Přejít na obsah

2.0 TDI CR DPF (125 kW)


George Couser

Doporučené příspěvky

Něco jsem našel v testu VW Tiguan :

Přesto se Volkswagen této technologie držel zuby nehty a kouzlu Common-Railu začal podléhat teprve nedávno. Nyní tu máme první čtyřválcový TDI Common-Rail, což zní jako malá bomba. Že by nasazení 2,0 TDI CR znamenalo ze strany Volkswagenu obrácení kormidla dějin vpřed, zpátky ni krok? Narovinu říkám, že se k ničemu takovému nedošlo.

2,0 TDI CR je určitě jiný a lepší než PD, ale dramatická změna nenastala. Po prvním nastarování jsem musel uznat, že zejména za studena se motor projevuje citelně klidněji a jemněji než jeho vývojový předchůdce, určitě jsem ale ani na chvíli netápal, zda jsem omylem nesedl do benzinové verze. Tento posun dává naději, že by i při jízdě mohl být motor klidnější a tišší, zde už ale velký posun nenastal. Projev motoru je ve všech režimech lepší, ale jen nepatrně, pořád jej musím hodnotit jako relativně tvrdý a hlučný. Volkswagen jej zejména nezbavil mě tak protivného dunění ve středních a vyšších otáčkách, o jemnosti jiných commonrailů si v TDI CR prostě můžete nechat jen zdát. Nechci, aby to vyznělo negativně, jakýkoli pozitivní vývoj je třeba ocenit, jen se snažím důrazně upozornit na to, že 2,0 TDI CR není svým chováním nějaký úplně jiný motor. Typické charakteristiky TDI jiný rozvod nezastřel, jen lehce utlumil. Pro nějaký konečný soud si ale nechám ještě volný prostor - na vnímání hlučnosti motoru má velký vliv jeho uložení, odhlučnění atp. a to nemusí být v Tiguanu úplně stejné jako u jiných VW. Jasnou informaci tedy přinese např. až nasazení TDI CR do auta, kde bylo a bude možné vyzkoušet i PD verzi, např. v Passatu...

TAK NEVÍM .........

Jj taky jsem to četl,myslim že v AutoRevue.

Tak je jasný že na japonský CommonRaily co se hlučnosti a kultivovanosti tyče to nemá,aspoń teda prozatim.Taková Mazda která má svůj první diesel od Mazdy 6,což je zhruba 5let(přetim měla nějaké v licenci,ale přesně nevim od koho) má ty diesely vymazlený.Můj soused koupil před rokem jako druhý auto pro manželku Mazdu 5 v naftě a to je nádhera,to neni slyšet ani z venku jako nafťák,fakt parádička.

Za to třeba CR od Peogeotu nebo Fordu to už neni nic moc a třeba takový Mondeo Combi 2.2TDCI ve kterém jsem jel i ho řídil je třeba daleko hlučnější ve všech směrech než celé PD od VW.Peugeot je možná tižší,mekčí na volnoběh a rozjezd,ale při jízdě zas pořád jakoby zvoní,pocinkává,takže taky nic ohromujícího.

Pak taky ještě k tomu článku o TDI-CR od VW,ono posuzovat hlučnost u nového TDI motoru je celkem blbost,já taky po přesednutí s Passata TDI do Oct.II se hlučnosti motoru až lekl a přibívajícimi km ten motor rapidně stichnul(jako u všech mojich přechozích TDI) a dnes ho s fleku můžu srovnat s tim v Passatu a to ne že bych si zas na to zvykl,uši mám sakra pedantský.Každopádně co je u PD velký skok v hlučnosti je nafta u nás a v třeba v německu,když natankuju u nás u Shellu i s aditivy tak to je dobrý..nestěžuju si,ale když natankuju v německu tak to je jak když mi někdo u tí pumpy vyměnil motor jakej slyšim i cejtim rozdíl (podotíkám že všude tankuju Shell).

