Přejít na obsah

Světla pro denní svícení


MartinRS

Doporučené příspěvky

TO: ivomb

ja si myslim, ze ji nema. Ale proc to v navodu je? Bud to planovali, ze to bude a neudelali, nebo to nejak jde. Jeste jsem dneska znova kouknul do navodu a opravdu to tam je. Trochu jinak, nez sem puvodne psal, tak sem to v predeslem prispevku opravil. Jeste jednou sem to zkousel a opravdu to aktivovat nejde. Tak opravdu asi v navodu pisou bludy.

Dalsi blud asi je co sem psal o tom dennim sviceni. Pisou v navodu taky, ze staci zasunout pojistku c.17. Ale pod pojistkou c.17 je bud vyhrivani ostrikovacu/5A, nebo denni sviceni/30A. Tak nevim co plati. Jeste pojistkovku otevru a kouknu co tam vubec je.

EDIT: Tak sem tam koukal a je tam prazdny misto bez pojistky a bez kontaktu. Takze kdyz tam dam pojistku tak to bude jako by tam nebyla. Takze taky blud v manualu k OI Tour.

Editováno: , autor: alesxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prikladam ty stranky. Na jedny je aktivace Coming-Home a na druhy aktivace denniho sviceni.

Ale asi to opravdu jsou blaboly. Coming-Home se mi nepovedlo aktivovat a denni sviceni taky ne. Tam na pozici 17 v pojistkovce neni ani zadny osazeni kontaktama.

V navodu jsou tyhle funkce s hvezdickama, takza asi bud pro nas trh, nebo pro tyhle typy aut to proste neosadili.

Taky v navodu je stmivani osvetleni pristroju s hvezdickou a ja stmivani taky nemam, coz me stve. Ale jde to dodelat. Tak na jare to udelam.

post-51475-086650300 1291366287_thumb.jp

post-51475-016023600 1291366307_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Po pročtení všech možných fór se chci laicky zeptat:

pokud si zakoupím jakékoliv denní světla (i bez regulace) a připojím je k pinu 3 (či 6) ovládání světel, pak by měly po otočení klíčkem svítit, při stratu zhasnout a pak se opět rozsvítit.

Znamená to, že pokud uvažuji správně, nepotřebuji již žádný "dodatečný" modul pro denní svícení, který by se také měl deaktivovat v případě zapnutí "normálního" osvětlení. To vše by měl zabezpečit ovladač světel. Pin 3 (resp. 6) by měl být v nulové poloze napájen 12V, po pootočení na parkovací světla se tento pin "odpojí" od 12V.

Prosím, zkušení elektrikáři, je to tak správně?

Díky za Vaše názory

P.S.

Co se týče Comming Home a poj. 17 vyzkouším a dám vědět, jak je to u mého Vašíka.

OC I Facelift, 2002, Elegance - téměř plná výbava (bez vyhřívaných sedaček)

Editováno: , autor: Lonanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže se s vámi taky podělím o zkušenosti s policií čr. Již dvakrát mě stavěla hlídka PČR, a nemohla pochopit že mám světla pro denní svícení a obrysová světla v jednom ( je to z leddenisviceni.cz model dlx5+os.). Měli podivné průpovídky i potom když si ověřili homologaci pro denní svícení tak jako obrysovky. Pokaždé jsem vyváznul bez pokuty, ale vadí mi ta jejich neznalost problému a když chtí někoho, kdo se nebude bránit, tak mu klidně napaří pokutu.

Mna zastavili, a musel som im ukazovat, ze na O2 facelift mi nesvitia hmlovky, ale denne svetla...Oni hadam ani nechapali, ze to je priamo z vyroby :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po pročtení všech možných fór se chci laicky zeptat:

pokud si zakoupím jakékoliv denní světla (i bez regulace) a připojím je k pinu 3 (či 6) ovládání světel, pak by měly po otočení klíčkem svítit, při stratu zhasnout a pak se opět rozsvítit.

Znamená to, že pokud uvažuji správně, nepotřebuji již žádný "dodatečný" modul pro denní svícení, který by se také měl deaktivovat v případě zapnutí "normálního" osvětlení. To vše by měl zabezpečit ovladač světel. Pin 3 (resp. 6) by měl být v nulové poloze napájen 12V, po pootočení na parkovací světla se tento pin "odpojí" od 12V.

Prosím, zkušení elektrikáři, je to tak správně?

Díky za Vaše názory

P.S.

