Přejít na obsah

“Hučení” v interiéru


mrpaicz

Doporučené příspěvky

Ahoj všem, na vozidle Superb III FL (2.0TDI 140kw) jsem začal v poslední době registrovat podivný zvuk (“hučení”), který jsem za dobu provozu (cca rok) ještě neslyšel. Myslel jsem, že má tento zvuk na svědomí klimatizace, proto na videu zkouším zapínat a vypínat, nicméně to nemělo žádný vliv.  Máte někdo zkušenost s něčím takovým ? Z venčí tento zvuk neslyším. 
 

Předem děkuji! 

Editováno: , autor: mrpaicz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Bohužel k odstranění problému nedošlo ani po návštěvě autorizovaného servisu. Na internetu jsem v nějakém fóru zahlédl informaci, že to muže způsobovat nějaká klapka v systému klimatizace, ale přiznám se, že doslovný překlad jsem nikde nevyhledal a tuto informaci nebylo možné ověřit u nějakého dalšího zdroje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš Canton? (Asi jen ten) má to DSP a "posílání" hluku do auta v protifázi (takže máš tišší jízdu). To když se rozbije, tak to může mít různé projevy, hluk motoru a kol jakoby "2x" silnější. Je to háklivé na zpoždění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
V 16. 1. 2024 na 7:53, l79 napsal:

Jen takový nápad, nemáš asistenta pro zesílení řeči? Že by nějaký zvuk zesiloval...

Asistenta mám, ale i po vypnutí a kontrole ze strany servisu “pazvuk” stále trvá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 1. 2024 na 8:16, bouchy01 napsal:

Nemáš Canton? (Asi jen ten) má to DSP a "posílání" hluku do auta v protifázi (takže máš tišší jízdu). To když se rozbije, tak to může mít různé projevy, hluk motoru a kol jakoby "2x" silnější. Je to háklivé na zpoždění.

Canton mám a přiznám se, že tuhle variantu jsem asi netestoval, nicméně mezi tím to bylo několikrát v servisu kde jsem byl i svědkem provedení diagnostiky a žádné chyby nalezeny nebyly. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, kubajz von odry napsal:

nějaký pokrok v tomto problému? - dělá mi to taky - 2.0 Tdi 140 kw 2019. U mě je to tak, že když auto stojí na volnoběh, tak je klid. V momentě kdy zvednu otáčky motoru byť jen o neznatelných třeba 100 Ot/min, tak ten zvuk přichází. je to jako nějaký servomotorek

Bohužel zatím bez pokroku, zkusím ještě nápad z příspěvku výše, s tím potlačováním hluku, jelikož si nejsem jistý zda jsem to zkoušel nebo ne. Každopádně dám vědět jak se to vyvíjí dále. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Hosi hosi, dam ruku do ohne za to ze je to od N75 ventilu, v autorizaku me rekli vstriky, prevodovka buh vi co, je to pri zvyseni otacek nad volnobeh. Staci vymenit gumove pruchodky ktere jsou v drzaku ventilu, cena cca 200 Kc i s dopravou a mate ticho. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...