Přejít na obsah

Chci jít do Octavie II


Komárek

Doporučené příspěvky

tak jestli jezdíš s TDI 66kW, tak určitě nebudeš zklamanej ani s jedním z těch dvou motorů. Spíš budeš mít dojem, že jsi v letadle. Ale z čeho bys moh být zklamanej, pokud bys koupil TFSI, je určitě spotřeba. V tom směru by tě ale mohla zklamat i ta TDI, protože za tak málo, jako jezdíš teď, už nikdy jezdit nebudeš. S tím se smiř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jestli jezdíš s TDI 66kW, tak určitě nebudeš zklamanej ani s jedním z těch dvou motorů. Spíš budeš mít dojem, že jsi v letadle. Ale z čeho bys moh být zklamanej, pokud bys koupil TFSI, je určitě spotřeba. V tom směru by tě ale mohla zklamat i ta TDI, protože za tak málo, jako jezdíš teď, už nikdy jezdit nebudeš. S tím se smiř.

Určitě u 2,0 TDi nebudeš dosahovat spotřeby pod 6 litrů jako jsi měl u 66 KW. V dnešní době je nafta dražší než benzín , což hodně lidí odradí od koupě TDi , ale benzín bude od nového roku zase dražší než nafta. Já jsem pro naftu , zatím mám najeto přes 6.000 km , takže nemůžu soudit. Ale doufám ,že to co se píše o tomto motoru ,že je nespolehlivý nebude v mém případě pravda. TFSi je výbornej motor ,ale budeš muset řešit spotřebu . Pokud ti nejde o spotřebu ,ale o výkon tak to neřeš u kup TFSi . Pokud ti jde o spotřebu kup TDi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jestli jezdíš s TDI 66kW, tak určitě nebudeš zklamanej ani s jedním z těch dvou motorů. Spíš budeš mít dojem, že jsi v letadle. Ale z čeho bys moh být zklamanej, pokud bys koupil TFSI, je určitě spotřeba. V tom směru by tě ale mohla zklamat i ta TDI, protože za tak málo, jako jezdíš teď, už nikdy jezdit nebudeš. S tím se smiř.

Určitě u 2,0 TDi nebudeš dosahovat spotřeby pod 6 litrů jako jsi měl u 66 KW. V dnešní době je nafta dražší než benzín , což hodně lidí odradí od koupě TDi , ale benzín bude od nového roku zase dražší než nafta. Já jsem pro naftu , zatím mám najeto přes 6.000 km , takže nemůžu soudit. Ale doufám ,že to co se píše o tomto motoru ,že je nespolehlivý nebude v mém případě pravda. TFSi je výbornej motor ,ale budeš muset řešit spotřebu . Pokud ti nejde o spotřebu ,ale o výkon tak to neřeš u kup TFSi . Pokud ti jde o spotřebu kup TDi.

Asi tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nechal za sebou všechny "rádoby" závodníky? :p

Díky za odpovědi?

no, abys nebyl překvapenej

Nerad bych tu zas rozpoutal never ending debatu o tom jak je diesel lepší než benzín, ale asi takhle. I v pružném zrychlení TDi s krouťákem o 70 Nm/min větším neměl šanci, a tak to je i na silnici, sejdou-li se dva stejně zdatní řidiči.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S jakou motorizací mam autí koupit, abych nebyl zklamán a nechal za sebou všechny "rádoby" závodníky? :p

Díky za odpovědi?

V Auto Jarov nabízí bílou RS Combi TDI za 725 000,- v dobré výbavě, cca 30 000 najeto.V bazarech není hned jen tak k vidění. Jsou tam taky v podobném stavu 4ks TFSI Combi po 650 000,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nechal za sebou všechny "rádoby" závodníky? :p

Díky za odpovědi?

no, abys nebyl překvapenej

Tak nějak, 90% aut střední třídy ti snadno ukáže kufr, tedy pokud se řidičům bude chtít závodit.

RSko je jen nejrychlejší Škodovka, nikoliv nejrychlejší auto ve své třídě ;)

Editováno: , autor: Trocken
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nechal za sebou všechny "rádoby" závodníky? :p

Díky za odpovědi?

no, abys nebyl překvapenej

Tak nějak, 90% aut střední třídy ti snadno ukáže kufr, tedy pokud se řidičům bude chtít závodit.

RSko je jen nejrychlejší Škodovka, nikoliv nejrychlejší auto ve své třídě ;)

Střední třída: rychlejší - passaty 3.2FSI, a chystané R36(a těch u nás jezdí pěkně málo, většina je 2.0TDI), ford možná tak focus ST a mondeo ST, opel...možná jejich šestiválce a OPC (ještě jsem je na cestě skoro neviděl) audi - většina 3.0TDI....srovnatelné s TFSI, BMW jsou rychlejší od jejich benzínových tří-litrů. MB...většina jich u nás jezdí s motorem 220CDi..a těch rychlejších je u nás poskrovnu..takže říkat, že ti ukáže kufr 90% aut střední třídy je myslím - u nás - hodně nepřesná informace..bavím se tedy o TFSI...

