Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

u tvého ročníku potřebuješ pouze gps anténu, gateway máš správnou.. a taky správný firmware v navigaci... potom navigaci a gateway správně nakodovat..

Díky za odpověď. Víš ještě jaké verze Columbusu existují? Která je nejnovější a která nejstarší? Budu Columba kupovat, tak ať se mě nestane, že koupím nějakou starší verzi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem ,, vyndal ,, muziku tubu a vse a dodelal face sound system .. v predu zustali repro ktery jsem shledali lepsi hraje to vcelku pekne i kdyz samozrejme takovou barvitost a silu jako predtim to nema . V aute je RNS 510 jedna se o octavia 2006 , gateway menen za AA kvuli prednim parkovakum aby se zobrazovali na navi , je tam dodelan face volant ... kdyz jsme to tenkrat s ferdou delali tak mi dal nejaky soft co se nahraval k stavajicimu a zacal mi fungovat( problemem bylo ze je vw rns ve skodovce) roller na hlasitost .. ted po tom predelani se musel ten soft preflesovat a zmizela moznost hlasoveho ovladani , odblokovani obrazu za jizdy funguje , a roler uz zase nejde ... mohl by mi nekdo nekam nasdilet image ktery bych si vapalil abych zprovoznil hlasovku a hlavne aby mi v octavce sel facevolant ferda mi to tenkrat dal ale ja to nemuzu najit :( ... treba na ulozto ?

dalsi otazka je ze tam nemam v nastaveni zvuku nastaveni eq ?? jake se da pouzit kodovani aby se tam objevilo ? nebo bude problem ze je tu vw navi s face skoda sound systemem ? diky za info pripadnou pomoc

Mám problém z toho tvého příspěvku pochopit co vlastně jde a nejde.

Už jsem ti to psal. Flashnout originál (neupraveným) softem.

Hlasové ovládání se dá vypnout nebo zapnout nakódováním.

BTW jaký obrázek se ti ukazuje při nabíhání navi?

Kdybys přijel, tak ti navi rozfunguju.

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám problém z toho tvého příspěvku pochopit co vlastně jde a nejde.

Už jsem ti to psal. Flashnout originál (neupraveným) softem.

Hlasové ovládání se dá vypnout nebo zapnout nakódováním.

BTW jaký obrázek se ti ukazuje při nabíhání navi?

Kdybys přijel, tak ti navi rozfunguju.

:) omlouvam se za zmateni ale ja sem z toho taky nicmene diky ferdovi jsme to nejak rozchodili a timto mu jeste jednou moc moc dekuju je to fakt mistr :)

bohuzel se mi nezobrazuje menu ekvalizer a surround zrejme to neni spravne dokodovany ? schema je taky nejaky jiny ale taky asi kodovani

no a bohuzel sprejskl soft odblok tim flashem ...

hlasovy ovladani normalne reaguje bohuzel porad nemam dopojen mikrofon to ale dodelame ted

no a co mi teda nadala desi tak po znovu nastasrtovani a stisknuti navi reklo vlozte cd s mapou dal jsem tedy znovu cd s mapami 6.1 ale nezacali se nahravat ani to nenabizelo ulozeni nic . kdyz jsem dal vysunout tak to reklo navigovani bude preruseno ... mapa ukazovala nekde v nemecku a vubec to jakoby neslo . po par km se chytla a nyni naviguje ok . zkusil sem zadat ulici budapestska ktera vim ze je az v ty verzi 6 a ta tam byla .. mapa teda asi zustala horsi ze ted nevim do budoucna jestli tam funguje ukladani map na hdd . .. jestli ted nebere protoze tam ta mapa je . driv to nabizelo nejak ulozit nebo ponechat ci co a ted uz se to tam nenahrava .. kdyz dam vysunout vyjede ven

pri nabihani se mi ukazuje welcome to vw :) presne jak to mam rad

Editováno: , autor: vwberni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď. Víš ještě jaké verze Columbusu existují? Která je nejnovější a která nejstarší? Budu Columba kupovat, tak ať se mě nestane, že koupím nějakou starší verzi...

columbus je v podstatě jenom jeden, ty novější mají lepší display.... vždy ale záleží, jaký tam je software..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Cau,prosím vás pěkně. Mam OII RS 2006, v ni navigaci columbus, předtím tam bylo obyč rádio.Clumbus mi vybíjí baterku, ve znojmě není asi nikdo kdo by byl schopný to vyřešit včetně škodovky. Dnes jsem to tam měl, provedli nakodovani ale vybiji porad. Udajne je potreba jakysi gateway, ale ja samozrejme nevim co presne kde koupit. Existuje někdo na jižní moravě kdo by byl schopný a ochotny mi pomoci tento problem dotahnout dokonce? dekuji za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau,prosím vás pěkně. Mam OII RS 2006, v ni navigaci columbus, předtím tam bylo obyč rádio.Clumbus mi vybíjí baterku, ve znojmě není asi nikdo kdo by byl schopný to vyřešit včetně škodovky. Dnes jsem to tam měl, provedli nakodovani ale vybiji porad. Udajne je potreba jakysi gateway, ale ja samozrejme nevim co presne kde koupit. Existuje někdo na jižní moravě kdo by byl schopný a ochotny mi pomoci tento problem dotahnout dokonce? dekuji za odpoved.

