Přejít na obsah

Jak jste spokojeni s origo rádiem


Doporučené příspěvky

Mě rádio píše při startování velkým "PLEASE WAIT" jak posílal fotku Marek (jakože je to Visteon), ale v servisním menu má ANT: EIN a sílu signálu číselm (jakože TechniSat).

Tak teď nevím, co mám. Každopádně jsem to dneska dával do servisu kvůli nezobrazování info na maxidotu a chtěl jsem pánovi připomenout, že je to známý problém.

Odpálkoval mě s tím, že spekulace "jedna paní povídala" nebude komentovat. Nechtěl jsem se s ním hádat, tak jsem to zatím nechal být.

Uvidíme, co mi řekne odpoledne, až si pro to pojedu.

Tomáš

odpoj a zapoj baterku, usetris si cas a nervy chozenim do servisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odpoj a zapoj baterku, usetris si cas a nervy chozenim do servisu

Baterku jsem neodpojoval, ale zkoušel jsem vytahnout pojistku rádia. Po zapnutí pak napsalo na chvíli "SAFE" a normálně se rozjelo. Ale MaxiDot stále mlčel. Jak jsem psal, už je objednané nové rádio, zítra by to mělo být namontované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Top: Vede by si sa potom spýtať pri vyzdvihnutí auta v servise, že ktoré rádio ti tam dali tentora? Ktorý typ, a prípadne aj verziu (stačí keď si vyžiadaš diagnostický protokol, tak to bude napísané). Chytrého PT v servise by som veľmi rýchlo dal do poriadku, minimálne sa posťažoval u jeho nadriadeného - ak nie vyššie. Už by si tí idioti za prepážkami hrajúci sa na majstrov sveta mohli uvedomiť, že zákazník je na prvom mieste! Hrajú sa na chytrákov a neovládajú triviálne informácie potrebné k svojej práci, o kultúre jednania so zákazníkom nehovoriac...

Problémy s výpadkami na maxidote môžu byť buď trvalé, alebo dočasné. Riešenie na dočasný problém je vypnúť motor a znova naštartovať (pomáha vo väčšine prípadov). Už som sa ale stretol aj s tým, že to nezaberalo a maxidot sa rozbehol až po odpojení rádia a jeho opätovnom zapojení. Konektor pritom bol správne na doraz nasadený... Vtedy bol hlásený ale aj problém s diaľkovým ovládaním, tiež nefungovalo (takže nejaký výpadok CANu rádia).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mi volali, tak jsem se ho ptal, jestli objednává Vistenon nebo TechniSat, ale asi nevěděl o čem mluvím. Říkal, že objednali stejný kód, takže jsem to pochopil tak, že by tam mělo být stejné (i od stejného výrobce) jako tam bylo od výroby. Ale chci se na to zeptat. Mělo by to být dneska, jestli mi to vyjde, tak si pro to odpoledne zajedu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj pokud mas GALA nastaveno na maximum, tak se to dost vyzname zesiluje uz pri cca 50-70 km/h. jinak se mi nic takoveho nedeje. jen podle toho jak je vypaleny cedo se muzou trochu menit jednotlivy pisnicky.

Nene,tohle to určitě není. Rychlostí to myslím nenní nijak podmíněno. Ta hlasitost se změní skokově o několik čísel a už zpět neklesne..

Tipnul bych to (dělají-li to mp3) na rozdílnou hlasitost jednotlivých empétrojek. Mp3,které chci vypálit, protáhnu prográmkem MP3Gain, a ten je ořeže na požadovanou hlasitost. Funguje to spolehlivě. :palec2:

říkám, že to dělá u rádia ;) mp3ky hrajou uplne normalne..

Ještě nějaký nápady? :)

Editováno: , autor: obywan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska byl pro auto. Nakonec prej neměnili rádio, ale přístrojovku. Prej dokonce je takový (nějaký nový) pokyn ze Škodovky.

S tou přístrojovkou něco dělali, protože druhý klíček (který tam neměli) mi píše "imobilizér aktivní", ale nastartovat to s tím jde. Takže tam stejně ještě pojedu, kvůli tomu klíči.

Chlap co dělá příjem mi na dotaz na verzi rádia odpovědět nedokázal, ale kluk, který se v tom vrtal mi řekl, že je tam TechniSat, HW=5, SW=13.

Pro Vaši informaci mohu potvrdit, že na servisním screenu rádia je "ANT EIN" a síla psaná číslem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za info, takže myslím, že máme overený postup, ako bez demontáže a diagnostiky overiť výrobcu rádia :punk:

S tou výmenou prístrojovky kvôli výpadkom na maxidote ťa nejak okabátili... Ak to bol ten idiot, čo minule, tak sa tomu ani nečudujem. Bol som minule pri výmene budíkov za nové v rámci reklamácie, a došli presne tie isté (rovnaké HW aj SW), ako boli tie pôvodné v aute. A nehovoriac o tom, že závada s výpadkom sa na nich prejavila za pár dní taktiež, takže v budíkoch to nie je!

