Přejít na obsah

Přední sedačka


beeson

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Sedím na sedačce a najednou prd ho. Koknu pod sedačku a tam ulomenej čep šmátrám šmátrám a pružina najednou spadla.

Ta pružina je tam k tomu aby vám pomáhala při zvedání sedačky nahoru.

Po tom co se ulomila to je to mnohem těžší vytáhnout sedačku nahoru. Ale dá se. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

čep jsem udělal ze šrobu, kterému jsem uřízl hlavu, pak mu opiloval část závitu a tímto upraveným koncem jsem ho pod silou kladiva natloukl do dírky po čepu - ta pružina jinak docela pruží, takže to musí pořádně držet, dělá se to špatně, zvlášť ta pružina se tam nasazuje nesnadno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u me to samy, taky hrozna rana - pri zvedani sedacky nahoru, jinak vse funguje jak ma - i sedacka jde nahoru stale hladce. pod ni jsem nasel upadlej kus plastu se zobackem + kovovej zobacek, na kterym je vylisovany cislo 22 v krouzku. zrejme ten cep, co o nem pisete. pod sedackou visi taky nejaka plonkova pruzina.

m.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
já je mám obě ulomený. řidičovu sem spravil tak, že sem čep odvrtal, vyřízl závit a dal sem tam šroub, kterýmu sem strhl závit co koukal ven. zatím to drží. spolujezdcova mě čeká na jaro. tohle moc v MB nevychytali...

Chtel bych taky prispět svou zkusenosti. Dnes sem absolvoval demontaz sedadcky a opravu čepu co drží pružinu. Než jsem vubec zjistil kde ten cep vubec je,musel sem toho docela dost oddělat ale nakonec se vec podarila. Chci jeste podotknout že neni potřeba rozebirat nosne casti sedacky,staci odmontovat zvedací zařízení(3x šestka šroub) a pak jen vytahnout sedak do nejvyšší možné polohy a cep se ukáže. Vzal sem 6 šroub s imbusovou hlavou a hlavu sem obrousil flexou tak aby tam zustal jen 1mm rantlík na držení pružiny. Upravil jsem délku šroubu a naopasoval ho do diry co zbyla po utrženým čepu. Svařečkou jsem zavařil šroub z obou stran, ze strany kde je pružima je treba zavařit šroub jen tak aby svar neprekazel pružině. Před tim samozrejmě nasledovalo zakrytí sedaku tak abych nezpusobil požár. Myslim že je to docela zodpovědná oprava. To jestli se to zase nerozsype ukaze az cas. Navic sem zjistil že u sedačky zpolujezdce ta pružina taky neni. A tak chci poprosit členy fóra kteří nají pružinu doma a nehodlají ji tam dávat jestli by mi jí za rozumnou cenu neposlali...ozvěte se. Jeste bych rad řekl že s pružinou a bez ni je velkej rozdíl,teď mi jde zvedání sedačky jedna báseň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Všichni píšete, že i bez pružiny lze bez problémů sedačku zvedat, pouze větší silou. Mě po vypadnutí pružiny lze ale sedačka zvednou jen tak do jedné třetiny, potom už s ní ani nehnu. Je to tak i u vás, nebo si mi tam ještě navíc něco vzpříčilo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Všichni píšete, že i bez pružiny lze bez problémů sedačku zvedat, pouze větší silou. Mě po vypadnutí pružiny lze ale sedačka zvednou jen tak do jedné třetiny, potom už s ní ani nehnu. Je to tak i u vás, nebo si mi tam ještě navíc něco vzpříčilo?

Včera jsem konečně našel čas a odvahu. Kousek toho čepu, na kterém původně držela pružina, se odlomil a zapadl přesně do ozubeného kola zvedacího mechanismu, čímž zabránil zvedání až na konec dráhy. Proto to šlo jen o tu třetinu, která mé malé partnerce nevyhovovala ;)

Dal jsem místo toho jednoduše šroub M5 s matkou a podložkami, pružina je zaháklá ještě před matkou. Matka pouze jistí pružinu, aby nešla do strany. Uvidíme kdy se matka povolí a vyskočí to....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mě vypadla pružina asi před rokem u spolujezdce,nezaregistroval jsem žádnou změnu. A nic si z toho nedělám,protože jsem před dvěma týdny jel ve vypůjčeném WV Passat a na podlaze úplně stejná pružina!!! Takže by mne jen zajímalo,kde udělali němečtí soudruzi chybu! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...

Zdravim mam sedadla s bedrovou opierkou a v sedadle vodica nefunguje da sa to opravit lebo treba ten mechanizmus druhy ? Este jedna otazka mam doma sedadlo spolujazdca v ktoroj je aj bedrova opierka dala by sa pouzit do sedadla vodica ? PS: tiez mam vypadnute struny pod prednymi sedackami a ide vsetko ale skusim ich vratit naspät.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Taky se přidávám do klubu odpadlých pružin. Když sem to našel na podlaze s kouskem ulomeného plastu a minikouskem čepu, tak sem si řikal, že to tam někdo musel zapomenout. To přeci neni možný aby taková obrovská pružina jen tak odpadla a nic, ale je to tak. Už čtvrt roku jezdim a sedačka funguje naprosto stejně dál... Navrhuju založit klub malomocných octávek :kol-15:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak tento víken odpadla pružina i ze sedačky řidiče. Je vidět, že je to výrobní vada VW, kde každému s nájezdem okolo 200tis nebo 9ti letům stáří to prostě odpadne... Obě sedačky fungují dál, ale je znát, že nastavení výšky de mnohem více ztuha :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...

Zdravím. Octavii mam měsíc a zatím jsem nenašel " Bohu dík" pružinu pod sedačkou. Stejně mě to jednou čeká. Spíš mám problém s vrzáním sedačky,dneska vše promažu ale myslím si že to nebude jen tak. Máte někdo s vrzající sedačkou u řidiče zkušenost? Díky Lukáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdar,tak sem bohuzel taky v klubu. Pri sundavani sedaku dolu rana jak prase a propadlo se na dno. Nemmuzu rict,ze vse funguje..pri snizovani sedacky vzdy rana a propadne se,musim pumpovat nahoru. Coz me vcelku vysira. A nekdo psal ze s tim skoro nehybe..tak asi jezdi sam. Bohuzel ja mam 190cm a pritelkyne 165..takze zmena polohy je vcelku casta.

Nez sem si precet diskuze,naivne sem myslel,ze to tam nekde zahaknu bez demontaze. Kurwadrat. Za nekery veci bych konstrukterum urazil hlavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Caute,

 

nestretli ste sa s tym, ze mechanizmus na nastavenie vysky vodicovho (řidič) sedadla ostal zaseknuty,nefunkčný? Po rozobrati sa stym neda pohnut,neviem podla akeho cisla by som mal hladat nahradny diel.

 

P.S. chlapi, prepacte, neskoro som si vsimol moj problem sa tyka OII ... post-53978-0-78317200-1414012650_thumb.j

Editováno: , autor: silver1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

tato pružina mi také vypadla.....ale mám jiný problém:

 

 

sedačka spolujezdce nejde posunovat!! kamaád si ji dal až dozadu a teď s ní nelze hnout

zjistil jsem,že "páka", která odjišťuje čep(ten drží pojezd sedačky) je asi rozbitá....

 

lze to koupit? jak se to jmenuje? a jak o vyměnit?

 

 

díky

mohu poslat foto (zítra)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...