Přejít na obsah

Tažné zařízení na OI


Planeta

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím všechny,ví někdo co se musí udělat když jsem si sám sundal tažné a chci ho jít odepsat s techničáku,jestli potřebuju náky doklad od firmy o demontáži nebo tak něco? Nebo zdali bych se na ten odpis vy..al a jezdil bez tažného,jestli je to pokutovatelné? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny,ví někdo co se musí udělat když jsem si sám sundal tažné a chci ho jít odepsat s techničáku,jestli potřebuju náky doklad od firmy o demontáži nebo tak něco? Nebo zdali bych se na ten odpis vy..al a jezdil bez tažného,jestli je to pokutovatelné? Díky.

Pokutovatelné to je. O STK ani nemluvím, bez TZ tě hned vyhodí... Taky jsem si tahačku sám sundal. Ale ihned jsem šel s velkým TP na okres a za 50,- kč mi tažné odhlásili. A je klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokutovatelné to je. O STK ani nemluvím, bez TZ tě hned vyhodí... Taky jsem si tahačku sám sundal. Ale ihned jsem šel s velkým TP na okres a za 50,- kč mi tažné odhlásili. A je klid.

Tak že si žádný papír o demontáži nepotřeboval? Jen ti ho škrtli ve VT a udělali MT!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Spínač varovných světel normální po faceliftu 1U0 953 235B pro vozidla s přívěsem 1U0 953 235E Cena asi 860,-

Ten pro přívěs má navíc funkci pro kontrolu blikaču přívěsu - svítí další kontrolka na přístrojovce.

Pozor pokud bys ho měnil musíš přepinovat a dotáhnout jeden kablík z budíků. Je to jednoduché.

Pokud to neuděláš tak ho odrovnáš. Je tam rozdíl v zapojení podsvětlení. Ten normální zapne podsvit se světlomety, ten pro přívěs se zapnutím zapalování.

Pokud budeš dávat tažné nemusíš měnit, může zůstat původní za cenu, že ti nepůjde kontrola blikačů přívěsu.

Ještě doporučení k výběru tažného zařízení. Vyber takové, abys ho měl po demontáži koule schované pod nárazníkem a nic nebylo vidět. Origo to tak má. Lépe to vypadá. Navíc pokud ti něco trčí dolů pod nárazníkem tak to snižuje světlou výšku vozu a můžeš občas někde zachytit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spínač varovných světel normální po faceliftu 1U0 953 235B pro vozidla s přívěsem 1U0 953 235E Cena asi 860,-

Ten pro přívěs má navíc funkci pro kontrolu blikaču přívěsu - svítí další kontrolka na přístrojovce.

Pozor pokud bys ho měnil musíš přepinovat a dotáhnout jeden kablík z budíků. Je to jednoduché.

Pokud to neuděláš tak ho odrovnáš. Je tam rozdíl v zapojení podsvětlení. Ten normální zapne podsvit se světlomety, ten pro přívěs se zapnutím zapalování.

Pokud budeš dávat tažné nemusíš měnit, může zůstat původní za cenu, že ti nepůjde kontrola blikačů přívěsu.

Ještě doporučení k výběru tažného zařízení. Vyber takové, abys ho měl po demontáži koule schované pod nárazníkem a nic nebylo vidět. Origo to tak má. Lépe to vypadá. Navíc pokud ti něco trčí dolů pod nárazníkem tak to snižuje světlou výšku vozu a můžeš občas někde zachytit.

Díky za přesná čísla spínače, mám OI facelift, takže to sedí přesně. Jinak ještě dotaz, kdybych ho koupil, tak potom otočím klíčkem a už se rozsvítí palubka, aniž bych zapnul světla? Pochopil jsem to dobře?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic jsi nepochopil. Spínač varovných světel nemá nic společného s palubkou. Myslel jsem podsvit samotného spínače.

A opakuji ti to co píšu nahoře . Než tam dáš nový spínač s funkcí pro přívěs musíš: přepinovat a dotáhnout jeden kablík z budíků !!! Jinak zničíš nový spínač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenapsal bych to lépe. Originál tz je možné sehnat v Mnichově Hradišti u Profsvaru, bajonet s montáží 5355,- vč. DPH. Za hodinku to měli hotové a k naprosté spokojenosti. :palec2:

Přerušovač jsem neměnil, takže mi kontrolka nefunguje - ale je mi to jedno.

Editováno: , autor: lukash
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

priznam se ze se mi nechce hledat jestli ten nebo ten vyrobce se mi libi vic nebo min / ani ne ze nechce ale nerozumim tomu /

zacal jsem o zavesu premyslet a krome toho ze se na to neco pripojit bych rad aby to slo bez problemu prihlasit,abych tim nekde nechytal.aby to vypadalo nejlip jak muze...........

a spis bych radsi rad vas kolem brna aby to nebylo daleko na namontovani

dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...