Přejít na obsah

Jaký autoalamr?


mytrix

Doporučené příspěvky

DD všem :) uvažuji o koupi autoalarmu a rad bych se zeptal, zda nemá někdo zkušennosti s některým :) Osobne se mi celkem zamlouva od jablotrnu CA-320 (http://www.jablotron.cz/autotechnika.php?pid=products/ca-320).. na druhou stranu jsem jiz slysel nazor, ze alarmy od MagicCar jsou "lepsi".. no tam se mi zase nezamlouva ten pager.. preci jenom porad se sebou neco nosit no nevim nevim..

a navic od jablotronu je verze predurcena primo pro fabii, takze by montaz mohla byt vpoho..

diky za nazory.. :o)

btw: Kde se da sehnat neco jako technicky manual k fabii? Proste zapojeni elektriky, co kde jak se meni atd atd..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
DD všem :) uvažuji o koupi autoalarmu a rad bych se zeptal, zda nemá někdo zkušennosti s některým :) Osobne se mi celkem zamlouva od jablotrnu CA-320 (http://www.jablotron.cz/autotechnika.php?pid=products/ca-320).. na druhou stranu jsem jiz slysel nazor, ze alarmy od MagicCar jsou "lepsi".. no tam se mi zase nezamlouva ten pager.. preci jenom porad se sebou neco nosit no nevim nevim..

a navic od jablotronu je verze predurcena primo pro fabii, takze by montaz mohla byt vpoho..

diky za nazory.. :o)

btw: Kde se da sehnat neco jako technicky manual k fabii? Proste zapojeni elektriky, co kde jak se meni atd atd..

No doporučil bych ti od Jablotronu GSM autoalarm CA-1202 WRC je dobrej a o auto se nemusíš moc bát. Je sice drahej, ale zato máš jistotu. Instalaci zvládneš i sám pokud jsi šikovnej :D Jen ta cena je vyšší. Já jsem si nechal auto rači pojistit proti krádeži je to lepší než alarm a stojí to tak 4700 ročně. Neni to zadarmo, ale spím v klidu :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Jablotron na fabku poznam - dost rychlo odchadza tlacitko na ovladaci, obcas sa ti zapne falosny poplach, tak niekedy je lepsie nezapinat cidla v interieri. Ja by som zobral nieco ine...

fabka welcome back -_-

ja mam jablotron a žiadne falšaky nemam, asi to bude zapojenim..ved vieš...

a osobne idem do athosu aletoho noveho dufam že čoskoro bude na trhu ak už neni, neviem nepozeral som.

CA320 neni zle riešenie pokial nemaš origo central s klučmi na dialku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem se taky rozhodl pro autoalarm na fabii, rv 2000. Má jen centrální zamykání z výroby, dálkové ovládání to nemá. Chtěl jsem původně dálku a imobilizer, bohatě by to stačilo. Uvažoval jsem dokonce i o orig. dálce z autosalonu škoda, ale jen dálka 2500,- a s montáží je to cca 4000,-. Prý to vyjde na 4000,-, pokud tam nebudou potřeba nějaké konektory. tak jsem začal pokukovat i jinde. líbilo se mi asi za 3800,-, alarm, dálka a snad ještě něco, na fabii přímo. Od jablotronu. CA320 nebo tak něco. Prý je to hodně jednoduché. Jinak dálka a imobilizer by ale stačil, tuto kombinaci jsem na stránkách jablotronu nenašel (byla tam, ale nic v této kat. myslím nebylo). Co se týče dálky magicar, tak nevím, skoro jsem o ní neslyšel. Co byste mi poradili?

