Přejít na obsah

Nastavení rozvodů na 1,2 HTP 6V-poraďte


KAMIKADZE

Doporučené příspěvky

Na druhe strane oproti vrchnimu kolu ja vackova hridel je ukoncena takovou drazkou, ta musi!!!! byt v naprostre rovine, jsou na to pripravky ale ty si urcite sam poradis kouskem plisku. Co se tyce tech spodnich kol na klikovce, jsou tam dve a musi byt naprosto u sebe ve stejne rovine ty tecky co jsou na tech spodnich ozubenych kolech.

Moje rada, pokud tomu nerozumis nepoustej se do toho, muzes to odepsat!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za radu.Ty tečky jsou na ozubeném kole klikovky a vyvažovacího hřídele,jestli jsem to dobře pochopil a musejí být přesně proti sobě,ale na zadním konci vačky je jenom takový zub(zářez) ne drážka jako u 12vetilu.Tak nevím kam má směřovat.Rozvody na motorech normálně dělám,ale právě 6ventil jsem ještě nedělal a nikde se nemůžu dobabrat k nějaké dokumentaci a nerad bych experimentoval,ono se to většinou nevyplácí a navíc je to auto z rodiny a nerad bych pak poslouchal blbý keci. kol100:wacko::rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Ja mam malo. ...teprve 73tis, tudiz to zatim neresim. Kolik mas ty?

běžně to asi nebude řešit nikdo, ale já jsem vyjimka - mám 160.000km

otazka znie do kolko km si chces nechat auto ... a podla toho by som sa dal do vymeny ...

Ja mam nabehane na mojom HTP iba 68tkm takze este neriesim, ale vymenit chcem okolo 150tkm preventivne,

skusenosti nemam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám cca 130 000Km HTP, a nedávno mi dělali rozvody, řetěz přeskoči právě když jsem byl na dovolený.

Cena cca 7000 Kč (řetěz + napínák + vodící lišta + práce).

Předtím jsem volal do značkového servisu a tam mi řekli že se nemění - je doživotní.

Jinak to přeskočení je snad výrobní chyba motorů 1,2 47KW do roku 2004? - krátká vodící lišta? (tolik servisák co dělal opravu).

Já si myslím, že na přskočení může mít vliv i ten napínák.

Vašek HK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otazka znie do kolko km si chces nechat auto ... a podla toho by som sa dal do vymeny ...
Okolo 150tis, taky preventivne vymenim. ................................................ auto :D

nechci tady probírat kdy a jak vyměnit raději auto, zajímají mě jen zkušenosti, pokud bych měl měnit auto po 150.000km, tak by mi nevydrželo ani tříletý leasing, natož od nového roku pětiletý odpis,

měním auto po šesti letech, což bude okolo 360.000 km, ale o tom tu nechci debatit, zrovna tak ne o variantě "raději prodeje" než investice do údržby.

ak máš starší MR môžeš dať preventívne vymeniť (skočí po 5tis alebo 150tis, to je fuk - aspoň ťa to neprekvapí keď to najmenej potrebuješ), ak maš novší MR tak nieje očom. Pokazí sa s rovnakou pravdepodobnosťou ako iné komponenty...takže nerieš

niekde tu pohľadaj odkedy začali dlhé napínaky....

Editováno: , autor: mode
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...takže nerieš

niekde tu pohľadaj odkedy začali dlhé napínaky....

mám dlouhý, neb je to MR05 z ledna :palec2:

mám rok výroby srpen 2004, mám krátky či dlouhý? Jinak najeto 112t km, takže dost podobně jako ty, zrovna tak i to že auto musí být min.6 let moje, než doplatím leasing :mellow: , takže téma mě také dost zajímá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sice necekam na skonceni leasingu apod,ale taky me to zajima.. ;)

Nicmene abych se dostal k veci...U pritelky na fabuli je nakroucenejch cerstvejch 90 000km a tak sem se tuhle pozastavil nad myslenkou "co rozvody" a rikal si,jestli meni,nemenit,kdyz jo jestli na 90tkm,nebo na 105tkm,treba pri dalsi garancce...?Tak sem nevahal a volal znamymu,servisakovi do Skodovky a ten mi rekl,to co uz tu padlo..Na 1,2 12V se nemeni..Skodovka neudava vymenu...Takze...

....vsichni vime,jak to je s tim "dozivotim".. Ale kdyz koukam,kolik kdo tady mate nakrouceno,tak si rikam,ze to na tehle kilakach neni zadna traga jeste..

Na svym aute me to ceka za 7tkm...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...