Přejít na obsah

Vrzání přední nápravy


Milos

Doporučené příspěvky

Zdravím, je to už nějakou dobu co mě trápí taková drobná závada, jedná se o takové drobné vrzání od přední nápravy, které se projeví pouze při plném rejdu a je jedno jestli v pravo nebo v levo. Někdy je to slyšet minimálně, někdy víc. Původně jsem myslel, že by to mohli být letní široký kola, že třeba někde můžou škrtat, ale ted v zimně je to trošku slyšet i na uzoučkých 165tkách gumách. Opravdu by mě zajímalo co to může způsobovat, že by ložiska? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čago mě to taky vrzalo dal sem to znamému mechanikovy vyměnil mi manžetu řízení a přestalo a bratrankovy to dělalo to samé vyměnil a má taky klid tak zkus kouknout tu manžetu

Dík za info, ale já už na to kašlu, tak nějak jsem si na to za ta léta zvyknul a už mi to ani nepřijde, stejně jako v zimě vrzající zadní náprava, zejména za studena a při přejezdu ratardérů. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za rady, za čtrnáct dní jdu na servis po 4 letech a 60tis., tak si nechám proklepnout ty silenbloky a manžetu řízení. Jsem zvědavej co dalšího mi najdou, ale auto vypadá docela dobře, technickou by to mělo prolézt :D Ale spíš jsem někde slyšel že HTPčka maji občas problém s emisema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, je to už nějakou dobu co mě trápí taková drobná závada, jedná se o takové drobné vrzání od přední nápravy, které se projeví pouze při plném rejdu a je jedno jestli v pravo nebo v levo. Někdy je to slyšet minimálně, někdy víc. Původně jsem myslel, že by to mohli být letní široký kola, že třeba někde můžou škrtat, ale ted v zimně je to trošku slyšet i na uzoučkých 165tkách gumách. Opravdu by mě zajímalo co to může způsobovat, že by ložiska? :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný nebo podobný problém.... Při přejezdu retarderu mi od přední nápravy vyjde vrznutí jako když skočíte na starou pružinovou postel :help: ale jen když mám kola rovně. při nájezdu na retarder ze zatáčky, kdy kola najíždění takřka postupně je to bez akustického signálu.... :)

Docela mne to štve..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,také mám s tím vrzáním problém v létě se to neprojevilo,až se tedka ochladilo je to citelnější...promazal sem silentbloky stabil.+náprav,dál pružiny...a nic nepomohlo...:( tedka se zkusím podávat na manžetu řízení a uvidím....jo auto je staré 11 měsíců a mám 12000Km...mechoši ve škodovce tradičně nic nevyřešili.....kdybyste na něco přišli dejte vědět:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám problém vyřešen :) sestřenka točila volantem a já poslouchal a zkoušel,vrzání vycházelo z horního uložení tlumiče,ono bylo spíš takové klepání.manžety mi přišly v pohodě a nikde nedrhly...oddělal sem krytku a utopil to ve WD40 a je pokoj....uvidím na jak dlouho...

viz foto

post-6272-1197119538_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak chlapi mne to tiez cca pred tyzdnom zacalo vrzgat od pravej strany. pri retarderi, jamach nic ani nerovnostiach. robi to niekedy pri akceleracii, pri vlnach na vozovke (nie na tych co su na semaforoch) a co som zistil cirou nahodou ze ked som sadal na spolujazdcovu stranu tak sa ozvalo vrznutie tak som vystupil zatlacil na karoseriu a vrzgalo to ako stara poslel :) ale nerobi to vzdy nat 50:50 niekedy ano niekedy nie, v com by to mohlo byt mam podozrenie na tlmic + pruzina alebo zeby ako prispevok vyssie stacilo namazat tu hornu skrutku tlmica ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný nebo podobný problém.... Při přejezdu retarderu mi od přední nápravy vyjde vrznutí jako když skočíte na starou pružinovou postel :help: ale jen když mám kola rovně. při nájezdu na retarder ze zatáčky, kdy kola najíždění takřka postupně je to bez akustického signálu.... :)

Docela mne to štve..

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...5&start=225

Měl jsem ten samý problém...vyměněno téměř vše a nic nepomáhalo...až po výměně řízení byl a je do dnes klid...

Neříkám že je to 100% i tvuj případ,ale nic není nemožný.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jééé, asi stejný problém. V létě vše ok, první mrazy a auto začalo vrzat na zadku i na předku. No hnus. Zadek už nějak ztichl, ale předek je hroznej, např když jedu na retardér, je to ok, ale jak sjedu a auto se zhoupne tak na řidičově straně to zavrzá jak starý gauč. Nebo to dělá na kruháči, jak dám volant do prava a auto se nahne, zavrzá to. Když do leva, tak nic.Už mě to točí, jsem takovej, že každej zvuk co by neměl být slyšet mi hned vadí. Má někdo zkušenostní a odbornou radu se stejným problémem? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jééé, asi stejný problém. V létě vše ok, první mrazy a auto začalo vrzat na zadku i na předku. No hnus. Zadek už nějak ztichl, ale předek je hroznej, např když jedu na retardér, je to ok, ale jak sjedu a auto se zhoupne tak na řidičově straně to zavrzá jak starý gauč. Nebo to dělá na kruháči, jak dám volant do prava a auto se nahne, zavrzá to. Když do leva, tak nic.Už mě to točí, jsem takovej, že každej zvuk co by neměl být slyšet mi hned vadí. Má někdo zkušenostní a odbornou radu se stejným problémem? Díky

Já už to fakt neřeším. Všechny podvozkové díly a skupiny mám naprosto v pořádku, takže nic neohrožuje bezpečnost jízdy, tak ať si holt v mrazech vrže. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 8 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...