Přejít na obsah

prasklé přední sklo


nogi

Doporučené příspěvky

Ahoj

Díval sem se mám na předním skle malou prasklinku...a nevím jak se to stalo. Dá se to nějak udělat abych to nemusel platit? Zná někdo nějaký fígl, popř. má stímto zkušenosti??? Budu rád za vaše rady. Zatím díkes

Editováno: , autor: nogi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rad je několik. Dopadl jsem podobně a nakonec jsem to (blbý poctivec) zatáhl ze svého. Ale když najdeš někoho, kdo to vezme na sebe a nemá zrovna obsah jako náklaďák příjde tím o 10% bonusu, což zase není taková pálka, kterou mu můžeš klidně i zaplatit a pořád se to vyplatí. Já už mám okno připojištěné a je mi to jedno, ale před cca měsícem jsem to platil a nebylo mi 2x dobře. Jsou organizace, kterým platí pojistky stát, ale víc tady psát nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rad je několik. Dopadl jsem podobně a nakonec jsem to (blbý poctivec) zatáhl ze svého. Ale když najdeš někoho, kdo to vezme na sebe a nemá zrovna obsah jako náklaďák příjde tím o 10% bonusu, což zase není taková pálka, kterou mu můžeš klidně i zaplatit a pořád se to vyplatí. Já už mám okno připojištěné a je mi to jedno, ale před cca měsícem jsem to platil a nebylo mi 2x dobře. Jsou organizace, kterým platí pojistky stát, ale víc tady psát nebudu.

Jen upřesnění - přijde o 15% bonusu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě máš nějakého známeho, který jezdí služebním autem, ne?

A jestli ne, tak si pohlídej nějaký náklaďák, který pojede kolem tebe, napiš si SPZ a viník je na světě

s tím napsáním SPZ od náklaďáku to není tak jednoduchý...pokud ten majitel bude trvat na tom, že to nezpůsobil - tak je to tvrzení proti tvrzení a pojišťovna ti to neuhradí :p (ono povinný ručení u NA je dost drahý a těch 15% bonusu se nikdo nechce dobrovolně vzdát, je to velký cenový rozdíl od např. traktorů... ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rad je několik. Dopadl jsem podobně a nakonec jsem to (blbý poctivec) zatáhl ze svého. Ale když najdeš někoho, kdo to vezme na sebe a nemá zrovna obsah jako náklaďák příjde tím o 10% bonusu, což zase není taková pálka, kterou mu můžeš klidně i zaplatit a pořád se to vyplatí. Já už mám okno připojištěné a je mi to jedno, ale před cca měsícem jsem to platil a nebylo mi 2x dobře. Jsou organizace, kterým platí pojistky stát, ale víc tady psát nebudu.

Jen upřesnění - přijde o 15% bonusu ;)

Kolega měl žduchanec a řekli mu, že je to 10%. Ale ono je to třeba u takové Fabie Junior úplně jedno jestli 10 nebo 15.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě máš nějakého známeho, který jezdí služebním autem, ne?

A jestli ne, tak si pohlídej nějaký náklaďák, který pojede kolem tebe, napiš si SPZ a viník je na světě

Zajímalo by mě jestli má někdo stím nákladákem zkušenosti???? Resp. Komu to už prošlo. Napište pls budu rád za vaše cenné rady. Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rad je několik. Dopadl jsem podobně a nakonec jsem to (blbý poctivec) zatáhl ze svého. Ale když najdeš někoho, kdo to vezme na sebe a nemá zrovna obsah jako náklaďák příjde tím o 10% bonusu, což zase není taková pálka, kterou mu můžeš klidně i zaplatit a pořád se to vyplatí. Já už mám okno připojištěné a je mi to jedno, ale před cca měsícem jsem to platil a nebylo mi 2x dobře. Jsou organizace, kterým platí pojistky stát, ale víc tady psát nebudu.

Jen upřesnění - přijde o 15% bonusu ;)

Kolega měl žduchanec a řekli mu, že je to 10%. Ale ono je to třeba u takové Fabie Junior úplně jedno jestli 10 nebo 15.