P.S. není alarm nutnost, raději bych bral imo+dálka. A taky není prioritou gps hlídač a gsm pager ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se taky rozhodl pro autoalarm na fabii, rv 2000. Má jen centrální zamykání z výroby, dálkové ovládání to nemá. Chtěl jsem původně dálku a imobilizer, bohatě by to stačilo. Uvažoval jsem dokonce i o orig. dálce z autosalonu škoda, ale jen dálka 2500,- a s montáží je to cca 4000,-. Prý to vyjde na 4000,-, pokud tam nebudou potřeba nějaké konektory. tak jsem začal pokukovat i jinde. líbilo se mi asi za 3800,-, alarm, dálka a snad ještě něco, na fabii přímo. Od jablotronu. CA320 nebo tak něco. Prý je to hodně jednoduché. Jinak dálka a imobilizer by ale stačil, tuto kombinaci jsem na stránkách jablotronu nenašel (byla tam, ale nic v této kat. myslím nebylo). Co se týče dálky magicar, tak nevím, skoro jsem o ní neslyšel. Co byste mi poradili?

P.S. není alarm nutnost, raději bych bral imo+dálka. A taky není prioritou gps hlídač a gsm pager ...

Tuším, že Akcenta, tedy CA 320 nabízí Jablotron přímo v sadě pro Fabii. Jinak já ho měl na fáčku a naprostá spokojenost, zapojíš to sám a je hodně spolehlivý..je to jako 3 okruhový imobilizér (podle toho, co zapojíš) a umí i dálku..spolu s dalšími moduly to pak umí i zavírat okna na elektriku a tak..to všechno mi tam chodilo..má i ultrazvuky.

Koukni tady http://www.jablotron.cz/docs/manualy/mdf58803.pdf

a tady http://www.jablotron.cz/autotechnika.php?pid=products/ca-320

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se taky rozhodl pro autoalarm na fabii, rv 2000. Má jen centrální zamykání z výroby, dálkové ovládání to nemá. Chtěl jsem původně dálku a imobilizer, bohatě by to stačilo. Uvažoval jsem dokonce i o orig. dálce z autosalonu škoda, ale jen dálka 2500,- a s montáží je to cca 4000,-. Prý to vyjde na 4000,-, pokud tam nebudou potřeba nějaké konektory. tak jsem začal pokukovat i jinde. líbilo se mi asi za 3800,-, alarm, dálka a snad ještě něco, na fabii přímo. Od jablotronu. CA320 nebo tak něco. Prý je to hodně jednoduché. Jinak dálka a imobilizer by ale stačil, tuto kombinaci jsem na stránkách jablotronu nenašel (byla tam, ale nic v této kat. myslím nebylo). Co se týče dálky magicar, tak nevím, skoro jsem o ní neslyšel. Co byste mi poradili?

P.S. není alarm nutnost, raději bych bral imo+dálka. A taky není prioritou gps hlídač a gsm pager ...

Tuším, že Akcenta, tedy CA 320 nabízí Jablotron přímo v sadě pro Fabii. Jinak já ho měl na fáčku a naprostá spokojenost, zapojíš to sám a je hodně spolehlivý..je to jako 3 okruhový imobilizér (podle toho, co zapojíš) a umí i dálku..spolu s dalšími moduly to pak umí i zavírat okna na elektriku a tak..to všechno mi tam chodilo..má i ultrazvuky.

Koukni tady http://www.jablotron.cz/docs/manualy/mdf58803.pdf

a tady http://www.jablotron.cz/autotechnika.php?pid=products/ca-320

Díky, takže ho doporučuješ? JO a jsi si jistý, že to "každý" zapojí? moc se v tom nevyznám víš.

A jinak, dá se třeba jen zamknout, aktivovat imobilizer a nezapojit alarm (třeba před ohňostrojem na parkovišti a tak)?