Co se týče Comming Home a poj. 17 vyzkouším a dám vědět, jak je to u mého Vašíka.

OC I Facelift, 2002, Elegance - téměř plná výbava (bez vyhřívaných sedaček)

Áno-pokial to taktozapojíš,tak denné svetlá sa vypnú po prepnutí vypínača svetiel do polohy 1 alebo 2. Mám to tak tiež zapojené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prikladam ty stranky. Na jedny je aktivace Coming-Home a na druhy aktivace denniho sviceni.

Ale asi to opravdu jsou blaboly. Coming-Home se mi nepovedlo aktivovat a denni sviceni taky ne. Tam na pozici 17 v pojistkovce neni ani zadny osazeni kontaktama.

V navodu jsou tyhle funkce s hvezdickama, takza asi bud pro nas trh, nebo pro tyhle typy aut to proste neosadili.

Taky v navodu je stmivani osvetleni pristroju s hvezdickou a ja stmivani taky nemam, coz me stve. Ale jde to dodelat. Tak na jare to udelam.

ano občas se tu píšou bláboly, ale v návodu je to správně, abys měl co aktivovat musíš mít modul DS a pak ho můžeš deaktivovat pojistkou a naopak, já si ho nechal namontovat před prodejem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno-pokial to taktozapojíš,tak denné svetlá sa vypnú po prepnutí vypínača svetiel do polohy 1 alebo 2. Mám to tak tiež zapojené.

Díky za upřesnění.

Mimochodem ani Coming home ani poj 17 u mého Vašíka nefunguje.

Má někdo nějaký mustr jak rozkódovat výbavu vozidla podle údajů v servisní knížce???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návod je správně, obě výbavy jsou mimořádné, tzn. nebude to fungovat, jestli to auto nemá namontováno (zadáno buď jako příplatková výbava již do výroby a nebo dodatečná montáž).

Úroveň a rozsah výbav udávají tzv. PR čísla, někde tu na fóru jsem to viděl, musíš pohledat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návod je správně, obě výbavy jsou mimořádné, tzn. nebude to fungovat, jestli to auto nemá namontováno (zadáno buď jako příplatková výbava již do výroby a nebo dodatečná montáž).

Úroveň a rozsah výbav udávají tzv. PR čísla, někde tu na fóru jsem to viděl, musíš pohledat.

jj díky, už jsem to našel a přeložil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím,celé toto vlákno jsem si pročetl....A chci se jen ujistit než koupím a namontuji.... Když si dam led denní svícení někam do narazniku (přídavné tedy) tak z toho budu mit 2 kabely.....Jeden - a druhy + to chápu...Minus si hodim nekde u motoru na kostru....a s plusem pojedu do kabiny...Kde ho napojim na ovladač světel zezadu na pozici PIN3.... znamená to tedy,že když dám polohu klíčku kdy naskočí kontrolky na budíkách,tak se ty denní rozsvítej.... Samozřejmě potom budou svítit i když naskočí motor.....Zhasnou když chcipnu auto.....A nebo až když vytahnu klíček uplně ze zdířky???Třeba jako funguje rádio...Dokud se nevytahne klíček ze spínačky,tak radio stale hraje a je jedno zda je motor zaply nebo ne..... A za druhé tedy..když přepnu už na parkovačky,tak ty denní zhasnou a rozsvítěj se parkovačky...Mimo jiné to mohu zapojit radši přes pojistku,která bude hned za ovladačem světel jak to již někdo zmiňoval na nějaké fotce

Je to tedy 100%.... ??? Děkuji a dižtak sorry zda se ptám už po někom,ale nikde jsem tu nenašel přesně to co potřebuji číst :-) Díky

EDIT:

Kokám,že tu dlouho nikdo nic nepřispíval,tak jeslti se tu někdo ocitne,tak za radu se zlobit nebudu..... :-)

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapneš zapalování = svítíš,

vypneš zapalování = NEsvítíš.

NEní to jako autorádio, které se vypne až po vytažení klíčku.

Ano, jakmile zapneš parkovačky, denní světla zhasnou.

Pojistku ANO.

A pak, není to pin č.3, ale pin č. 6.

Teda, oba dva jsou jeden a tentýž, ale pin č.3 je pouze jakýsi "signální" (já jej použil pro svoje udělátko, které mi rozsvěcuje světla po nastartování), je taky osazen menším pinem.

Pin č.6 je osazen klasickým, stejným jak pro hlavní světla.

post-57881-0-68193900-1301891849_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...