Vrchol "odbornosti" tvojho servisu je ale ten, že ti menili budíky bez toho, že by ti nakódovali aj druhý kľúč - keď už toto nenapadne servisáka a ani prijímacieho technika... Hlavne, že robí dojem a "nebude reagovať na žiadne informácie typu JPP". Má jedno šťastie, že nerobí v servise na Slovensku :blbec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že bude potřeba nakódovat druhý klíč mi mezi řečí řekli při přebírání auta. Ale když tak to auto dva dny stálo a pak jsem s ním mluvil telefonem, tak mi mohl říct, abych přivezl i druhý klíč...

Každopádně jsem zvědavý, jak to dopadne, jestli se závada ještě projeví nebo ne. Kdyžby jo, dám vědět :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najdi téma : Black & White....tam si vybereš....

No ve White jsem nenašel nic co by bylo poblíž Zlína a v Black jeden. Uvidím, ještě tam pojedu s tím klíčem, když mě znova naštvou, tak pojedu prostě jinam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

QUOTE(Blacky @ 28.7.2008, 19:53 )

jj pokud mas GALA nastaveno na maximum, tak se to dost vyzname zesiluje uz pri cca 50-70 km/h. jinak se mi nic takoveho nedeje. jen podle toho jak je vypaleny cedo se muzou trochu menit jednotlivy pisnicky.

Nene,tohle to určitě není. Rychlostí to myslím nenní nijak podmíněno. Ta hlasitost se změní skokově o několik čísel a už zpět neklesne..

QUOTE(Marchell @ 28.7.2008, 22:33 )

Tipnul bych to (dělají-li to mp3) na rozdílnou hlasitost jednotlivých empétrojek. Mp3,které chci vypálit, protáhnu prográmkem MP3Gain, a ten je ořeže na požadovanou hlasitost. Funguje to spolehlivě.

říkám, že to dělá u rádia mp3ky hrajou uplne normalne..

Ještě nějaký nápady?

TAK DNES JSEM SE PODÍVAL DO MANUÁLU RÁDIA:

pokud jste se dostali opakovaným stisknutím paměťového tlačítka 12 z druhé do třetí úrovně nastavení zvuku, můžete volit meti následujícími paprametry:

GALA: vaše rádio automaticky zvyšuje hlasitost při zvšující se rychlosti jízdy. Vyšší čísla znamenají strmější nárůst hlasitosti...

další parametry: PDC VOL, PH VOL, TA VOL, ON VOL......nebudu to vypisovat, je to v namuálu str. 4 vpravo dole :-)

Editováno: , autor: Marek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže horúca informácia týkajúca sa výpadkov zobrazovania na maxidote - stav k včerajšiemu dňu je taký, že je zastavená výmena rádií kvôli týmto výpadkom. Riešenie na problém sa stále hľadá a treba počkať, dovtedy rozhodne nič nemeniť. Odporúča sa resetnúť rádio (buď odpojením batérie na 15 minút, alebo vytiahnutím poistky, alebo odpojením a opätovným zapojením rádia), čo dočasne problém vyrieši...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To částečně potvrzuje to, co mi říkali v servisu, tedy že je nový pokyn rádio neměmit. Nevím proč teda měnili přístrojovku (teda jestli ji měnili - taky to mohli říct proto, aby nějak zdůvodnili proč mi nejede ten druhý klíč).

No každopádně to budu sledovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Top: Ani nie, pretože ten pokyn sa objavil v systéme až včera, t.j. 3. augusta - a ty si písal 1. augusta, a vtedy o tom ešte nemohli vedieť...

No věřím, že si v tom servisu mohli vymyslet ledacos, ale že by si sami vymysleli v pátek pokyn, který se pak objeví v systému v neděli?

Jestli to nebylo tak, že když objednávali druhé rádio, tak jim o tom pokynu řekli, ale do systému ho pak naklepnuli až v neděli.

Nevím, jestli by někdo, kdo má tento problém technicky na starosti, ten pokyn vymyslel v průběhu soboty a neděle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak myslím, že takto by sa dali odlíšiť značky rádií - stlačí rádio prepnúť na FM, stlačiť Menu na cca. 10 sekúnd a skontrolovať obsah dispeja. Na jednej foto je Visteon, na druhej Technisat. Technisat sa zdá má namiesto grafického ukazateľa sily signálu uvedené číslo, a zapojenú anténu hlási nápisom "Ein" namiesto "On". Znie to logicky, keďže Technisat je Made In Germany, a Visteon Made In Portugal kol5

Skúste niekto, či vám nebodaj nezobrazuje ešte nejakú inú obrazovku a nebude to vec verzie SW :help:

Takze jsem se podival na to quazi menu a ackoliv mam teda obrovsky napis PLEASE WAIT v prostrednim radku, tak to menu mam anglicky a intenzitu kanalu jako cislo a ne stupnici. => Pravdepodobne TechniSat a ne Visteon. Napada me tim pade, zda TechniSat nesjednotil obrazovky pro nacitani CD s Visteonem?.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chci se zeptat, zda někdo nevíte, zda rádio Dance umí to, co umělo Symphony v FI, kdy se dalo nastavit, zda po vytažení klíčku ze zapalování se rádio vypne či nikoliv. Rád bych to měl tak,aby se automaticky nevypínalo,ale v návodu jsem o tom nenašel ani slovo a v menu rádia taky ne, takže se začínám trochu obávat, že to Dance neumí:-((

Díky předem za odpovědi. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...