Přejít na obsah

Brzdy


MPX

Doporučené příspěvky

Stačí pár krát silnejšie zabrzdiť. Dobré je ísť niekam mimo mesto na okresnú cestu (alebo v noci na prázdnu diaľnicu), a 5-10x z rýchlosti 120 km/h (alebo ešte viac, ak sa dá) zabrzdiť na 0 km/h núdzovým brzdením (tj. pedál celý čas maximálnou silou až na podlahu, nech pracuje aj ABS). Po tomto musí ísť hrdza dole. Zároveň si tým trochu precvičíš núdzové brzdenie (veď ako často brzdíme naozaj núdzovo?), a tiež si vyskúšaš/skontroluješ že ako sa auto správa v takej situácii, a či je s ním všetko v poriadku. Samozrejme treba to robiť niekde, kde nebude premávka a nie so 40 tonovým kamiónom v závese. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

přileji trochu do ohně.... :kol-29: ..... zítra jdu na první výměnu zadních brzdových čelisti. Sem tam, jsem je včera začínal slyšet. Brzdí to však stále dobře.

Myslím si však, že po ujetí 253.000km mají právo jít do důchodu. :kol-47:

Editováno: , autor: Misubaro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...tak dnes po návštěvě servisu můžu konstatovat, že origo zadní brzdové čelisti mají neskutečnou výdrž. Jak jsem výše psal, rozhodl jsem se udělat výměnu, pač jsem si myslel, že jsem zaslechl při brždění zvuky připomínající otírání sedřených čelistí o buben. Po rozdělání jsme zjistili  jen dosti špinavý vnitřek. Stačilo jen řádně očistit a za chvíli jsem odjížděl. Nic se neměnilo, protože nebylo co.... pazvuky zmizely...Přesto však klobouk dolů před výdrží brzdových čelistí po najetí 253.000 km...Při té příležitosti jsem nechal zkontrolovat i přední destičky....v poho....jen očistit....

post-7773-0-45285500-1390585346_thumb.jp

post-7773-0-61405800-1390585368_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

zdravím chcem sa spýtať idem meniť komplet predne aj zadne brzdy tj. kotúče + doštičky, takže chcem sa spýtať čo hovorite na kotuče + doštičky značky Ferodo je lepšie priplatiť alebo sú dobre že neskrútia sa a nezoderú po 10tkm

 

tu sú aj linky ktoré by som kúpil z skoda-diely.sk

 

predné kotúče  ,  doštičky na predok , zadné kotúče , doštičky na zadok pasujú tam z octavie ?? pretože som nenašiel žiadne  v sekcii fabia 2. Poprípade ak by ste vedeli o nejakom lepšom E-SHOPE tak dajte vedieť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no podľa toho čo som si prečítal tak je to tak že z 10 ludí asi tak 6-7 tvrdí že sú dobré, zajtra odmontujem jedno koleso na mojom a pozrem čo to tam mám zač aké kotúče a brzdy majú totižto najazdené už 25t km a sú úplne v pohode brzdia ako nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určite budú. ATE, Ferodo aj TRW sú všetko spoľahlivý výrobcovia. Hlavne nekupuj čínske a poľské dostičky, to by si mohol ľutovať, a v horšom prípade skončiť v plameňoch. :D

http://auto.sme.sk/c/6131319/autosmelive-cinske-brzdy-vo-fabii-skoncili-v-plamenoch.html

To video som videl uz davnejsie a je vidiet co by nemali ani na slovensky trh pustit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...