja prave pozeram a rozmer 185/55 je dost netypicky a skor na 195/55 je vacsi vyber zimnych pneu.

To ale nevadi,ide mi skor o to ak je Roomster na 185/55 stabilny podobne ako na letnych 205/45 R16 v pohode ich kupim.

Alebo je rozmer 195/55 OVELA vhodnejsi na zimu? Na mojom starom Forde som mal letne aj zimne 185/65 R14 a pohoda. Teraz mam pneu R16 letne a vyberam R15 zimne takze s vacsim rozmerom pneu este nemam skusenosti. Prosim poradte (rozmer 185/60 R15 som uz vylucil kvoli snehovym retaziam).

Taka ''mini'' otazka: co takto kupit napr. 195/55 (alebo 185/60) R15 + textilne snehove retaze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegovia co mate Roomster:

pozeram,ze na trhu nie je vela zimnych pneu doporucenych SA -> 185/55 R15 s indexom 85H (rad by som UltraGrip 8 alebo Michelin Alpine 4). Na rozmer 195/55 je uz 85H vacsina pneu,ale 185 maju zvacsa maximalne 82T.

1. Akej znacky mate pneu, ked pouzivate na zimu 185/55 R15 ?

2. Dodrzali ste aj index z TP 85H alebo mate na aute 82T ?

3. Je na suchej ceste citit rozdiel v stabilite auta 205/45 R16 letne vs. 185/55 R15 zimne ?

4. Na rozmer pneu 185/55 aj 195/55 sa pouzivaju tie iste disky 6J ET43? Tie sirsie 195 potom viac vytrcaju z disku ako 185-tky?

Editováno: , autor: Jairo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked sa ludom ojazdia povodne montovane 195/55/15, tak mozno u niekoho zavazi aj cena pneumatik a frcnu tam 185/60/15. Zopar Fabii II som už videl aj na pneu 185/60/15. Fabia II Green Line ich ma ako zaklad. Priemerovo je to koleso o chlpok vacsie ako 195/55/15. Takisto 185/65/14 vychádza priemerovo skoro rovnako. Tak si vyber.

Editováno: , autor: akubus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

loni jsem měl na zimu 175/70 R14 (byly na voze při koupi) a jezdit se dalo bez problémů .. osobně po dojetí těchto se chystám na 185/65 R14 ..

Pri kupe si mal disk o sirke 5J spolu s 175/70/14. Chystas sa aj na zmenu diskov? lebo pre 185/65/14 je vhodnejsi disk 6J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mě to taky začne. Na léto jsem si koupil alu 15", na zimu mám plechy které byly na roomsteru z výroby 14" 5J. V TP je napsáno že tam má být rozměr 175/70 R14 (Jiný rozměr tedy dle TP použít nelze).Tak se pomalu dívám co tam nasadím.....celkem se mi líbí barum polarisy 2, nebo nový model 3. Jezdíte to někdo v tomto rozměru?

Editováno: , autor: Voice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kudy chodím, všude budu doporučovat - na pneu zbytečně nešetřit, nevyplatí se to.

Doma máme velmi podobná auta jak s 195/55 R15 ® tak 185/60 R14 (FIC) a žádnou výhodu menšího kola a užší pneu jsem necítil. Letos poprvé jsem měl příležitost bezprostředně po sobě porovnávat ve sněhu.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mě to taky začne. Na léto jsem si koupil alu 15", na zimu mám plechy které byly na roomsteru z výroby 14" 5J. V TP je napsáno že tam má být rozměr 175/70 R14 (Jiný rozměr tedy dle TP použít nelze).Tak se pomalu dívám co tam nasadím.....celkem se mi líbí barum polarisy 2, nebo nový model 3. Jezdíte to někdo v tomto rozměru?

jak už jsem psal, zimní 175/70 R14 jsme měl na voze už při koupi a v zimě se s tím jezdit dalo velmi dobře - osobně bez problémů .. a jak tu čtu, tak u toho rozměru "dle" TP asi zůstanu .. osazeno mám barum polaris 2, nové 3ky vypadají taky velmi dobře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobně od každého asi trochu .. užší líp "plave" a vyšší "šetří" plecháč smile.gif .. když jsem přecházel na letní tak mně nějaký čas ta širší pneu trochu "děsila", ale po pár jízdách bez problémů, takže jsem zvědav jak to bude vypadat při zpětném přechodu na zimu .. jak to budu "cítit" že je užší .. dříve jsem míval letní i zimní stejného rozměru, takže letos jsou to nové zkušenosti ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po zrelej uvahe ;) pojdem asi do zimnych pneu 185/55 R15 na mojho Roomstra. Tie su aj ako jedine odporucane SA pre pouzitie zimnych retazi. Mam doma retaze zo stareho auta,ktore pasuju na tento rozmer,takze aspon nemusim kupovat nove. Osobne by som mozno radsej siel do rozmeru 195/55 R15 (vacsi vyber pneu) ale ten 1 cm rozdiel na rovnakom type pneu asi tazko rozoznam.

Problem pre 185/55 je akurat,ze nie je na vyber vela pneu s indexom 85H, ktory je predpisany pre moje auto v technickom.

Takze na vyber mam

1. PIRELLI W 190 SnowControl2 86H

2. CONTINENTAL TS790 85H

Ostatne pneu som vylucil. Poradte ktore su lepsie na zimu ? Pirelli som mal na mojom Forde a boli fajn.Piatu zimu uz dost plavali aj ked mali este dezen nad 5mm. Su Continental TS790 tiez OK?

Osobne by som najradsej kupil CONTINENTAL TS830 ale maju len index 82H :kol-49:

Pouziva niekto na Roomstri retaze na pneu 195/55 R15 ?

Editováno: , autor: Jairo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Raz v zivote som potreboval retaze a nemal som ich. Nakoniec cerstvo nasnezeny kopec v lese som adrenalinovo vysiel na novych letnych pneu (to bol zaciatom zimy a prekvapil ma prvy sneh). Odvtedy nosim v kufre aj retaze,ktore som nikdy nepouzil ;)

Do buducna ale clovek nikdy nevie...tak si nechcem zarubat cestu k pripadnemu pouzitiu retazi.

Ked som pozrel ceny 185/55 R15 horko som zaplakal. To teda vazne radsej kupim 195/55 (alebo 185/60 ktora je este vyssia a na zimu snad aj vhodnejsia ?! :help: ). Neviem ci mi to policajti urobili naschval ale je velmi malo pneu ktore splnaju to co mam v technickom preukaze: teda index 85H :aggressive:

Editováno: , autor: Jairo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...