No uvidíme...mám objednaný tři CR,tak jsem zvědav jakej to bude "zázrak" a musim přiznat že mě to ted hlodá jestli jsem neudělal blbost po zkušenostech s 2.0TDi-PD.Každej koho jsem se ptal ze známých mechaniků jen krčí rameny,zatim nevědí,jezděj doposud jen předváděčky a možná tak 10 prodaných kusů.Myslim že budu první kdo na nich něco najede a s toho mám ted celkem velký obavy.Kdyby mi je ještě nenabídnul ten prodejce na ten 3.letej leasing tak bych je asi nevzal....Nevim.No uvidíme,max.si to už tak za rok touto dobou budu házet a budu na sebe nasranej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D

Tak velký kola jsou bomba to je asi bez debat...vůbec kola dělaj auto.Já že nejsem moc na takovej ten tuning vysazenej,jediné co mám navíc na všech Oct.II je chrom.lištička nad SPZ,ale kola si hodně vybírám.Na Oct.II je ale podle mě tak strop ty 17",mám ted na těch 1.8TSi ty Pallasy a už bych řekl že to je dosti tvrdý...,ale nevim na 18" jsem s Oct.II nikdy nejel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jirkaK: woe :)

18ky jsou v poho, ale jiná věc je asi tvuj byznys, kdy chceš cestujícím poskytovat hlavně komfort. to se divim i těm 17kám

To si uhodil hřebíček na hlavičku...za to si ted dost nadavám,na těch 17" je to v porovnání se 16"o dost větší koza,ale ty 17" mám jen na těch 1.8TSi a ty jezděj z 90% mimo ČR po dálnicích a tam to neni tak šílené,jen stačí malá nerovnost a prostě to cejtiš.Uvidim až se ojedou na nich gumy tak možná pokoupim na to 16",ale zas ty Pallasy se mi dost líběj.Uvidim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám nejspíš po Audinkách,dnes mi volal ten šéf prodeje že mu Leasingovka nechce akceptovat tuhle 36.měsícovou smlouvu jako předběžnou,že by nebyl problém kdyby byla podána do 10.12.2007,ale že jí psal 28.12.tak už to nechtěj vzít,že mu to vracej s dodatkem že lze pouze na 60.měsíců a ještě jako novinku chtěj po mě výsledky hospodaření za poslední 2.roky,co mi prej vystavěj na finančáku a to i v tom případě že Škofin využívám od roku 1994.Prý jsou neústupný.Prý si ze začátku myslel že jim blbne nějaká ta aplikace v PC se kterou komunikujou z leasigovkama že se mu to pořád vracelo a teprve dnes se mu osobně někdo ozval ze Škofinu a řekl mu důvod.

Prej mám ještě vydržet do zítra že to ještě s nima zkusí nějak zkoulet a když to nepůjde tak bud to přepíšem na těch 60.měsíců nebo řikal že to stornujem,že auta ještě nejsou stejně ani u Audi objednaný že objednávku odesílaj až po odsouhlasení leasingu.

Ty to maj vůbec nějaký jiný než jak mi to dělali vždycky u Škofinu ale Škodovka,tam jsem nejdřív dal vždy 10.000kč/1ks zálohu,auto se objednalo a leasing jsme sepsali až když auto bylo u nich a před vyzvednutím a to bylo vždy práce na 5.min.protože jsem u Škofinu stálej klient tak jsem ani nic nemusel předkládat a bylo hotovo.

Každopádně jestli to ještě nějak na ty 3.roky neudělá,tak na to prdim a stornuju to.

S těma změnama na 5.let mě ale pěkně serou,to si nemůžu dovolit držet auta 5.let,to bych měl na nich tak min. 550.000km a to už bych ani neprodal nějakým ukrajincům,takhle po těch 3.letech jelikož mám ty auta zachovalý je prodám vždy bez problémů.

Hold když tak počkám,zjistim si jak to chodí u mé banky s nějakou tou půjčkou a vzal bych pak asi tak 2x ty nový Superby.Uvidim.

Editováno: , autor: karlos3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, už to začíná. podle mě bude spousta lidí hrozně řvát a za chvilku budou řvát i leasingovky, protože myslim, že jim ubude dost klientů. leasing na 5let je absolutní nesmysl.

ted mě tak napadlo, nic o tom nevím, tak třeba to je kravina, ale na jak dlouho je leasing v rakousku, německu, vůbec v ostatních zemích. jestli by nešlo vzít si leasing v jiným státě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, už to začíná. podle mě bude spousta lidí hrozně řvát a za chvilku budou řvát i leasingovky, protože myslim, že jim ubude dost klientů. leasing na 5let je absolutní nesmysl.

ted mě tak napadlo, nic o tom nevím, tak třeba to je kravina, ale na jak dlouho je leasing v rakousku, německu, vůbec v ostatních zemích. jestli by nešlo vzít si leasing v jiným státě?

