Přejít na obsah

Kryt motoru


peteres

Doporučené příspěvky

Keby ze das pod ten plech zdvihak, udvihne to auto do vzduchu bez toho aby sa plech niak poskodil?? to by bolo good keby ze ano.

Ten na feldu by to vydrzal, ty nosne profily byli z FE jaklu 25x25 (2 ks pozdlzne po stranach uchycene na nosnikoch kasne), a na nich byl ten dural 4 - mozna 5 mm. Myslim ze mam z toho nekde i nakres (ofoceno z origo), ale bylo to na feldu.

Ma to ale taky jednu nevyhodu - tim ze je to uchyceno na sasi je sice bezpecne chrtanen motor i prevodov ka , ale pokud s tim poradne chytnes spodok, auto proste nadzvedne a zustane na tom viset . Kdezto kdyz je kryt uchcen jen o motor (prip. prevodovku), nadzvedne jen ten motor a kola zustanou na zemi (pri prudkom naraze ´je tu ale riziko, ze to uchyty na motoru nemuseji vydrzet). Takze z hlediska ovhrany motoru je nejlepsi uchyceni na kastli, z hlediska prujezdnosti terenem zas uchyceni na motor a prevodovku .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mas sice pravdu, naprosto souhlasim, ale stale nemuzu najit nejakou vyhodu v tom kdyz auto zvedenes pod tim plechem...Co by si pak na nem chtel delat, max. vymenit kolo za rezervu, ale na jakou koliv jinou praci ho musis stejne sundat

Spis to asi myslel jak test pevnosti, ne ze by to chtel na ten ucel vyuzivat ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dalo by se zkusit spodní plastovou část nárazníku přichytit šrouby ke chladiči. Nárazník by se prohnul mírně dovnitř, držel by a dal by pokoj. Nejspíš to takto udělám, taky Globus a Octavia MR2003... :(

Editováno: , autor: SPSP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem zatim přišrouboval, poslední dobou nějak nemám čas na kryt. Jinak šrouby pomohly, nárazník je cca 2,5 cm zespod výš :palec2: vyhodil jsem takové ty gumové držáky zespod a celej blatník uprostřed cca 20cm od sebe jsem přivrtal k tomu ocelovému elku šrouby do sádrokartonu, jsou výborný, že se navrtaj samy a pak samořez .. dokonalý. Už si dávám víc pozor, abych nenalítnul na obrubák, ale i ty cca 3 cm moooc pomohly ... :palec2:

teda aby nevyznělo celej nárazník ... jen dva šruby uprostřed cca 20cm od sebe, jinak by se vypoukl na stranách ven a to by nebylo moc estetic ...

Editováno: , autor: peteres
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Taky uvažuji o nějakém udělátku pod motor... pracuje se natom..

Jednou jak jsem se ptal, v jednom vrakovišti, tak mi ukázali (origo) plech pod motor na 4x4 vypydalo to pevně a mělo to jakoby prolisy zesíleni za 2500 nový kus i s montáži.

Kde? Za tu cenu bych to bral. Mám teď pod motorem akorát tak díru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky uvažuji o nějakém udělátku pod motor... pracuje se natom..

Jednou jak jsem se ptal, v jednom vrakovišti, tak mi ukázali (origo) plech pod motor na 4x4 vypydalo to pevně a mělo to jakoby prolisy zesíleni za 2500 nový kus i s montáži.

Kde? Za tu cenu bych to bral. Mám teď pod motorem akorát tak díru...

tak to by mě také zajímalo, jak jsem dal klimu, tak se mi dostalo servo nějak podezdřele k zemi a bojím se o něj :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky uvažuji o nějakém udělátku pod motor... pracuje se natom..

Jednou jak jsem se ptal, v jednom vrakovišti, tak mi ukázali (origo) plech pod motor na 4x4 vypydalo to pevně a mělo to jakoby prolisy zesíleni za 2500 nový kus i s montáži.

Kde? Za tu cenu bych to bral. Mám teď pod motorem akorát tak díru...

tak to by mě také zajímalo, jak jsem dal klimu, tak se mi dostalo servo nějak podezdřele k zemi a bojím se o něj :help:

tady kousek u ostravy. Chce něko zjistit vice info?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak táta se chytil iniciativy a prohlásil, že to udělá z hliníkového plechu "kapek", co se dělají doplňky na tereňáky a prý mi to protáhne i nad tu černou lištu vespod nárazníku, tak z toho budu mít OI ala scout, to jsem na to zvědav :)

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady je odkaz na to vrakoviště ve vršovicích, ja tam sháněl vždycky všechno na feldu, a vždycky to byl dobrej obchod..i treba dily co se ve skodovce neprodovaj v kuse...jinak muzu potvrdit ze 4x4 by mela mit dole plech a ne plast

vrakač

Editováno: , autor: nity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady je odkaz na to vrakoviště ve vršovicích, ja tam sháněl vždycky všechno na feldu, a vždycky to byl dobrej obchod..i treba dily co se ve skodovce neprodovaj v kuse...jinak muzu potvrdit ze 4x4 by mela mit dole plech a ne plast

vrakač

Tak sem se konečně z vrakovištěm domluvil a plech mě posílají cena je 1.800+poštovné uvidíme co stoho vyleze!! lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
tady je odkaz na to vrakoviště ve vršovicích, ja tam sháněl vždycky všechno na feldu, a vždycky to byl dobrej obchod..i treba dily co se ve skodovce neprodovaj v kuse...jinak muzu potvrdit ze 4x4 by mela mit dole plech a ne plast

vrakač

Tak sem se konečně z vrakovištěm domluvil a plech mě posílají cena je 1.800+poštovné uvidíme co stoho vyleze!! lol

Tak co, už ti to přišlo. Hlavně to nafoť a hoď to sem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ho tam koupil. Tady je foto. Kvůli montáži je prý potřeba nalisovat šrouby ...

post-7169-1182719314_thumb.jpg

A jak se to přichytí? Nebude to moc nízko? Dle dílenské příručky je to o několik cm níže, ale 4x4 verzi to nevadí jelikož ta má zvýšený podvozek, ale u normálního sedanu bych to chtěl vidět. OI s paketem pro špatné cesty, což je určitě i toto je vyšší cca o 5cm. Můžeš poslat foto namontovaného dílu i před montáží? Ten plast chci dát komplet pryč.

Díky Laďa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky uvažuji o nějakém udělátku pod motor... pracuje se natom..

Jednou jak jsem se ptal, v jednom vrakovišti, tak mi ukázali (origo) plech pod motor na 4x4 vypydalo to pevně a mělo to jakoby prolisy zesíleni za 2500 nový kus i s montáži.

Kde? Za tu cenu bych to bral. Mám teď pod motorem akorát tak díru...

tak to by mě také zajímalo, jak jsem dal klimu, tak se mi dostalo servo nějak podezdřele k zemi a bojím se o něj :help:

tady kousek u ostravy. Chce něko zjistit vice info?

Kde je to teda pobliz Ostravy nebo je to tajne ? :kol-136:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...