Editováno: , autor: Stepa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nechal za sebou všechny "rádoby" závodníky? :p

Díky za odpovědi?

no, abys nebyl překvapenej

Tak nějak, 90% aut střední třídy ti snadno ukáže kufr, tedy pokud se řidičům bude chtít závodit.

RSko je jen nejrychlejší Škodovka, nikoliv nejrychlejší auto ve své třídě ;)

asi by to chtělo specifikovat, o jaké třídě mluvíš... protože jestli se nepletu, tak O II. nepatří do střední třídy! ;) a ještě jedna poznámka... na silnicíh se NEZÁVODÍ!!! takže pro kupce je důležité, zda se mu auto líbí, jak se v něm jede, jak silný má motor a cena!!! silný auta jsou dobrý akorát na předjíždění ;), i HTPčko jede 160 km/h.

každopádně bych se někdy chtěl svézt s TFSI... protože co jsem viděl na videu, tak se mě to zdá jako super motor! a jak už jsem psal, dávat naftu do RS? podle mě blbost... benzín je benzín! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IMHO pokud se někdo nedokáže rozhodnout, jestli chce TFSI nebo TDI, tak bych mu radil vzít benzín a nemůže být zklamán, protože to je prakticky dokonalej motor. Kdo bere naftu, tak ví proč to dělá a taky ví, co od ní může čekat...takže je to člověk, který jezdí mraky kilometrů denně a využije jedinou výhodu ropáku - spotřebu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IMHO pokud se někdo nedokáže rozhodnout, jestli chce TFSI nebo TDI, tak bych mu radil vzít benzín a nemůže být zklamán, protože to je prakticky dokonalej motor. Kdo bere naftu, tak ví proč to dělá a taky ví, co od ní může čekat...takže je to člověk, který jezdí mraky kilometrů denně a využije jedinou výhodu ropáku - spotřebu ;)

Asi,tak. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nechal za sebou všechny "rádoby" závodníky? :p

Díky za odpovědi?

no, abys nebyl překvapenej

Tak nějak, 90% aut střední třídy ti snadno ukáže kufr, tedy pokud se řidičům bude chtít závodit.

RSko je jen nejrychlejší Škodovka, nikoliv nejrychlejší auto ve své třídě ;)

asi by to chtělo specifikovat, o jaké třídě mluvíš... protože jestli se nepletu, tak O II. nepatří do střední třídy! ;) a ještě jedna poznámka... na silnicíh se NEZÁVODÍ!!! takže pro kupce je důležité, zda se mu auto líbí, jak se v něm jede, jak silný má motor a cena!!! silný auta jsou dobrý akorát na předjíždění ;), i HTPčko jede 160 km/h.

každopádně bych se někdy chtěl svézt s TFSI... protože co jsem viděl na videu, tak se mě to zdá jako super motor! a jak už jsem psal, dávat naftu do RS? podle mě blbost... benzín je benzín! ;)

Jasně že se na cestě nezávodí...to přece všichni víme!! :aggressive: ale někdy si taky člověk může zajet do Německa, nebo může využít zrychlení apod...No, zajímalo by mě, do jaké třídy tedy octavia patří? když ne do střední...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nechal za sebou všechny "rádoby" závodníky? :p

Díky za odpovědi?

no, abys nebyl překvapenej

Tak nějak, 90% aut střední třídy ti snadno ukáže kufr, tedy pokud se řidičům bude chtít závodit.

RSko je jen nejrychlejší Škodovka, nikoliv nejrychlejší auto ve své třídě ;)

asi by to chtělo specifikovat, o jaké třídě mluvíš... protože jestli se nepletu, tak O II. nepatří do střední třídy! ;) a ještě jedna poznámka... na silnicíh se NEZÁVODÍ!!! takže pro kupce je důležité, zda se mu auto líbí, jak se v něm jede, jak silný má motor a cena!!! silný auta jsou dobrý akorát na předjíždění ;), i HTPčko jede 160 km/h.

každopádně bych se někdy chtěl svézt s TFSI... protože co jsem viděl na videu, tak se mě to zdá jako super motor! a jak už jsem psal, dávat naftu do RS? podle mě blbost... benzín je benzín! ;)

Jasně že se na cestě nezávodí...to přece všichni víme!! :aggressive: ale někdy si taky člověk může zajet do Německa, nebo může využít zrychlení apod...No, zajímalo by mě, do jaké třídy tedy octavia patří? když ne do střední...

nižší střední.... ale dalo by se říct, že je O II. na rozmezí nižší střední a střední! ;) ale např. Passat je opravdu o třídu výš! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...