Přejít na obsah

Silentbloky přední nápravy, vůle nápravy


TiGeRZ

Doporučené příspěvky

rkonf: Tobě to taky klepe? Jsem z Prahy, rád bych si to poslechl, nejsi taky z Prahy, či okolí? Mám o tom uložení převodovky pochybnosti, prostože by to klepalo víc při větších nerovnostech (selskej rozum) ale i když jedu pomrdanou Koněvovou, tak neslyším nic, pak najedu na blbě záplatovanou silnici, kde je lehká ale ostrá (v přechodu) nerovnost a klep, klep, zatím velmi slabě, ale sere mi to, vzhledem k tomu že auto musím mít jako nový! :)

Z Prahy jsem (když tak napiš SZ), ale podle toho jak to píšeš, tak to bude fakt něco jiného. Mně to klepe hlavně na hupech. Když se auto rychle zhoupne tam a zpátky. Na ostrých nerovnostech to nedělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nazdar chlapáci.Tak jsem v pondělí vyletěl z STK jak čert z eletriky.Nelíbily se mu mé silentbloky na FabceI.Nebyly vyloženě špatné,ale prostě mi chtěl jen udělat zlo.Napadlo mě,že se mrknu na net a počtu jak se silentbloky mění...záhy jsem zjistil,že se dělají cca tři druhy tzv.dvoubodovky,čtyřbodovky a plné.Po přečtení dá se říci celého tématu týkajícího se oňeh silentbloků jsem se rozhodl pro typ A2 tedy plné,ale ne úplně nejtvrdší.Koupil jsem je za rovných 500Kč oba.Dnes odpoledne jsem se pustil na výměnu pravé strany.(povzbuzen jistým kolegou z tohoto blogu - 2hoďky s cigárkem v papuli jsem se do toho dal)Samozřejmě se mi utrhl šroub který prochází menším silentblokem ve předu.Po navaření roxoru jsem zabral a utrhl ho kosek dál,ale to už se navařit nedal.Naštěstí jsem zavolal kamarádovi,který mi ten hliníkový komponent přivezl během dvou hodin.Poté šlo vše jak má...ve svěráku nalisováno a potom spojeno se spodním ramenem a vsazeno do nápravnice.Utáhnout torzku,přišroubovat kulák,poutahovat šrouby,nandat kolo a spustit z heveru.Poloviční hurá...jak bude volno tak příjde na řadu druhá strana asi v neděli...potom poreferuji.(...a na cigárko jsem neměl ani pomyšlení...)

post-73173-0-71083600-1327606804_thumb.j

post-73173-0-45612100-1327606817_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar chlapáci.Tak jsem v pondělí vyletěl z STK jak čert z eletriky.Nelíbily se mu mé silentbloky na FabceI.Nebyly vyloženě špatné,ale prostě mi chtěl jen udělat zlo.Napadlo mě,že se mrknu na net a počtu jak se silentbloky mění...záhy jsem zjistil,že se dělají cca tři druhy tzv.dvoubodovky,čtyřbodovky a plné.Po přečtení dá se říci celého tématu týkajícího se oňeh silentbloků jsem se rozhodl pro typ A2 tedy plné,ale ne úplně nejtvrdší.Koupil jsem je za rovných 500Kč oba.Dnes odpoledne jsem se pustil na výměnu pravé strany.(povzbuzen jistým kolegou z tohoto blogu - 2hoďky s cigárkem v papuli jsem se do toho dal)Samozřejmě se mi utrhl šroub který prochází menším silentblokem ve předu.Po navaření roxoru jsem zabral a utrhl ho kosek dál,ale to už se navařit nedal.Naštěstí jsem zavolal kamarádovi,který mi ten hliníkový komponent přivezl během dvou hodin.Poté šlo vše jak má...ve svěráku nalisováno a potom spojeno se spodním ramenem a vsazeno do nápravnice.Utáhnout torzku,přišroubovat kulák,poutahovat šrouby,nandat kolo a spustit z heveru.Poloviční hurá...jak bude volno tak příjde na řadu druhá strana asi v neděli...potom poreferuji.(...a na cigárko jsem neměl ani pomyšlení...)

Já to dělal na dvou fabiích, ta co se parkovala venku, tak jsem urval šrouby u obou konzolí( přední šroub), ta co jsem ji parkoval v garáži -bez problémů. Když jsem kupoval kvůli ulomenému šroubu v konzoli (nepoškozenou) na vrakáči, tak mi ji dávali a byla ještě teplá, takže užívají k odšroubování šroubů přípravky k prohřátí té hliníkové konzole, aby se šroub uvolnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.Tak mi to nedalo a když jsem dorazil z práce tak jsem se na to vrhnul...Samozřejmě opět utržený šroub u menšího silentbloku a přidal se k němu kamarád z kulového čepu.Šroub jsem si koupil cestou z práce přímo ve škodovce,ale prý nedělají s odsazeným závitem.Tak jsem koupil ten co mi nabízel se závitem do konce za 61 peněz.Dnes už jsem to dělal s ledovým klidem...s cigárkem v papuli (kecám už dva roky nekouřím).A je klid!

post-73173-0-19125000-1327680471_thumb.j

post-73173-0-57467900-1327680491_thumb.j

post-73173-0-33858400-1327680511_thumb.j

post-73173-0-46916600-1327680528_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to dělal na dvou fabiích, ta co se parkovala venku, tak jsem urval šrouby u obou konzolí( přední šroub), ta co jsem ji parkoval v garáži -bez problémů. Když jsem kupoval kvůli ulomenému šroubu v konzoli (nepoškozenou) na vrakáči, tak mi ji dávali a byla ještě teplá, takže užívají k odšroubování šroubů přípravky k prohřátí té hliníkové konzole, aby se šroub uvolnil.

Já měl kliku,že mi to kámoš sehnal a přivezl pod rypák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem fabku projel a můžu konstatovat,že........je to PARÁDA!!!.....žádné drnčení,ani při otáčkách lehce pod 1500 a řízení jde opravdu ostřeji :kol-27: ,lehce pohnu volantem a auto se zahryzne a jde jak doleva tak doprava.No musím konstatovat,že to nebyly vyhozené prachy!!! :kol-31::kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Škoda, že jsem si toto vlákno nepřečetl o něco dříve. Tento týden mi totiž mechanik na 1.4 tdi namontoval silentbloky, nevím, jestli jsou z cupry, ale jsou plné, bez děr. Z auta se rázem stal traktor, pod 2000 otáček s tím prakticky nejde jezdit, hrozně to duní. Příští týden tam nechám namontovat originál, co tam má být. Na 1.4 tdi jednoznačně nedoporučuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak dnes prišlo ku vymene silentblokov vydrzali 80000 KM .Najskor som to skusal vymenit na aute ale zda sa mi to prilis zdlahave a nasunut tam rameno to bol problem nakoniec som vybral rameno mne osobne sa to tak menilo omnoho lepsie staci odskrutkovat cap ramena ulozenie stabiku a ide to pekne vonku. Ta skrutka co je v tej hlinikovej konzole je dobre ju nastriekat povolovacom ja som mal Multi spray od wurthu aj mesiac pred vymenou ono to dost pomoze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...