Treba vymenit CAN gateway

http://www.skodateile.cz/index.php?pg=product∏=153&menu=%C5%A0koda%7COctavia%20II%28A5%29%7CDal%C5%A1%C3%AD%20p%C5%99%C3%ADslu%C5%A1enstv%C3%AD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Václav Nerušil - autoelektrika

Bulharská 1

796 04 Prostějov

GPS: 49°28'1.34"N, 17°6'23.147"E

TEL: 776 153 209

Tak problém odstraněn, výměna gateway za správný + nakódování 1000kč materiál 200 kč cca 20 min práce. Ta cesta do prostějova za to stála i když jsem musel vstávat ve 4 :) p. Nerušil je borec, můžu ho všem doporučit, opravdu se vyzná. Je super, že takovéto forum existuje člověk tu najde opravdu vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chcem sa opytat odbornikov ci je mozne nastavit na Columbuse predvolene dopravne spravy nakolko je tusim dvojtunerovy. Napr. chcem nastavit dopravne spravy z radia expres ako predvolene to znamena ze vzdy ked je Expres v dosahu a ide dopravne spravodajstvo tak mi ho zapne podobne ako ked mi ide CD bez ohladu na to ze pocuvam dajme tomu Funradio.

DIK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych dotaz ohledně montáže Columbusu do auta které má jen jeden anténní svod, vím že se tato situace řeší pomocí kmitočtové výhybky. Ale nedávno jsem na stránkách škodovky narazil na tento výrobek - Anténní adaptér 1 tuner / 2 tunery - adaptér slouží pro zapojení 2-tunerového rádia/navigace do vozu s 1-tunerovou přípravou (pokud to rádio/navigace umožňuje)

http://www.skoda-auto.cz/cze/service/accessories/pages/accessories.aspx?id=1Z0051551&searchcat=0000000106&ref=%3fc%3d0000000106.

Máte někdo zkušenost případně můžete potvrdit že tato věc funguje i s navigací Columbus?

Předem díky za každou reakci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V origo servisu mi na OII MR08 udělali diag a od té doby mi nefunguje přepínání písniček pomocí tlačítek na páčce stěračů (tlačítka pro ovládání maxidotu). To mně docela trápí, protože to docela obstojně a hlavně nízkonákladově nahrazovalo MF volant :) Jinak vše pracuje v pořádku. Nevíte někdo co s tím? Nepřehráli mi třeba firmware? Nebo něco překódovali? Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V origo servisu mi na OII MR08 udělali diag a od té doby mi nefunguje přepínání písniček pomocí tlačítek na páčce stěračů (tlačítka pro ovládání maxidotu). To mně docela trápí, protože to docela obstojně a hlavně nízkonákladově nahrazovalo MF volant :) Jinak vše pracuje v pořádku. Nevíte někdo co s tím? Nepřehráli mi třeba firmware? Nebo něco překódovali? Díky za info.

Mě se stalo uplně to stejné. Zítra jdu za kamošem, myslím že řešení je zapnout v kodování multifunkční volant. Nevim, zda to pomuže, dám echo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych dotaz ohledně montáže Columbusu do auta které má jen jeden anténní svod, vím že se tato situace řeší pomocí kmitočtové výhybky. Ale nedávno jsem na stránkách škodovky narazil na tento výrobek - Anténní adaptér 1 tuner / 2 tunery - adaptér slouží pro zapojení 2-tunerového rádia/navigace do vozu s 1-tunerovou přípravou (pokud to rádio/navigace umožňuje)

http://www.skoda-auto.cz/cze/service/accessories/pages/accessories.aspx?id=1Z0051551&searchcat=0000000106&ref=%3fc%3d0000000106.

Máte někdo zkušenost případně můžete potvrdit že tato věc funguje i s navigací Columbus?

Předem díky za každou reakci.

Byla by to dobrá věc, kdyby to bylo proklemovaný. V této podobě to nemá vůbec žádný význam.

Editováno: , autor: Fan!s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

potreboval bych pomoct,mam tam columba asi rok a pul a posledni tri mesice se mi vubec neukazuje (trafic) dopravni hlaseni.Antena neni vypadla.Kdyz pripojim columba na pocitac nahlasi mi to chybu,ale hlavne kdyz to pripojim ozve se takovej hroznej zvuk(takove prsknuti) a i kdyz je columbus vypnutej hraje stale,ale hrozne potichu.Dalsi problem je,kdyz pripojim columba na pocitac vzdycky prestane fungovat zobrazeni zadnich cidel,ale i kdyz nic neudelam presne druhy den to zacne zobrazovat vzdy jak ma a pak uz zadna chyba.Pomuze mi nekdo co s tim???Budurad za vsechny rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Náhodou sa medzičasom nenašlo riešenie na nezobrazujúci sa telefónny zoznam na displeji Columbusa v kombinácii s Windows Mobile? Mám totiž OII predface a tým pásom tam ide dať max. RJ telefónu GSM II tuším s "B" na konci. A odkedy som prehral v Columbuse FW 1100 novším, tak sa mi kontakty zobrazujú už len na maxíku a tam je vytáčanie dosť zdĺhavé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...