Máš pravdu, že je to u levnější pojistky skoro jedno, ale je to téměř u všech pojišťoven těch 15% (1 pojistná událost = -36 měsíců bezeškodního průběhu :feve: ) jo a pozor - počítá se to i do mínusu (malus!)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, před časem jsem to řešil taky, ...protože se mi z ničehonic vysypalo za jízdy zadní okno (Octa '98).... dobrá pálka - včetně montáže cca 5000, - to potěší (3 dny před Vánocema)..... A protože jsem měl na předním skle už pár ďubek, u kterých člověk mj. nikdy neví, kdy se to rozjede, a dávat dalších 5 na přední okno.... (bylo to v zimě- pravděpodobnost rozbití vyšší), by bylo trošku nad moje síly.... :aggressive: Hnedka ráno po otvíračce (připomínám nevlídné počasí) jsem vyrazil do pojišťovny (i s prasklinkama na předním skle), nechal inkriminovanou půlku okna zamrzlou a trošku bordelu....auto postavil čumákem těsně k blátu a srajdám :-) Sepsal s milou rozespalou paní dodatek o pojištění předního okna, ..(samozřejmě, že jsem o ďubkách nic neříkal) ... šlo se k autu.., jí byla po ránu v sukýnce asi zima, příjemně jsme pokonverzovali na téma počasí, jen tak letmo z boku mrkla, jestli tam to okno vůbec je, popřála mi hezký den, a pojištění skla jsem měl v kapse..... pak si můžeš rovnou přejet do partnerského autoskloservisu, kde jim stačí jen to, že jim ukážeš tuhle smlouvu o pojistce, na to konkrétní auto, a měli by ti to bez tvý účasti (finanční) vyměnit - oni si to pak s pojišťovnou vyřizují sami (asi to pak dělaj nějak ve velkym, - jsou to smluvní autoservisy(sklo) .....)

Co jsem tím chtěl říct? - Jestli na tom okně nemáš jó pavouka, a jedná se jen o pár ďubek... (ale správně by ti to už neměla pojistit, protože sklo není v pořádku a neporušené... :-)) aby to každýho koplo do očí, tak to zkus udělat tak nějak podobně.....

Maximálně si toho všimne, a třeba to nějak ukecáš, v nejhorším tě může poslat dát si nový a přijít znova :-) .... ale pořád lepší to zkusit a dát 500 za pojištění a nový sklo, než 5000 za sklo a nic víc.... ne?

Tak hodně štěstí... :-) Cmiesen.... :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, před časem jsem to řešil taky, ...protože se mi z ničehonic vysypalo za jízdy zadní okno (Octa '98).... dobrá pálka - včetně montáže cca 5000, - to potěší (3 dny před Vánocema)..... A protože jsem měl na předním skle už pár ďubek, u kterých člověk mj. nikdy neví, kdy se to rozjede, a dávat dalších 5 na přední okno.... (bylo to v zimě- pravděpodobnost rozbití vyšší), by bylo trošku nad moje síly.... :aggressive: Hnedka ráno po otvíračce (připomínám nevlídné počasí) jsem vyrazil do pojišťovny (i s prasklinkama na předním skle), nechal inkriminovanou půlku okna zamrzlou a trošku bordelu....auto postavil čumákem těsně k blátu a srajdám :-) Sepsal s milou rozespalou paní dodatek o pojištění předního okna, ..(samozřejmě, že jsem o ďubkách nic neříkal) ... šlo se k autu.., jí byla po ránu v sukýnce asi zima, příjemně jsme pokonverzovali na téma počasí, jen tak letmo z boku mrkla, jestli tam to okno vůbec je, popřála mi hezký den, a pojištění skla jsem měl v kapse..... pak si můžeš rovnou přejet do partnerského autoskloservisu, kde jim stačí jen to, že jim ukážeš tuhle smlouvu o pojistce, na to konkrétní auto, a měli by ti to bez tvý účasti (finanční) vyměnit - oni si to pak s pojišťovnou vyřizují sami (asi to pak dělaj nějak ve velkym, - jsou to smluvní autoservisy(sklo) .....)

Co jsem tím chtěl říct? - Jestli na tom okně nemáš jó pavouka, a jedná se jen o pár ďubek... (ale správně by ti to už neměla pojistit, protože sklo není v pořádku a neporušené... :-)) aby to každýho koplo do očí, tak to zkus udělat tak nějak podobně.....

