Přejít na obsah

Elektrická okna


Radek Š.

Doporučené příspěvky

Prosím o pomoc.

Včera mě úplně přestalo jezdit pravé el. okno a levé na funkci celkového otevření nebo zavření na jedno zmáčknutí z místa řidiče. Levé se dá otevřít nebo zavřít jenom když držím knoflík. Pojistky jsou v pořádku. Chtěl bych znát váš názor, než pojedu do servisu. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o pomoc.

Včera mě úplně přestalo jezdit pravé el. okno a levé na funkci celkového otevření nebo zavření na jedno zmáčknutí z místa řidiče. Levé se dá otevřít nebo zavřít jenom když držím knoflík. Pojistky jsou v pořádku. Chtěl bych znát váš názor, než pojedu do servisu. Díky

neměl jsi odojenou baterku? Pokud jo musíš si nastavit znovu krajní polohy. Podržíš kolíbku dokud sklo nedojede do krajní polohy, pustíš, a pak znovu cca na 3 s podržíš stejným směrem. To samé uděláš pro druhou krajní polohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o pomoc.

Včera mě úplně přestalo jezdit pravé el. okno a levé na funkci celkového otevření nebo zavření na jedno zmáčknutí z místa řidiče. Levé se dá otevřít nebo zavřít jenom když držím knoflík. Pojistky jsou v pořádku. Chtěl bych znát váš názor, než pojedu do servisu. Díky

neměl jsi odojenou baterku? Pokud jo musíš si nastavit znovu krajní polohy. Podržíš kolíbku dokud sklo nedojede do krajní polohy, pustíš, a pak znovu cca na 3 s podržíš stejným směrem. To samé uděláš pro druhou krajní polohu.

Baterku jsem odpojenou neměl. Každopádně vyzkouším, co radíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě asi před měsicem přestalo fungovat vytahovani spolujezdcova okna z místa řidiče a problemy nastaly i u řidičova.

Rozebral jsem uplně panel se spinačema, vyčislil kontakty a stejně nic

- takže sehnat panel se spinačema

No jo, vono to ještě pokračuje, teď se ještě přidal centrál na pravé straně, taky vůbec nechodí. Nemohl by být někde rozpojený konektor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o pomoc.

Včera mě úplně přestalo jezdit pravé el. okno a levé na funkci celkového otevření nebo zavření na jedno zmáčknutí z místa řidiče. Levé se dá otevřít nebo zavřít jenom když držím knoflík. Pojistky jsou v pořádku. Chtěl bych znát váš názor, než pojedu do servisu. Díky

Musím reagovat na tvoje nefunkční el.okno.Mám s tím potíže už rok.Loni v létě mě přestalo fungovat také pravé přední,ale jen pokud bylo teplo,v momentě kdy se auto ochladilo zase fungovalo.V zimě bez potíží,teď v přestalo fungovat úplně ať je teplo nebo zima.

Řešení- Známí mi poradil koupit nový motorek nebo aspoň ovládací jednotku.Servis 6500,-kč já na vrakovišti 500,-kč jenže bez výsledku.Druhou variantu mi poradil koupit motorek nebo jednotku levého motorku,protože starší modely to měly nějak propojeny.Tak jsem si ten motorek půjčil z jiné fábky a vše jsem zpřeházel a výsledek.Moje motorky na druhém autě fungují a ten půjčený na pravé straně v mém autě je mrtvý.To znamená,že je to někde v elektrice auta.Ještě mi poradil rozebrat celý panel a skontrolovat jestli se někde nešprajcuje samotný táhlo stahování okna,ale to se mi moc nezdá.Poslední variantu mi nabídl,že to skusíme napojit na pc jestli to napíše nějakou závadu.Až to zjistíme tak se určitě ozvu.Pokud svůj problém vyřešíš napiš to sem prosím.Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o pomoc.

Včera mě úplně přestalo jezdit pravé el. okno a levé na funkci celkového otevření nebo zavření na jedno zmáčknutí z místa řidiče. Levé se dá otevřít nebo zavřít jenom když držím knoflík. Pojistky jsou v pořádku. Chtěl bych znát váš názor, než pojedu do servisu. Díky

Musím reagovat na tvoje nefunkční el.okno.Mám s tím potíže už rok.Loni v létě mě přestalo fungovat také pravé přední,ale jen pokud bylo teplo,v momentě kdy se auto ochladilo zase fungovalo.V zimě bez potíží,teď v přestalo fungovat úplně ať je teplo nebo zima.

