Přejít na obsah

Hlučnost motorů


hairman

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny roomsteráky. Jak hodnotíte hlučnost motorů u roomstera ve srovnání s jinými auty. Snižuje se hlučnost motorů s najetými kilometry? Zatím jsem měl možnost jet s třemi vozy - 1.2 ( najeto přes 2000km) – jel jsem pár km, připadalo mi to přiměřeně tiché, 1.4(úplně nový) –jel jsem pár km, tak tady mi připadal motor zastudena dost hlučný, po zahřátí se to trochu zlepšilo, 1.2(najeto 300km) – tak s tímto roomsterem jsem jel asi 50km a motor byl dost slyšet, rozhodně víc, než stejný motor ve fabii. Jakou máte zkušenost Vy, zejména mě zajímá motor 1.4(uvažuju o něm). Jaká je podle vašeho názoru hlučnost tohoto zajetého motoru v roomstru ve srovnání např. s fabií 1.4mpi(50kw)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme 1,4 16V a teď už mi to připadá vcelku tichý, ale když jsme přesedali z Fabie s motorem 1,4 MPI 44kW tak mi Roomster připadal dost hlučnej. Pár km jsem jel s 1,2 a ta byla v pohodě. Ta 1,4 je celkově hlučnější, ale bez problémů se na to nechá zvyknout. Možná to bude absencí horního krytu motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

No me se moje 1.6 po 5tis.km zda kultivovanejsi, zezacatku se zdal hluk motoru hrubejsi s vyraznejsim R ;) Ted uz se mi zda ze pekne brumla :) Odhlucneni je ok. Samozrejme pri rychlostech nad 90 stoupa vyrazne hluk aerodynamicky, no a me osobne se nejvic libi zvuk kolem 4000 otacek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No 1.9 TDI je studený dost hlučný, po zahřátí je to lepší, ale benzín to nikdy nebude :-) Dá se na to zvyknout, ale Oktávku jsem měl tišší. Každopádně pružnost a výkon motoru mi to všechno vynahrazuje :-)

naprosto souhlasím, naštěstí rádio se zesiluje se stoupající rychlostí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem se tak díval tak je ovládání shodné s Streamem.

Takže dáš nastavení audia (nota) a a ve třetí části menu je v levém horním rohu napsáno gala, zmáčkneš tlačítko u nápisu a pomocí ovladače hlasitosti nastavíš strmost zesilování rádia. To je vše.

EDIT: Vše v návodu dobře popsáno :)

Editováno: , autor: Lancelot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem se tak díval tak je ovládání shodné s Streamem.

Takže dáš nastavení audia (nota) a a ve třetí části menu je v levém horním rohu napsáno gala, zmáčkneš tlačítko u nápisu a pomocí ovladače hlasitosti nastavíš strmost zesilování rádia. To je vše.

No co si tak vzpomínám jak jsem to kdysi zkoušel, tak jsem to asi takhle nějak dělal, taky jsem tam myslím tu strmost nastavoval, ale při jízdě se pak nic nedělo. Zkusím si s tím ještě zítra pohrát a pak se ozvu. Ale běda vám, běda vám, jestli mi to nepude! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny roomsteráky. Jak hodnotíte hlučnost motorů u roomstera ve srovnání s jinými auty. Snižuje se hlučnost motorů s najetými kilometry? Zatím jsem měl možnost jet s třemi vozy - 1.2 ( najeto přes 2000km) – jel jsem pár km, připadalo mi to přiměřeně tiché, 1.4(úplně nový) –jel jsem pár km, tak tady mi připadal motor zastudena dost hlučný, po zahřátí se to trochu zlepšilo, 1.2(najeto 300km) – tak s tímto roomsterem jsem jel asi 50km a motor byl dost slyšet, rozhodně víc, než stejný motor ve fabii. Jakou máte zkušenost Vy, zejména mě zajímá motor 1.4(uvažuju o něm). Jaká je podle vašeho názoru hlučnost tohoto zajetého motoru v roomstru ve srovnání např. s fabií 1.4mpi(50kw)?

1,4 16V v roome by si mal zrovnavat s 1,4 16V vo fabii. ked porovnam chod vo fabii MPI, 16V, HTP. tak najlepsie je na tom 16V pomerne tichy a kludny. MPI je trosku nekultivovane taky nerovnomerny chod. HTP je tiez v pohode len ja co pozorujem najvacsi rozdiel je vo zvuku proste 3 valce ale nic neprijemne to nie je len trochu iny zvuk. podla mna tieto motory nie su az tak zle na tom ked to porovnas s TDI a obzvlast s 1,4TDI tak tie benziny su jedna basen :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...