Moc nevím, jak to chodí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se taky rozhodl pro autoalarm na fabii, rv 2000. Má jen centrální zamykání z výroby, dálkové ovládání to nemá. Chtěl jsem původně dálku a imobilizer, bohatě by to stačilo. Uvažoval jsem dokonce i o orig. dálce z autosalonu škoda, ale jen dálka 2500,- a s montáží je to cca 4000,-. Prý to vyjde na 4000,-, pokud tam nebudou potřeba nějaké konektory. tak jsem začal pokukovat i jinde. líbilo se mi asi za 3800,-, alarm, dálka a snad ještě něco, na fabii přímo. Od jablotronu. CA320 nebo tak něco. Prý je to hodně jednoduché. Jinak dálka a imobilizer by ale stačil, tuto kombinaci jsem na stránkách jablotronu nenašel (byla tam, ale nic v této kat. myslím nebylo). Co se týče dálky magicar, tak nevím, skoro jsem o ní neslyšel. Co byste mi poradili?

P.S. není alarm nutnost, raději bych bral imo+dálka. A taky není prioritou gps hlídač a gsm pager ...

Tuším, že Akcenta, tedy CA 320 nabízí Jablotron přímo v sadě pro Fabii. Jinak já ho měl na fáčku a naprostá spokojenost, zapojíš to sám a je hodně spolehlivý..je to jako 3 okruhový imobilizér (podle toho, co zapojíš) a umí i dálku..spolu s dalšími moduly to pak umí i zavírat okna na elektriku a tak..to všechno mi tam chodilo..má i ultrazvuky.

Koukni tady http://www.jablotron.cz/docs/manualy/mdf58803.pdf

a tady http://www.jablotron.cz/autotechnika.php?pid=products/ca-320

Ty jo, četl jsem to pdfko, ty jí chudáka celou rozeberou vevnitř. Z toho mi jde husí kůže. Aby mi to "nenamontovali" a ona pak nevrzala ... za jízdy, jak to už nebude sedět ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám AKCENTA a v poho B) pár sem jich už namontoval a zatím žádnej problém jo a pokud alarm začne blbnout tak za to můžou v 80% dráty :blbec:

Já všechny kontakty a vodiče, ke kterým se připojuju, tak pájím..žádné naskřipovací spojky..a nebyl vůbec žádný problém. Teď jsem si dával sám alarm i do O II a taky žádný problém..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se taky rozhodl pro autoalarm na fabii, rv 2000. Má jen centrální zamykání z výroby, dálkové ovládání to nemá. Chtěl jsem původně dálku a imobilizer, bohatě by to stačilo. Uvažoval jsem dokonce i o orig. dálce z autosalonu škoda, ale jen dálka 2500,- a s montáží je to cca 4000,-. Prý to vyjde na 4000,-, pokud tam nebudou potřeba nějaké konektory. tak jsem začal pokukovat i jinde. líbilo se mi asi za 3800,-, alarm, dálka a snad ještě něco, na fabii přímo. Od jablotronu. CA320 nebo tak něco. Prý je to hodně jednoduché. Jinak dálka a imobilizer by ale stačil, tuto kombinaci jsem na stránkách jablotronu nenašel (byla tam, ale nic v této kat. myslím nebylo). Co se týče dálky magicar, tak nevím, skoro jsem o ní neslyšel. Co byste mi poradili?

P.S. není alarm nutnost, raději bych bral imo+dálka. A taky není prioritou gps hlídač a gsm pager ...

Tuším, že Akcenta, tedy CA 320 nabízí Jablotron přímo v sadě pro Fabii. Jinak já ho měl na fáčku a naprostá spokojenost, zapojíš to sám a je hodně spolehlivý..je to jako 3 okruhový imobilizér (podle toho, co zapojíš) a umí i dálku..spolu s dalšími moduly to pak umí i zavírat okna na elektriku a tak..to všechno mi tam chodilo..má i ultrazvuky.