Řešení- Známí mi poradil koupit nový motorek nebo aspoň ovládací jednotku.Servis 6500,-kč já na vrakovišti 500,-kč jenže bez výsledku.Druhou variantu mi poradil koupit motorek nebo jednotku levého motorku,protože starší modely to měly nějak propojeny.Tak jsem si ten motorek půjčil z jiné fábky a vše jsem zpřeházel a výsledek.Moje motorky na druhém autě fungují a ten půjčený na pravé straně v mém autě je mrtvý.To znamená,že je to někde v elektrice auta.Ještě mi poradil rozebrat celý panel a skontrolovat jestli se někde nešprajcuje samotný táhlo stahování okna,ale to se mi moc nezdá.Poslední variantu mi nabídl,že to skusíme napojit na pc jestli to napíše nějakou závadu.Až to zjistíme tak se určitě ozvu.Pokud svůj problém vyřešíš napiš to sem prosím.Dík.

Tak to máš výdrž, kámo, já bych se sám do toho nepustil. Závada je zvláštní, asi s tím pojedu do servisu a nachystám se na pěknou cenu, co si za to řeknou. nejvíc mě na tom sere, že mám dva měsíce po záruce, a v záruce vůbec nic, bez problémů.

Ozvu se jak to dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak mi taky začalo blbnout zničeho nic pravé okno (neodpojoval jsem baterku ani nic podobného). Zkoušel jsem to zkalibrovat klasicky přidržením klíčku při zamykání - okno dojelo do koncové polohy nahoru, ale po odemčení a použití tlačítek opět blblo. Tak jsem zkusil opět kalibraci přidržením klíčku na zamknutí, ale potom jsem zkusil i opačně - přidržením na odemčení - okno sjelo do dolní koncové polohy. Tak jsem to udělal třikrát po sobě a teď to už asi tři dny chodí normálně. Nikdy, ani po odpojení baterky jsem tu dolní polohu kalibrovat nemusel, vždycky stačila jen ta horní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě asi před měsicem přestalo fungovat vytahovani spolujezdcova okna z místa řidiče a problemy nastaly i u řidičova.

Rozebral jsem uplně panel se spinačema, vyčislil kontakty a stejně nic

- takže sehnat panel se spinačema

No jo, vono to ještě pokračuje, teď se ještě přidal centrál na pravé straně, taky vůbec nechodí. Nemohl by být někde rozpojený konektor?

Konektory jsou v A sloupku pod tou gumovou průchodkou (harmonikou) mezi dveřma a sloupkem. Jsou tam čtyři, ale žádnej není společnej jak pro okna i centrál. Ale zkus na ně kouknout. A taky bych to píchnul na VAG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Přátelé.

Musím odepsat na některé články zde uveřejnené, protože mi připadají dost zmatené a jakoby bezradné.

Totiž stalo se to mi že přestalo fungovat elektrické ovládání okna u spolujezdce. Nejhorší je na celé věci fakt že nešlo zavřít, otevřít ano. Takže v chladnu s otevřeným oknem žádná slast. První servis a žádost o pomoc. Rozdělat tapacírunk a stahovačku. Výsledek ten že zcela pomuchlaná lanka na ovládání a středové plastové kolečko, takže nefunkční mechanizmus. Kousek prkénka na zajištění okna jako provizorium.

Navrhované řešení servisáka. Objedná vše potřebné do dveří na opravu - přibližná cena 10 000 Kč.

Neskutečná drzost a snaha za každou cenu oškubat zákazníka.

Popis práce a přibližná cena zjištěná na internetu a v mototechně.

Demontáž asi 30 min počítám 1 hod cena kolem 300

náhrad. díl plast. kolečko 100 kč

lanka 380 kč

spětná montáž 300 kč Suma sumárum 1080 Kč

Co Vy na to ? Napište.

Podobných příkladů mám po ruce víc i ze svého okolí.

Příště popíšu jak v jednom velhlasném servisu naučtovali turbo do kamionu, přitom stačilo vyměnit prasklou spojovací pásku. To je síla. Váš ZTP Ahoj

A píšte rozumně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tenhle problém řešíme také, koupili sme i nová tlačítka, ale těma to nebylo... Už někdo víte čím byla závada? Mi se na to chystáme až příští měsíc...

Vážená pani Janina.

Pokud Vám nejde elektr. ovládání oken je především nutno demontovat tapec a stahovák, pak se zjistí skutečná závada. Pak je možno dát kvalifikovanou radu. Zjistěte závadu pak poradím.

Zdravím ZTP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
tak tenhle problém řešíme také, koupili sme i nová tlačítka, ale těma to nebylo... Už někdo víte čím byla závada? Mi se na to chystáme až příští měsíc...

Vážená pani Janina.

Pokud Vám nejde elektr. ovládání oken je především nutno demontovat tapec a stahovák, pak se zjistí skutečná závada. Pak je možno dát kvalifikovanou radu. Zjistěte závadu pak poradím.

