Přejít na obsah

Reštarty infotainmentu


Doporučené příspěvky

Donedávna som mal nekonečné reštarty infotainmentu, aspoň raz za jazdu to muselo skapať.

Rekord bol 3 reštarty za 5 minút.

Pred cca mesiacom mi dorazil nejaký zvláštny update, ktorý sa inštaloval asi 2 týždne, to som si už myslel že sa zasekol a bude treba aby ho riešil servis.

Po ňom mi asi pred týždňom dorazil iný malý update, ktorý písal že opravuje nejaké chyby a ten sa nainštaloval za pár minút a odvtedy je pokoj s reštartmi.

Týždeň bez reštartu, to u mňa posledných pár mesiacov bolo scifi.

Ak máte podobné problémy a radšej nič neinštalujete, tak za pokus to stojí.

Tie reštarty začali pár mesiacov dozadu nejakým starším OTA updatom, ktorý niečo rozbil.

 

Editováno: , autor: NemesiSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U me restart cca kazdou 10. jizdu. Je to sice takovy minirestart chvilku po nastartovani a trva 5-10 vterin max., ale i tak me to pokazdy "potesi". Hned po startu clovek infotainment vetsinou potrebuje narazove nejvic - senzory pro couvani, nastavit klimu, vypnout SS atd.

 

V OIII jsem tohle nepoznal za 220 tis. km. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@NemesiSK

Taky mi vadí, že každý restart znamená zapomenutí načtení USB klíče.

 

Psal jsem dotaz do Škody, že mám problém s restarty a že dle internetových fór nejsem sám, jestli o tom vědí a zda se pracuje na nápravě. 

Odpověď byla - Je nam líto vašich problémů. Kontaktujte nejbližší servis. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napriek tomu že väčšinou máme rovnaký SW tak každá "sada" áut sa chová po svojom, navyše každé auto má svoju unikátnu výbavu - a tak sa často stáva, že niekomu aktualizácia pomôže a inému naopak zhorší funkčnosť. KeĎže zrejme od začiatku tento soft je "skonštruovaný" úplne nešťastným spôsobom všetky vylepšenia plátajú chyby, ale nie sú odskúšané pre všetky verzie príslušenstva - na to nie je čas a zrejme ani sily.

Moje auto je 02/22 s opciami side assist, kamera vzadu, style+, Columbus a reštart infotianmentu som za rok a 65tkm nemal ani raz. Zato Laura funguje tak, že keď ju človek naozaj potrebuje väčšinou sa človek s ňou nedohodne.

 

Kolega má v podstate identické auto ako Nemesi, výroba 06/22 (zrejme MY2023, pretože má v obchode napr. opciu na dokúpenie čítania značiek) - zamknuté kľúče v aute s full kessy systémom, húkanie alarmu počas jazdy ktoré sa nedalo nijako zastaviť, reštarty infotainmentu. Nečakajte že niekto promptne vyrieši problém, ktorý priamo neohrozuje používanie auta. Pod používaním auta ale zrejme je myslené že sa dá naštartovať motor, točiť volantom, brzdiť a vyraziť na cestu. Nejaké rádio, navigácia, klíma sú síce potrebné ale nie nevyhnutné doplnky...

Ja musím naopak občas manuálne zreštartovať systém keď vidím, že nenačítal dopravné správy - viď manuál Columbus - pritom inak všetko funguje dobre. updaty až teraz na nejakú drobnosť čo tam svieti som urobil nakoniec všetky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je docela zajímavé:

 

MIB3 Software - ORU (Online Remote Update):
- 16xx = remote update not possible (only small OTA updates for Shop and OCU)
- 17xx = possible, but not used by VW (1788 --> 1803 test phase for Skoda with many bricked MIB3)
- 18xx = possible, but not much used by VW (1803 --> 1890 and 1896 --> 1899 for some people)
- 19xx = possible... we'll see if for all and not just some people

 

Uvidíme, jestli bude OTA na 1941, protože soubor ke stažení má 9,7 GB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U me to same :-( . Po poslednich dvou aktualizacich, ktere probehly v sobotu a dnes, mam restart po kazdem nastartovani, jednou bylo zamrznute ovladani klimy !, trikrat se mi Infotainment restartoval behem telefonniho hovoru. Vsechny hovory byly pracovni. To vse za jediny den... To si fakt clovek preje...

 

Cim dele auto mam, tim vic me presvedcuje, jaky je to nepovedeny nedotazeny a pro realny provoz nedokonceny kram a krap. Takovyhle paskvil bych cekal od cinskeho auta za 300 tis. Kc pred 15 lety.