Koukni tady http://www.jablotron.cz/docs/manualy/mdf58803.pdf

a tady http://www.jablotron.cz/autotechnika.php?pid=products/ca-320

Ty jo, četl jsem to pdfko, ty jí chudáka celou rozeberou vevnitř. Z toho mi jde husí kůže. Aby mi to "nenamontovali" a ona pak nevrzala ... za jízdy, jak to už nebude sedět ;)

Já si to dělal sám..a absolutní spokojenost. Jinak asi i doporučuju, fakt mi přijde pro tuhle kategorii dost dobrý..

dokonce jsem ho viděl i na autech provozovaných v Belgii :worthy

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, taky uz jsem par namontoval, prvni jsem daval do 105 :-)) pred 8lety a dle sdeleni majitele stale bez problemu jde. Jinak s klicenkama byl opravdu chvilku problem, protoze asi jeden rok vyrabeli jine provedeni-pokud vim, momentale se vratili k osvedcene verzi.

Ty ,,falesne,, poplachy,, casto byvaji vybitou autobaterii, alarm totiz take hlida pokles napeti v palubni siti (pokud jiz neni nejlepsi baterie, tak napriklad vlivem mrazu-poklesne napeti). Dobre je take nastavit otresova cidla na vicenasobnou analyzu. Jinak pokud jsi

elektrikar -dat to fabie je sranda na jedno odpoledne, pokud ne, nech si to udelat...

Fungovat to bude jen poradne namontovane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako som už tu pisal, ja idem od Jablotronu k Jablotronu. mam info of predajcu na slovensku že v januari pride novy Athos a že už su naň aj objednavky ale taku skoru seriu nechcem... :D

ten novy bude mať aj GPS antenu a Bluetooth takže stači len PDA a navi bude -_-

horšie to bude s cenou ta ma byť vraj okolo 20tis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem přemýšlel nad tím autoalarmem a tak, a slyšel jsem, že prý imobilizer už je z výroby přítomen v klíčku. Což by znamenalo, že není potřeba. Alarm byl pro mě jen takový lepší doplněk k imobilizeru a dálkovému ovládání. Tudíž začínám hodně uvažovat o tom orig. dálkovému ovládání od škody, přímo pro fabii. Stojí asi 2200,-. Je to dost, ale ...

Jinak když jsem přemýšlel, že když si sedne holub na auto a já ve dvě ráno k němu běžím, nebo někdo omylem šťouchne do gumy a já se vzbudím a jdu k tomu, tak uvažuji, jestli to skutečně potřebuji

Jinak máte někdo dodělávaný ten orig. škoda, co se tam dodatečně montuje k centrálnímu zamykání z výroby?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 pmultimix:

1: Originál imobilizér je dobrej jen proti fetošům

2: Že by origo alarm vyšel na 2200, tak leda tady na fóru pokud budeš mít štěstí, jinak ve škodovce určitě víc

3: Holub ti určo alarm nerozhouká a kolikrát se ti stalo, že by někdo náhodou šťouchl do gumy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 pmultimix:

1: Originál imobilizér je dobrej jen proti fetošům

2: Že by origo alarm vyšel na 2200, tak leda tady na fóru pokud budeš mít štěstí, jinak ve škodovce určitě víc

3: Holub ti určo alarm nerozhouká a kolikrát se ti stalo, že by někdo náhodou šťouchl do gumy?

Děda mě od toho alarmu dost zrazuje. Jo a jinak, není to za 2200 alarm, lae jen dálka na centrál, nic víc. A plus práce samo ...

A proč je imobilizer špatnej, co tam je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 pmultimix:

1: Originál imobilizér je dobrej jen proti fetošům

2: Že by origo alarm vyšel  na 2200, tak leda tady na fóru pokud budeš mít štěstí, jinak ve škodovce určitě víc

3: Holub ti určo alarm nerozhouká a kolikrát se ti stalo, že by někdo náhodou šťouchl do gumy?

Děda mě od toho alarmu dost zrazuje. Jo a jinak, není to za 2200 alarm, lae jen dálka na centrál, nic víc. A plus práce samo ...

A proč je imobilizer špatnej, co tam je?

je to prostě série z pásu, jedno auto jak druhý a čitelný jak v čítance..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 pmultimix:

1: Originál imobilizér je dobrej jen proti fetošům

2: Že by origo alarm vyšel  na 2200, tak leda tady na fóru pokud budeš mít štěstí, jinak ve škodovce určitě víc

3: Holub ti určo alarm nerozhouká a kolikrát se ti stalo, že by někdo náhodou šťouchl do gumy?

