Přejít na obsah

Odpojení baterie na voze se centrálním zamykáním


bleak

Doporučené příspěvky

Zdravím váš, vybil se mi akumulátor, potřebuji jej odpojit a nabít. Když chci akumulátor odpojit při zamknutém autě, spustí se alarm, který lze vypnout jen odemknutím auta dálkovým ovládáním.

Když odemknu auto a odpojím akumulátor, jak potom zamknu všechny dveře?

Ještě se zeptám, jak by se měl správně odpojoat akumulátor? Podle návodu jsem chtěl odpojit nejprve minus pól, ale v uvolňované svorce to jakoby lehce jiskří, problikávají blinkry atd. Nerad bych něco zničil na elektronice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě se zeptám, jak by se měl správně odpojoat akumulátor? Podle návodu jsem chtěl odpojit nejprve minus pól, ale v uvolňované svorce to jakoby lehce jiskří, problikávají blinkry atd. Nerad bych něco zničil na elektronice.

Jiskři to protože auto z baterky pořad bere elektriku - hodiny, display km, autoradio atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě se zeptám, jak by se měl správně odpojoat akumulátor? Podle návodu jsem chtěl odpojit nejprve minus pól, ale v uvolňované svorce to jakoby lehce jiskří, problikávají blinkry atd. Nerad bych něco zničil na elektronice.

Jiskři to protože auto z baterky pořad bere elektriku - hodiny, display km, autoradio atd.

a pokud má třeba otevřené řidičovy dveře tak i čerpadlo...a to už nějaký odběr mít bude.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve škole mě učili jako správný postup odpojit - pól a pak + pol. Je to z toho důvodu, aby si se nedotkl klíčem karoserie při odpojování + a připojené kostře ke karoserii. Jo a montáž opačně. Nejprve + pol. Jinak je to jedno protože u Fábie je to dost daleko od karoserie. Jinak jiskření je jak už tu někdo psal odběrem spotřebičů. A zamkl bych si auto klíčem a pak jen zaklapnout kapotu. Toť můj názor :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
Ještě se zeptám, jak by se měl správně odpojoat akumulátor? Podle návodu jsem chtěl odpojit nejprve minus pól, ale v uvolňované svorce to jakoby lehce jiskří, problikávají blinkry atd. Nerad bych něco zničil na elektronice.

Jiskři to protože auto z baterky pořad bere elektriku - hodiny, display km, autoradio atd.

a pokud má třeba otevřené řidičovy dveře tak i čerpadlo...a to už nějaký odběr mít bude.... ;)

Asi jsem pako, ale jaky cerpadlo bezi, kdyz se otevrou ridicovy dvere? Vsiml jsem si na Fabii 2005, ze neco sepne, ale u my nic neslysim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odpojiť mínus pól, potom plus pól.

Čerpadlo tlačí len po dlhom ststoji, jeď tlak v palivovej sústave povolí. teda raz načerpá a po druhom otvorení dverí sa nič nedeje.

Iskrí mínus pól preto, lebo svieti vnútorné osvetlenie, čo je cca 0,9A, ak máš svetlá v dverách tak aj to sa k tomu priráta, dačo spotrbujú budíky, bsg, komfort, ale to osu len miliampére

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám r. v. 2004 (construct 1.2, 47 KW)a když otevřu dveře tak slyším taky krátce zvuk nějakého elektromotorku, asi čerpadlo.

----------------------

A ještě by mě zajímalo jak se Wassermann potom dostane zpět do auta aby připojil baterku?

lol

Editováno: , autor: sheriff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 2 měsíce později...
Host amissus

Já bych měl opačnou otázku.

Když otevřu kapotu, zamknu auto s centrálem, vytáhnu baterku, zabouchnu kapotu ... dostanu se pak do toho auta nenásilným způsobem? Resp. funguje zámek ve dveřích řidiče mechanicky nebo je to taky jen "spínač" elektrického zámku "bez baterie ani ránu".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...