 

Opravdu zlata OIII. Tam byl interier a infotainment o 10 let pred touhle parodii.

 

Myslim, ze nebudu sam, pro koho je tohle posledni skodovka. Podobny fail neminim opakovat. To auto je za trest. Dvojnasob pri vedomi, ze pata generace bude jen elektricka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 6/2/2023 at 10:40 PM, Škodov_KÁR said:

Chcel by som do toho trochu vidiet, ako je mozne, ze ked robia nejaku aktualizaciu, tak poseru nieco co dovtedy fungovalo. Ako je to vobec mozne?

Toto je uplne normalna a bezna vec pri vyvoji softveru. Ked upravujes nejaku cast kodu, tak moze mat presah na inu existujucu cast a tym ju moze aj pokazit. Samozrejme cim kritickejsi vyrobok/produkt/sluzba, tym dokladnejsie by sa mal testovat. V raketovom priemysle bolo bezne X rokov testovania a preto sa napr. vypustili v dobe startu rakety s uz defacto zastaralymi cipmi, ale hlavne bolo to ze softver bol dokladne pretestovany. SpaceX sa s tymto neserie a pristupuju k tomu ako pri agilnom vyvoji :)

 

My pouzivame vo firme automatizovane testy na nas SW ktore kontroluju existujuci kod. Nedokazem si predstavit vyvoj bez nich, do par mesiacov by sa nas sw stal bez nich nepouzitelny (ale neda sa testovat 100% aplikacie, to je nerealne, aspon teda out of budget pri nekritickej appke). Velmi ma vsak zaujima ako prebieha vyvoj v skodovke/koncerne/automotive priemysle (ci vobec maju automatizovane testy sw...), nakolko tam nestaci otestovat webovu aplikaciu na zopar najpouzivanejsich browseroch, ale ako uz @OpelInsi pisal, tych konfiguracii a kombinacii hardveru je obrovske mnozstvo. Aj tak to vsak navonok posobi ako strasne amaterstvo... Mne sa napr poslednymi updatmi zacal kazit bezdrotovy smartlink (co musi byt tiez dost narocne otestovat voci roznym smartfonom a verziam android os, mozno za tuto chybu skodovka vobec nemoze). Restarty som maval tiez ale tusim uz dlhsie nebol, lenze zase dnes rano vyskocila chyba park assistu (na par sekund) podobne ako inym ludom co pisali teraz na FB chat.

 

Dalsia vec je uplne katastrofalne sledovanie progresu updatu a celkovo UX updatov a vobec neexistujuci changelog. Ak to hned nepotvrdim, uplne to zmizne. Ak to potvrdim, aj tak to zmizne do stratena a netusim co sa s autom deje. Chvilu som sa snazil ostat v aute po spusteni, auto bolo pripojene na domacu wifi ale zase to nic nerobilo. Netusim ci treba vypnut motor, ked som ho vypol, tak sa aj tak za minutu vyplo aj "zapalovanie" :D Iba raz v zivote som zatial videl ze sa update realne stahoval (za jazdy, pricom spustit za jazdy nejde, WTF?), ked som sa preklikal hlboko do toho menu... V ktorom uplne nepochopitelne nie je vidno cakajuci update, iba taky co sa uz stahuje. 

Editováno: , autor: Nesh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejaké čakajúce updaty vidno po stlačení políčka na infotainmente v spodnom riadku tam kde je zemeguľa.

Mne sa tam zobrazujú 2 updaty ktoré sú k dispozícii na stiahnutie. Vyzerá že ich budem odmietať koľko sa bude dať - u mňa infotainment zostáva neustále zapnutý, je len v nejakom sleep mode. Po nasadnutí do auta je okamžite dostupný.

Ja naopak musím z času načas urobiť ručný reštart držaním vypínacieho tlačítka keď nie sú načítané dopravné správy.

Zrejme patrím medzi pár málo šťastlivcov čo nemajú problémy s infotainmentom.

 

Kolega napríklad hovorí, že pol roka všetko fungovalo bez problémov - teraz má tiež reštarty a naviac sa mu stáva že auto vypisuje po pár minútach jazdy poruchy mnohých asistentov, airbagov. Trvá to síce len pár sekúnd ale otázka je čo by sa stalo keby v tomto momente mal byť onen asistent nedajbože airbag aktívny...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • NemesiSK změnil název na Reštarty infotainmentu

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...