Přejít na obsah

Letní pneumatiky


room14

Doporučené příspěvky

mnoo tak uz ten testosteron nechte. Ja sem taky zastance Zimaku, obzvlast s mym stylem jizdy, ale verim, ze se bez nich nekdo muze obejit, pokud si toho je vedom, nejezdi na hory a moc rychle. Ale radsi nebudu pobliz, kdyz pojede nekde v zime ( mysleno nizke teplote).

PS: následující diskuzi k brzdam, sem presunul do vlakna brzdy.

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak ten kdo tady tvrdí že zimní obutí je k ničemu a že místo zimáků používá ASR a podobné věci tak si myslím že mozek nemá na správném místě,..sorry neberte to jako urážku,..ale tohle mě dokáže vytočit,..kdyby to do mě někde nasypal s autem v zimě na letním obutí a auto mě rozbil tak to bych si ho z toho auta vyndal a ten by dostal,... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufám, že brzy přijde doba, kdy boudou zimní pneu poviností... Žádný stabilizační systémy zdaleka nenahradí zimní gumu, naopak mají jen ještě zlepšit bezpečnost v kombinaci s ní. Můžete jezdit pomalu a bezpečně jak chcete, ale krizovce se prostě někdy vyhnout nedá, a nemusí to bejt vaše chyba- vběhne vám dítě zpoza rohu před auto, nějakej magor nedá přednost... a pak je každej centimetr brzdný dráhy dobrej... LIDI MYSLETE HLAVOU!!! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sry, ale jezdit v zime (zima nerovna se jen snih a led) na letnich pneu, je podle me hovadina nejvetsiho kalibru :feve: Proste setreni na nespravnem miste.

Ale to predsa nie je setrenie. Ked si kupim zimne automaticky letne vydrzia dlhsie,v konecnom dosledku je priemerna cena pneumatik na rok rovnaka. To sa len prezentuje ako financny problem. Pomaly a opatrne sa da zajst vsade aj na drevenych kolesach, ale dufam ze vtedy sa uz nikto nad bezpecnostou nebude zamyslat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zajímavý, že ty dycky víš, kdo si co myslí. Tatínkovo auto má dneska narozeniny a za těch 10 let mělo stejnej počet letních a zimních pneumatik. Já sem měl původní kola na předchozím autě až do šesté sezony a bral sem nový preventivně, eště by vydržely. Maminka je extrém, auto neplánovaně jezdí málo, takže tam se to nedá měřit.

No a hlavně - opotřebení pneumatiky nezáleží ani tak na druhu letní/zimní, ale zejména na konkrétním typu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no teď sem si hlavně vzpomněl, že na mojem původním asi jednotlivá kola rotovala s druhým autem, takže feldu z tvrzení musim stáhnout. každopádně, myslim, že tvrdnutí bude spíš problém asi letních. co si pamatuju, tak ty matadory byly měkoučký, tak i kdyby tvrdly, nevadilo by to snad :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

matadora ti udělá na boku huču a začne házet a praskne, tak že ti ztvrdne nebo změkne nehrozí.To stáří zimáků je v něčím jiným, prostě 4+4. Tj 4mm a 4 roky a zimáky jsou na nic.Tohle ti potvrdí každý znalec, mně to tvrdí zkušební řidič od barumu.

Editováno: , autor: petrumr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

matadora ti udělá na boku huču a začne házet a praskne, tak že ti ztvrdne nebo změkne nehrozí.To stáří zimáků je v něčím jiným, prostě 4+4. Tj 4mm a 4 roky a zimáky jsou na nic.Tohle ti potvrdí každý znalec, mně to tvrdí zkušební řidič od barumu.

je to přesně tak...akorát se ty zimní dojíždějí v "létě" , protože je škoda je vyhodit.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to přesně tak...akorát se ty zimní dojíždějí v "létě" , protože je škoda je vyhodit.....

no kdesi sem v ňákým testu čet, že to dojíždění zkoušeli a dopadlo to neslavně. jak spotřebou, tak chováním a brzdnejma drahama.

To "Bojler": Pokud vím, tak problém stárnutí se naopak týká více zimních než letních pneu.

Tady fakt nevim. Tipoval léto hlavně kvůli slunku. Je ale možný, že to reaguje hlavně na nízký teploty. Já to každopádně neřešim, protože sezona sem, sezona tam. Pokud nebyly po někom, tak stejně dýl nevydžijou. No a u fabky na popojíždění po městě je to stejně asi šumák, stejně najela za 4 roky dohromady asi 22 tis...

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som spustil vyberove konanie na zmne pneu :D Ale dost ma matie ked v roznych nemeckych testoch vychadzaju rozne vysledky :p

http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Wint...cePageID=268552

1.Continental WinterContact TS830

2.Goodyear UltraGrip 7+

3.ESA-TECAR Super Grip 7

4.Dunlop SP Wintersport 3D

http://www.autozeitung.de/node/382255/11

1.Dunlop SP Wintersport 3D

2.Continental WinterContact TS830

3.Goodyear UltraGrip 7+

4.VREDESTEIN SNOWTRAC 3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...