Děda mě od toho alarmu dost zrazuje. Jo a jinak, není to za 2200 alarm, lae jen dálka na centrál, nic víc. A plus práce samo ...

A proč je imobilizer špatnej, co tam je?

je to prostě série z pásu, jedno auto jak druhý a čitelný jak v čítance..

Viděl jsem na škodu fabii přímo alarm, orig. ve škoda auto, název je "Alarm s ultrazvukovým čidlem a s dálkovým ovládáním" za 6650,-. Má to:

- kompaktní vodotěsná centrála s vlastním zdrojem

a plovoucím kódem

Systém obsahuje:

- 2 dálkové ovladače

- mikrovlnné čidlo

- akustická a optická signalizace

- LED indikátor paměti poplachu

- autotest poplachových funkcí

- výstupy pro centrální zamykání

- výstupy pro směrovky

- výstup pro ovládání pomocných modulů

- možnost připojení dálkové signalizace Pager

BKA 093 020

- originální el. instalace a montážní materiál

Chci to hlavně kvůli tomu, že havarijní pojištění bych měl mnohem levnější, asi o 2200,- za rok. To už by se vyplatilo. Ale nemusí to být orig., jen mi přijde, že za tu cenu a na to, že to je orig. škoda, je to poměrně slušně vybaveno. Oproti magicar tam chybí jen ten pager (je třeba ho koupit zvlášt jako dodatek).

Co si o tom myslíte? A myslíte, že v neautorizovaném servisu vám tuto práci (když to nedělají denně na tom samém typu vozidla) neudělají tak kvalitně jako ve škodě?

P.S. Dneska jsme se ve škodě ptal, kolik by stál DO k centrálnímu zamykání. Stál by stejně, jako je uvedeno na netu, 2450,-. Na dotaz, jak je to složité, mi bylo odpovězeno "pro někoho, kdo to umí, to není složité vůbec...". A na dotaz, jak dlouho trvá montáž se dlouze zamyslel, pak se zeptal kolegy, ten se také zamyslel a říká .. "aspoň tak tři hodiny ..." a doplnil, že práce bude +- 1500,- ... toť škoda auto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My tady máme taky značkový servis, ale pokud někdo chce montáž jakéhokoliv alarmu nebo třeba Hands Free..tak to prostě odvezou do specializované firmy, která se zabývá právě těmihle systémy..takže bys to ani tak nemusel mít udělané přímo od Škoda servisu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My tady máme taky značkový servis, ale pokud někdo chce montáž jakéhokoliv alarmu nebo třeba Hands Free..tak to prostě odvezou do specializované firmy, která se zabývá právě těmihle systémy..takže bys to ani tak nemusel mít udělané přímo od Škoda servisu..

A ty to máš? jsi s tím spokojen? Bliká něco na přístrojovce nebo dává se tam nějaké další zařízení, jako třeba radio, nebo místo popelníku a tak? jako HW?

Jinak to chci hlavně kvůli pojistce, aby mi to uznali (asi to musí být dělané technikem a schválené), budu mít levnější havárku no

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten alarm bude nejaka ta META ktora ma všetko v obale sireny, jednu doma taku mam, ma aj založnu baterku ale nemam nanu schemu resp pinout...

nechcem nejak kydať na METU ale ten alarm by som si fakt nedal...

metu ma skoro každa škodovka ked si daš domontovať alarm v servise a nemyslim že by sa ten monter nejak paral s tym aby to schoval a aby to bolo čo najhoršie pristupne...proste ten kto chce vie kde ho hladať a tam ho aj najde...buď obaleny v molitane a olepeny lepiacou paskou alebo ako som tiež videl prichytený jednou malou eskapaskou na najbližšie oko...to je teda montáž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...