To by mě taky zajímalo jak je to u sousedů...taky se v tom vůbec nevyznám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vyřešeno a Stornováno!!!

Ted mi volal ten šéf prodeje znova že je od 10h do 15h bombardoval kvůli té mé smlouvě na 36.měsíců,přehazovali si ho tam prý jak horkej brambor až se dostal k vedoucímu oddělení,s nim o tom mluvil prej přes 30.min a jediné řešení je změna na 60.měsíců,tak jsem to stornoval.Celkem mě to mrzí,ale co se dá dělat.

Ted na to nemám moc času,ale tak koncem března vlítnu na moji eBanku a začnu zjištovat jejich varianty financování a počkám si teda až na ty Nový Superby a dále pak i Oct.II.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vyřešeno a Stornováno!!!

Ted mi volal ten šéf prodeje znova že je od 10h do 15h bombardoval kvůli té mé smlouvě na 36.měsíců,přehazovali si ho tam prý jak horkej brambor až se dostal k vedoucímu oddělení,s nim o tom mluvil prej přes 30.min a jediné řešení je změna na 60.měsíců,tak jsem to stornoval.Celkem mě to mrzí,ale co se dá dělat.

Ted na to nemám moc času,ale tak koncem března vlítnu na moji eBanku a začnu zjištovat jejich varianty financování a počkám si teda až na ty Nový Superby a dále pak i Oct.II.

nech to plavat ! Aut je přetlak. Hele třeba na Citroen. Ty dávaj teď slevy přes 40%. Tomu se skoro nechce věřit. Vlítni do Citrona a s láskou budeš vzpomínat na problémy s 2.0 TDI lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nech to plavat ! Aut je přetlak. Hele třeba na Citroen. Ty dávaj teď slevy přes 40%. Tomu se skoro nechce věřit. Vlítni do Citrona a s láskou budeš vzpomínat na problémy s 2.0 TDI lol

Citröena ani omylem a vůbec Frantíci mi nesmej přes práh ani s 50%slevou.

Jedinej Francouz co mi kdy něco řikal byla svého času 405 a 605 v naftě,ty měl tehdy kamarád a to byli dobrý držáci,pak už i ten Peugeot šel do řiti,tam už to dávno neni to co to bejvávalo.

Proč si nekoupíš ty Citrona? :) můžu ti dohodit mého kamaráda,dělá u Dojáčka a mám za to že tam mimo Fiatu prodávaj i Citrony.Když tak dej vědět :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak! Ja jsem si byl prohlednout v patek 29.12. A5. Libila by se mi ta 2.0 - 154 KW, prodejce rikal, ze neni vubec dulezite, ze auto se zacne vyrabet az asi od brezna a dodaji mi ji nejdrive v kvetnu, ze muzeme predbezny leasing udelat uz ted a tez mne nabidl krasnou slevicku 10%, kdyz jsme to auto skladali dle mych predstav tak sleva byla cca 150 000, coz mne fakt nadchlo.

Az skonci leasing na Octavku, tak budu hodne premyslet ;).

H.

Tak jsem zvědavej jak si rozbiju hubu tentokrát.....objednal jsem před koncem roku 3ks té nové A4 s tim 2.0TDI-CR.(respektive kvůli tomu CR jsem do toho šel)

Chtěl jsem prvně zas vzít na obměnu 2 ks Oct.II 1.9TDi,prostě ty stejné co mám v součastnosti,ale zaprvé tam žádné změny min.rok ještě nebudou,natož Common-Raily a pak když mi přes toho mého známého prodejce nabídnul jejich šéf prodeje při odběru 3ks A4 najednou slevu na 1ks=144.000kč + 2.pakety zadarmo,což je sleva obvzlášt na nový model auta více než výborná.

