Přejít na obsah

Spotřeba


mvh

Doporučené příspěvky

....vcera jsem se vratil z dovolene z Chorvatska z Basky Vody. lol Pekne pocasi, tepla voda co vice si prat :p

Jeli jsme ve trech o nalozeni se nebudu rozepisovat, pac si to kazdy dovede predstavit. Tam najeto 1122 km, na dalnici tachometrove 140, klima pustena skoro porad. Po dojeti do Basky Vody spotreba 6.0l/100km. Zpet najeto 1066 km za stejnych podminek konecna spotreba 6.2l/100km. Spokojenost ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem měl na víkend půjčenou příšeru (Room 1.4 benzín) a z motoru jsem byl zklamanej. Čekal jsem nějak rozdíl ve výkonu oprotí mé FII 1.2Htp a vůbec nic, tedy až na zrychlení z 150-160:-) Jinak spotřeba na trase kde jezdím se svojí na 16kách za 6.3 tak jsem s tímhle vozíkem jel za 7.5. Bylo mi jasné, že to bude mít o něco větší spotřebu, protože je to krabice, ale myslel jsem si tak o půl litru. A trasa byla MB-Praha Ruzyně brzo ráno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda 7.5 l je docela pecka. Já mám sice fabii, takže se počítá s nižší spotřebou, ale i tak. Moje spotřeba se pohybuje prakticky

pořád do 6.5 l, spíš míň. Dneska do Turnova a zpět ve třech 6.2 l. Skoro pořád po dálnici 130 - 140 km/h, zbytek

po Praze, celkem 380 km.

P.S. Taky jde o to, jak dlouho jsi jel těch 150 nebo 160, to už si potom něco vezme.

Když se podíváš na spotřebu, co uvádí Misubaro do Chorvatska a zpátky s roomstrem, tak ta je hodně pěkná.

Editováno: , autor: mambo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

njn, ale to jsem jel 130, zrychlení a maximálku jsem zkoušel cestou zpět. Nejsem blbej, abych to zkoušel a pak se divil, že spotřeba je větší :blbec: jinak motor je proti 1.2 hlučnější. nevím jestli bych si tento motor pořiozoval příště. A cesta zpátky byla za 9,3l, ale zas jsem byl z letiště i s tankováním za hodinku a minutku doma:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik jsi z toho dostal? Nekoukal jsi při max rychlosti na okamžitou spotřebu? Kolik jsi tak jel po tý dálnici, teda ona tam

vlastně dálnice jako taková neni, ale to je fuk, s max povolenou je to stejný. :p

Editováno: , autor: mambo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.4 - ka je citliva na sposob jazdy - mal som uz spotrebu cez kopce a mnoho zakrut 5,4, druhykrat som na tej istej trase trochu pritlacil pedal a spotreba bola cez 7 litrov. V priemere po 4500km mam spoterbu 6,3 l. - Zvacsa kratsie trasy sviznym tempom. Perlicka - uz som mal aktualnu spotrebu so studenym motorom pri odpichu z krizovatky 99l/100km. :help: Ste ma mali vidiet ako som daval nohu z plynu. Inak uplna spokojnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal jsem tachometrovych 185 z kopecka, ale jinak neco tesne nad 170 na rovince. Na okamzitou spotrebu jsem nekoukal, ale objevila tam co si pamatuju 14.2. Jinak jsem na Cernaku dal nohu na plyn a az u Boleslavi nohu pryc. Nez jsem prejel Prahu, natankoval a pak kalup dom tak byl prumer 9,2 coz se mi zda jako malej prumer. U 1.2 Fabky bych mel podle me s timhle tempem o nejakou tu desetinku vetsi spotrebu, ale do 10 bych se vesel. Pres 10 jsem nikdy nesel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem dneska zkusil dalších asi 100km francouzkské krajiny a spotřeba kupodivu 5,8 - projíždění menších měst se zastávkama a popojížděním v nich při hledání místa. Je tady dost zatáček a zkusil sem je řezat bez brždění. Očividně to pomáhá a tempomat hraje svou roli. Partnerka trochu brblá, ale na takovýmhle povrchu by to byl hřích. Navíc má sport. sedačky, tak ani moc nelítá ze strany na stranu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes trasa: chlumec nad cidlinou- liberec- 95 km, prum. rych 77 km, spotřeba 6.1l, max rychlost 110 na tempomatu na rychlodráze

trasa zpět: liberec -nymburk- chlumec nad cidlinou a pak domů- 115 Km, spotřeba 6 l, zapnutá klima, tempomat max 110m, prům.rychl 89 km/h

mám najeto 1050 km... takže si myslím že spotřeba suprová....

Editováno: , autor: Milh@us
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela možné. Posledně se mi to stalo také, dojezd 1020 km po natankování. Připojil jsem VAG a ejhle, nádrž hlásila 58 litrů. Tankoval jsem "do prvního" cvaknutí. Holt někdy to tam foukne o pár litříků víc... I spotřeba podle ujeté vzdálenosti a množství načepovaného benzínu mi vyšla poněkud vyšší než jsem čekal, 7,2 místo cca 6,4 (PP hlásil 6,2).

Editováno: , autor: norton
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, včera mi moja Fabia ukázala že nie je nenažraná. Motor 1,2 HTP 51KW s pneu 195/55R15. Prešiel som cca 70 Km so spotrebou 4,4 na 100 Km ( cesta cez dediny a mimo ) a výsledná spotreba v cieli po 160 Km 5,0 na 100 Km ( dediny, mimo a aj diaľnica ) - ku slušnej spotrebe prispelo aj rýchlostné obmedzenie na niekoľkých úsekoch diaľnice medzi Trnavou a Bratislavou.

post-16989-1250538497_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, včera mi moja Fabia ukázala že nie je nenažraná. Motor 1,2 HTP 51KW s pneu 195/55R15. Prešiel som cca 70 Km so spotrebou 4,4 na 100 Km ( cesta cez dediny a mimo ) a výsledná spotreba v cieli po 160 Km 5,0 na 100 Km ( dediny, mimo a aj diaľnica ) - ku slušnej spotrebe prispelo aj rýchlostné obmedzenie na niekoľkých úsekoch diaľnice medzi Trnavou a Bratislavou.

No ja neviem, mám tiež PP. Ale kým mi ten ukazuje spotrebu 3,8 - 4,0 litrov, skutočná spotreba. ktorú si už dlhodobo meriam je niekde medzi 4,5 - 5,0 litrov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...