Maximálně si toho všimne, a třeba to nějak ukecáš, v nejhorším tě může poslat dát si nový a přijít znova :-) .... ale pořád lepší to zkusit a dát 500 za pojištění a nový sklo, než 5000 za sklo a nic víc.... ne?

Tak hodně štěstí... :-) Cmiesen.... :prc:

tak tohle jsem přesně zkoušel a toho manika z pojišťovny upoutalo zašpiněný okno od much, co mi tam nalítali na dálnici, tak si okno prohlídnul a narazil na "mouchu" ďubku a vyrazil mě se slovy, že jsem chtěl spáchat pojistný podvod. Takže tohle už bych neriskoval.

Jinak k tomu vysypanému oknu, to je dětská nemoc modelů 97 a 98, mě zatím drží, ale sousedovi se vysypalo na křižovatce, bylo to ještě v záruce, tak to uznali, jo a měnili se ty boční lišty za plastový, původně byly z kovu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prasklinu nelepia hocikde, oni maju take zony, kde sa to proste lepit nemoze, aj ked to je len mala dobka (napr. v zoronom poli vodica, tesne pri kraji atd) - kamos pred mesiacom

s tym nakladom - musis ho zastavit a oboznamit ho s tym na mieste, zobrat si inicialy (a najlepsie mu dat daco podpisat) aby o tom vedel

ja som si zohnal cloveka, s ktorym som siel do poistovne a nahlaslili sme to spolu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Nech si za 750kč připojistit přední sklo a oni ti ho vymění zdarma na pojistku a nepřijdeš o bonus. :palec2::palec2::palec2:

Dá se i levněji = roční pojistné 500,- Kč (limit plnění = 20.000,-) ;)

Jo ,jasně chtěl jsem jen nastínit jak to vyřešit co nejjedndušeji s maximální učinkem. ;) ;) ;) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě máš nějakého známeho, který jezdí služebním autem, ne?

A jestli ne, tak si pohlídej nějaký náklaďák, který pojede kolem tebe, napiš si SPZ a viník je na světě

Když pominu, že tohle je pěkná prasárna, co navrhujete :help:

(zkuste si role vyměnit - příště vy budete ten škodící "viník" a vy přijdete o ten bonus)

tak jen doplním, že opsání regstrační značky nic nedokazuje.

Chcete-li mít sklo zaplacené z povinného ručení viníka, je třeba jej dostihnout

a zastavit. Buď přivolat Policii, nebo na místě sepsat jednoduchou zprávu o nehodě,

kterou "viník" podepíše.

To podepsání je nutné, bez této podepsané zprávy Vám pojišťovna nic neproplatí.

Můj případ: jedu po dálnici a šutr od projíždějící Fábie mi udělal skoro čistý průstřel. Viníka

se mi podařilo zastavit a tuto zprávu sepsat (Polici jsme nevolali, škoda byla nižší než 50.000)

Na Allianz pojišťovně mi potvrdili, že bez této zprávy, kde viník na sebe převezme vinu

písemně (podpíše se jako "viník") neproplatí ani korunu. Pro mě to mělo nakonec dobrý konec.

Sklo jsme si musel sice u výměny zaplatit sám, ale pojištovna po měsíci vše proplatila v plné výši...

Ale házet vinu na neviníka (toho, koho si vyhlédnete) a hojit se z jeho povinného ručení je u mě PRASÁRNA (!)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když pominu, že tohle je pěkná prasárna, co navrhujete :help:

(zkuste si role vyměnit - příště vy budete ten škodící "viník" a vy přijdete o ten bonus)

tak jen doplním, že opsání regstrační značky nic nedokazuje.

Chcete-li mít sklo zaplacené z povinného ručení viníka, je třeba jej dostihnout

a zastavit. Buď přivolat Policii, nebo na místě sepsat jednoduchou zprávu o nehodě,

kterou "viník" podepíše.

To podepsání je nutné, bez této podepsané zprávy Vám pojišťovna nic neproplatí.

----------------------------------------------------------------------------------

Vždyť jo - čti všechny příspěvky - je to tam několikrát :rolleyes:

Editováno: , autor: ppfox
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...