Přejít na obsah

zle brzdy? auto nepreslo STK


kupony

Doporučené příspěvky

Dobry den,

 

dnes som bol na STK a auto nepreslo - lebo zevraj mam opotrebeny brzdovy bubon alebo kotuc. Auto ma 122tis km, rok vyroby 2015. Brzdy na nom este menene neboli. Jazdim malo, vacsinou len mesto a sem tam dlhsi vylet po dialnici.

 

Pri 120tis km som bol v autorizovanom skodovackom service (kazdy rok chodim na prehliadku lebo je to Octavia G-Tec (CNG)), kde vymenili sviecky a spytal som sa aj na brzdy, ci ich netreba vymenit. Dali dole kolesa a vycistili brzdy (na fakture mam: segmenty treci zadni d+n, brzdy cistit + mazat, ucitnnost brzd kont). Po servise mi povedali, ze brzdy su uplne v poriadku a ze kludne vydrzia dalsi rok, pritom ako jazdim. (najazdim skutocne pod 30tis km za rok).

 

Za dva mesiace od servisu som najazdil 4 tis km.

 

A dnes na STK mi tvrdia, ze brzy su zle - ze su zodrate, ze nerovnomerne brzdia - ze ved nech sa pozriem na nejake bmw co tam stalo, ze ma ciste brzdove platnicky az po okraj a ze ja mam na okraji hrdzu a ze platnicky mi maju brzdit az po okraj a nie x milimetrov od okraja. Ked som chcel, ze nech to nejako odmeraju, tak to odmietli, ze to len vizualne hodnotia a teda, ze nech si laskavo dam brzdy do poriadku a pridem na opakovanu STK do 60tich dni.

 

Volal som do skodovackeho servisu, tam mi na telefone tvrdia, ze keby tie brzdy boli na vymenu, tak by ich vymenili ale ze oni ich menit vtedy nemuseli, ze boli uplne v poriadku. Ze samozrejme za 4 tis kilometrov tie brzdy mozu inac vyzerat...

 

No fakt neviem, ci ma teraz len oblbli na tej STK alebo v sevisaku.

 

Ale ked porovnam fotku brzd ako vyzerali pred dvoma alebo styrmi rokmi - oni stale vyzeraju rovnako - stale maju tu hrdzu na okraji. Auto nepiska, brzdi uplne v pohode. Co poviete?

 

Na fotkach su tie brzdy ako vyzeraju dnes (4 fotky kazde koleso je odfotene) plus ta faktura z 07/2021 ked mali v servise skontrolovat brzdy. Nasiel som ajpotom 2 fotky z novembra 2019 (cize skoro 2 roky dozadu) ako vyzerali ked mi menili zimne kolesa. A dalsie 3 fotky z marca 2017 ked mi cistili brzdy, lebo uz vtedy som sa pytal na tu hrdzu.

 

Cize tie kolesa a brzdy vyzeraju stale rovnako... akoze je to nejaka chyba tych brzd alebo ma vodia v tej STK za nos? Nechceli to nijako odmerat, len mi tam stale baterkou ukazovali a svietili, ze nech sa pozriem. No ja sa tomu prd rozumiem. Ked tie brzdy styri roky vyzeraju viac menej rovnako a v autorizovanom servise mi tvrdia, ze su v poriadku tak co teraz? Len tak pre nic za nic kupit kompletne nove brzdy na vsetky styri kolesa?

 

 

screenshot.2021-09-17 11.40.07.png

IMG_20210917_100709.jpg

IMG_20210917_100717.jpg

IMG_20210917_100737.jpg

IMG_20210917_100749.jpg

IMG_20191113_150325.jpg

IMG_20191113_150346.jpg

IMG_20170327_154414.jpg

IMG_20170327_154554.jpg

IMG_20170327_154654.jpg

Editováno: , autor: kupony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nabeh brzd sa na naprave nesmie lisit i viac ako 30%.To znamena ,ze aj ked maju dostatocny brzdy ucinok nie su zosuladene a mozu tahat do strany.

 

Ak chces odpoved na tvoje ppchybnosti vhod na test brzd za 5€

Niekedy pomoze ak zabrzdis niekolkokrat po sebe napkno aby ABSko zaberalo po celu dobu brzdenia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

K tomu protokolu asi len toľko, že tie tvoje brzdy podľa odmeraných hodnôt brzdia tak ako by mali. Dokonca aj ručnú máš OK, kde často býva väčší problém. 

 

Neviem, ale osobne by som nič nemenil za dva mesiace by som šiel na STK znova podľa mňa aj vizuálne vyzerajú OK.

Bol som na STK s Fabiou kde vyzerali brzdy podstatne horšie hlavne zadné a keďže brzdný účinok bol OK tak som prešiel bez problémov.

 

PS: tá sila stlačenia pedálu pri meraní zadných brzd nieje vysoká ??

 

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...