Přejít na obsah

Aktualizacia systemu na 1806


Doporučené příspěvky

před 10 hodinami, Rapid1.0 napsal:

Díky za foto chlapci. To ukazuje, že nový HW 58 začali dávat od roku 2022 a prosincová auta mají ještě 56, byť SW mají nejnovější.

Ono záleží, kdy auto začali vyrábět a kdy ho dodají (viz odložené O4 na letištích). Auto dodají zákazníkovi např. v lednu 2022, ale s výrobou začnou loni. Infotainment dodán např. loňský HW 56, jen chyběl čip na parkovací kameru -> odstavit auto a čekat. Čip přijde a auto se s velkou slávou smontuje a předá. To vše trvá a člověk se teoreticky může dostat do situace, že auto má datum výroby 1/2022 ale defacto hardwarově je staré půl i více roku. ;-( Samozřejmě přeháním, ale myšlenka je jasná.
Pak může snadno nastat tato situace: dvě stejné O4, stejný měsíc výroby, jiné HW a SW. V servisu mi říkali, že jakmile přijede O4 na aktualizaci (RV před 2021), začnou panikařit: "Každá je jiná, ta vaše tu může být i několik dní na aktualizaci. Občas může být potřeba vyměnit nějakou jednotku (ECU). Na počkaní to nebude." Sám tato slova potvrzuji: první aktualizace trvala 2 týdny, právě kvůli zmíněné jednotce.
Abych byl alespoň trochu pozitivní: Dle vyjádření technika je poslední aktualizace verze 18XX made in Škoda, nikoliv z outsourcingu. Takže to má Škodovka plně ve své režii a systém se má sám aktualizovat během nepoužívání vozidla. Verze 18XX je už použitelná a zatím nezlobí. Tím se za mě O4 zbavila dětských nemocí a bude to super auto :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím, resp. v to doufám, už by bylo fakt na čase. Jak jsi s tím zatím spokojený @jenycek?

Já se právě objednal na výměnu oleje na pondělí, ale s tím SW stále nevím, max. to nadhodím ale nebudu to vyloženě vyžadovat. O co mám ale mimo výměnu oleje v plánu je požádat bude vypnutí ostřikování čelních světel při ostřiku skla, to mi pije krev, zejména když mám umyté auto a chci si jen ostříknout čelní sklo a zasv*** to celý předek auta :D Doufám, že to půjde, v manuálu od auta je přímo napsané, že se toto dá upravit v autorizovaném servisu, tak dám potom vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem včera byl na výměně oleje. Update SW infotainmentu jsem vůbec nezmiňoval, zatím to nechám raději tak. Ptal jsem se však na možnosti úpravy ostřikování světlometů a ten návod jsem asi špatně pochopil. Mohou to upravovat, ale jen počet ostříknutí, tzn. že defaultně to ostříkne světlomety vždy poprvé a pak po každém desátém ostříknutí. Oni mi to byli schopni posunout na každé dvacáté ostříknutí, ale toho prvního se údajně zbavit nejde..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, fabik263 napsal:

Tak jsem včera byl na výměně oleje. Update SW infotainmentu jsem vůbec nezmiňoval, zatím to nechám raději tak. Ptal jsem se však na možnosti úpravy ostřikování světlometů a ten návod jsem asi špatně pochopil. Mohou to upravovat, ale jen počet ostříknutí, tzn. že defaultně to ostříkne světlomety vždy poprvé a pak po každém desátém ostříknutí. Oni mi to byli schopni posunout na každé dvacáté ostříknutí, ale toho prvního se údajně zbavit nejde..

Jako přes kopírák, ... já byl v servise shodou okolností taky včera a chtěl jsem po 15 tisících jen olej a filtr a jediné navíc, byla stejná touha po posunu z prvního ostřiku až na třetí, nebo čtvrtý. Řekli, že to nejde, já, že návod tvrdí, že jde, tak mě vzal na dílnu a v té diagnostice to opravdu nešlo jinak, než popisuješ.

TAkže spotřeba ostřiku bude stále silná, pokud nebudu zoufale přepínat na denní osvětlení když budu chtít poropit jen čelní sklo bez světel ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, tak na tom asi něco bude no..

Každopádně možná blbý dotaz, ale tobě jde ručně na voliči přepnout na denní svícení? Takto jsem to už taky chtěl obcházet, ale jde mi přepínání jen mezi automatikou a tlumenými světly. Nebo že by bylo potřeba ten volič zmáčknout vícekrát? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nedalo mi to a seběhl jsem dolů to zkusit.

Výsledek je na .... za jízdy je to jen, jak píšeš. To přepínání a nebo úplné vypnutí jde jen u stojícího auta a já to testoval před domem. :-(

Editováno: , autor: Zzzzz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Rapid1.0 napsal:

@iMe1980 Podle mě to neindikuje aktuální hladinu, ale pouze pokud ti dochází a máš ji málo, tak se to ozve. Pokud doléváš preventivně pravidelně, tak na to teoreticky nikdy nemusíš narazit na tuhle hlášku. 

Indikuje to nizku hladinu vody v ostrekovaci uz mi to par krat vybehlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na H56 mám 1889, posílal jsem fotku na stránce 4, sjeď do servisu jestli ti nepřišla.. nebo co to tlačítko Aktualizovat software?

 

Každopádně je někdo s H58 z okolí Liberce? Chci si potvrdit to, co je rozdílem.

Editováno: , autor: Hamman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...