Zdravím ZTP

vše bylo sundáno, bohužel nevím přesnou zývadu, teď to nejak neřešim, protože to kluci budou teprve zkoušek a nejsou zatim many na opravu.Až budu vědět víc dám vědět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny. Teď řeším problém s ovládáním okna u řidiče. Tváří se jako by nechtělo stahovat dolů, vždy až na podruhé nebo potřetí. Zjistil jsem to za jízdy. Několikrát jsem zkusil nastavit koncové polohy a nic. A pak jsem na to přišel. Tlačítko na madle jezdí i na krokem dolů nahoru. Tlačítko má 4 polohy a ztoho teď 3x nahoru a jednou dolů. Tím pádem, když je okno nahoře, tak na zmáčknutí dolů chce nahoru, a dolů jede jenom když se zmáčkne hodně rychle. Nevíte někdo co to může být? Je to sice v záruce, ale chtěl bych se připravit co všechno s tím budou dělat. Normálně by to vypadalo na špatný vypínač, pokud z něho vede 5 drátů (společný a 4x směr) ale u tohohle auta s rúznými jednotkami to může být i jinde.

Auto mám 1,5 měsíce combi 1,2 htp 47 mr 2007.

Editováno: , autor: mpiotrovsky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím.

Jak zde již bylo řečeno o opravě stahování el. oken v servisu, že se určí cenu cca 10000,- vůbec se tomu nedivím, je to jejich standartní postu, věc co se dá řešit pomocí opravy za 100,- se několika násobně zvýší.v Případě že je špatná stahovačka okna dá se koupit i bez motorku stahování oken - tím pádem je ta oprava levnější, samozdřejmě musí být motorek v pořádku.

Ohledně toho stahování oken:

variant proč nefunguje je celkem dost, počínaje řídící jednotkou komfortu , přes vedení kabelů, \ nemusí být rozpojeny svrkovnice na A slopku,ale přerušeno vedení,...\ spínač stahvání oken, špatná stahovačka,z oxidované spojení svorkovnic,...

měl jsem případ, kdy stačilo vyměnit ovládání stahování oken u spolujezdce a vše bylo O.K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Zdravím všechny. Teď řeším problém s ovládáním okna u řidiče. Tváří se jako by nechtělo stahovat dolů, vždy až na podruhé nebo potřetí. Zjistil jsem to za jízdy. Několikrát jsem zkusil nastavit koncové polohy a nic. A pak jsem na to přišel. Tlačítko na madle jezdí i na krokem dolů nahoru. Tlačítko má 4 polohy a ztoho teď 3x nahoru a jednou dolů. Tím pádem, když je okno nahoře, tak na zmáčknutí dolů chce nahoru, a dolů jede jenom když se zmáčkne hodně rychle. Nevíte někdo co to může být? Je to sice v záruce, ale chtěl bych se připravit co všechno s tím budou dělat. Normálně by to vypadalo na špatný vypínač, pokud z něho vede 5 drátů (společný a 4x směr) ale u tohohle auta s rúznými jednotkami to může být i jinde.

Auto mám 1,5 měsíce combi 1,2 htp 47 mr 2007.

zdravim, tenhle problem jsme měli taky. A jediný co tochtělo, vyndat tlačítka ze dveří u řidiče a pořádně je vyčistit. Čistil jsem to tech. benzínem.

Editováno: , autor: VašekC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím... snad mi někdo poradí :) U okna spolujezdce se mi stává, že když ho stáhnu dolů a následně chci nahoru, tak se v půlce zasekne(jakokdyby pojistka) a pošle okno dolů. Na druhý pokus odspoda nahoru okno vyjede normálně jedním tahem.Stává se to od doby co jsem jednou chtěl zavřít okno, tak jsem stisknul ovladač, aby okno vyjelo nahoru,při tomto se mi povedlo stisknout talčítko znova (povel okno dolů) okno trochu cuknulo a okamžitě se zastavilo. Bylo to cca v polovině staženého okna. Díky za eventuelní rady... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj znám a udělalo to i při tomhle nastavování :) Závada se projevovala v zimě, tak jsem to okno radši nestahoval, abych potom nemusel jet s otevřeným. Včera jsem ho zkoušel po dlouhé době a vyjede napoprvé, ale je vidět, že jde trošku z tuha. Nedá se tomu nějak pomoct? Něco namazat nebo tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, mám jeden problém, nefunguje mi stahovačka ani centrál na řidičových dveřích, mám centrál na klíč a když odemykám klíčem otevřou se pouze řidičovy dveře, ostatí jsou zamčené. Při odemknutí přes spolujezdce nebo kufr se otevřou všechny kromě řidičových. Navíc nefungují ovladače oken v řidičových dveřích. Můžete mi poradit? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...