Takže budu mít: 3ks A4,2.0TDI-CR,šedá křemen metal.(druhá šedá Meteor a třetí modrá Aruba),Paket Light(Adapt.xenony plus s diod.denními potkáv.světlomety,osvětlení pod vnějš.zrcátky,pod vnějš.klikami,vnitř.klikami,efekt.osvětl.střed.panelu,prostor.pro nohy),Paket vnějších leštěných prvků,Paket Audi ExclusiveI(Sport.sedadla kůže-Alcantara,18"-5.paprsk.desing.kola,dřev.dekor Laurel v kombi.s leštěn.prvky,multifunk.volant),Nezávislé topení. Tak za toto vozidlo mám cenu následující: základ.cena bez příplatků a po slevě 783.400,- +paket Audi Exclusive 129.700,-,Nezávislé topení 39.000,-,ostatní pakety jsou zdarma takže konečná cena = 952.100,-,což si myslim že neni vůbec špatné.

A co hlavně taky rozhodlo v rozhodování vůbec ty A4 vzít bylo když mi ten šéf prodeje řekl že sepíšeme tzv.předběžné leasing.smlouvy nyní,což bylo v pátek 28.12.a kdyby ty auta přišly třeba až v červnu tak mi poběží ještě normál.3.letej leasing,což po tomto oznámení už jsem neváhal.To samé jsem chtěl po prodejci ve vedlejšim škoda salóně vzdáleném 20m a ten mi arogantně řekl že to nejde a že se můžem bavit ještě o leasingu na 3.roky tak u aut co maj momentálně na skladě.Zkusil jsem to pak ještě u třech prodejců Škoda a u všech jsem slyšel NE.To teda nevim jak to že to u toho prodejce Audi normálně šlo,sám jsem se divil,jen mi řekl že to je normální,že leasingy vždy sepisujou při objednání auta a pak je nechaj otevření a jakoby pozastavení a že to tak normálně funguje a to samé u stejné leasingovky akorát že u prodejce Škoda nejde......tak tomu nerozumim.Kdyby mi bejvali vyšli vstříct tak jsem o Audi možná ani nazavadil a objednal 3ks Oct.II Combi v plný palbě a měli kšeft.

Každopádně jsem zvědavej na ty 2.0TDI-CR motory,doufám že nedopadnu jak u 2.0TDi-PD.Ta jedna Audi je pro mě osobně tak jsem zvědav jakej to bude držák.Měli by přijít za cca 15-max16.týdnů,což vychází nějak na začátek Dubna,tak počítám že koncem roku už bude na nich naběhnuto něco kolem 80-90.000km,tak to bud si to příští rok touto dobou už budu házet nebo......uvidíme.Snad jsem neudělal chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak! Ja jsem si byl prohlednout v patek 29.12. A5. Libila by se mi ta 2.0 - 154 KW, prodejce rikal, ze neni vubec dulezite, ze auto se zacne vyrabet az asi od brezna a dodaji mi ji nejdrive v kvetnu, ze muzeme predbezny leasing udelat uz ted a tez mne nabidl krasnou slevicku 10%, kdyz jsme to auto skladali dle mych predstav tak sleva byla cca 150 000, coz mne fakt nadchlo.

Az skonci leasing na Octavku, tak budu hodne premyslet ;).

H.

Mě to bohužel nevyšlo s tim leasingen ještě na 3.roky,jelikož to bylo sepisované 28.12.tak leasingovka to nechtěla už vzít na 36.měsíců ale vrátila jim to jen že je možno pouze na 60.měsíců,tak jsem to stornoval,protože u mě leasing.na 5.let je nemožný.I když leasing.využívám od roku 1994 tak se v tom moc neorientuju,ale přijde mi postavené na hlavu proč to nechtěli vzít když to bylo sepisované ještě před koncem roku.. ;) No nevim,asi to fakt už nešlo,to by ten prodejce určitě nechtěl přijít o kšeft ze tři Audin.Uvidim co dál,každopádně budu muset příští auta financovat přes moji banku,v tom už se vůbec nevyznám,tak budu tak od března pátrat co a jak to chodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak je pravda že na Audiny dávaj dost dobrý slevy,měli tam třeba i na A6 slevy až 400.000kč + taky dva pakety zdarma.Byla tam na salóně A6 2.7TDI,výbava celkem dost slušná s nějakýma příplatkama a byla pod miliónem (999.000kč) s původ.necelých 1.400.000kč a žádná předváděčka,normálně funglovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...