Přejít na obsah

Dálkové ovládání centrálního zamykání - nefunguje


alco

Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych.. Mam otazku... vcera mi len tak prestalo fungovat dialkove ovladanie na otvorenie dveri respekt. centralneho zamykania... vsetko funguje inak OK.. ale musim zamykat klucom. Chova sa to presne tak ako by bola zla bateria na dialkovom ovladaci. je to vystrelovaci klucik s dvoma tlacidlami. auto fabia 1,9TDi rv2000. No po zisteni faktu ze ovladac je dobry aj bateria je dobra som zacal hladat chybu v aute.. ale na nic normalneho som neprisiel.. neviete niekto poradit??? neviem sa dalej pohnut... dakujem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie nie taky kluc je original...lebo ja mam aj druhy nahrady uplne novy sklopny.. ale proste chyba mu polovica.. ten kluc sa da rozobrat a sklada sa z tlacidiel a kluca samotneho.. no a k tomu druhemu nahradnemu nemam tie tlacidla... takze to nemam ako odskusat na nahradnom kluci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o.k. vim jak ten klic vypada (mam tritlacitkovy) spis predchozi majitel menil klice i se zamky a mel pak k dispozici pouze jedno dalkove ovladani.....

ale tohle polemizovani ti urcite nepomuze :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je baterie ok, nejspíš bude klíč rozkódovanej s imobiliserem,,,řešení je napsaný v návodu auta, nebo se dá zajet do škoda servisu, kde to nakódujou tak za 5 minut, ale asi to nebude grátis... jinak v tom návodu je myslim to, že se musí auto odemknout klíčem, zase zamknout a potom podržet talčítko na dálkáči, ale nejsem si jistej.. :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím,

mám problém s dálkovým ovladačem BKA 400 001. Ovladač je černý, oválný se dvěma zelenými tlačítky (1 pro otevření/zavření, 2 pro kufr). Ráno jsem vždy auto odemknul, po chvíli už ne (dioda skoro nesvítila) - tak jsem se rozhodl vyměnit baterii.

Problém je v tom, že jakmile tam dám baterii, tak dioda začne svítit (podle příručky by měla blikat) a vůbec nezhasne. Od předchozího majitele mám jenom jeden ovladač. Nikde jsem tu řešení nenašel. Poradí někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

treba resynchronizovat ovladac.

to znamena takyto postup : vlozte kluc do spinacej skrinky poloha 0

stlacte obe tlacitka na ovladaci po dobu asi 12s uvolnite tlacidla

led dioda sa rozsvieti na trvalo.

zapnite kluc do polohy I ,stisknite lubovolne tlacitko na ovladaci 3x po sebe na dobu min 1s smerovky bliknu 5krat kratko bliknu.vypnite kluc do polohy 0 a overte spravnu funkciu,a musi to ist....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Dobrý den ! Mám Fabii 1,4 16V Comfort, ve výbavě mám centrální zamykání+dálkové ovládání-to je ale bohůžel nefunkční! S autem jsem byl už u mnoha lidí,kteří se snažily přes nejrůznější počitačové programy toto dálkové ovládání oživit avšak neúspěšně ! Auto mám koupené starší, rok výroby 2001 . Předešlého majitele neznám... ale když jsem to různě skoušel nechat zprovoznit,často mi řekli že do toho muselo být nějak zasahováno a nejde to nastavit... takže se chci zeptat jestli to půjde když si koupím např. jedno z těchto dálkových ovládání : http://www.rakso.cz/kategorie/dalkove-ovladani-/ nějak rozjet. Centrální odemikání funguje. Mátě někdo s tímto zušenosti ?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Říkám že jsem s tím byl u hodně odborníků,a nikdo si s tím nevěděl rady ! Napojil počítač ,nastavil -to šlo v pohodě, ale pak dálkové ovládání stále nešlo!Auto bylo mírně bourané,a odborníciu právě říkají že tam asi bude něco neorigo,popř. zu jinného auta. Takže nevím co stím ! A proto se ptám jestli se dá nahradit nefunkční dálkové ovládíaní nějakým z např. z těchto stránek?! Díky http://www.rakso.cz/kategorie/dalkove-ovladani-/ - tahle možnost by taky určitě byla levnější !

Editováno: , autor: PaCZes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim vás já jsem laik,a nevím co ty Vaše názvy znamenají ! Néchápu na co jiný klíč když mi nejde dálkové odemykaní ? -k autu mám dva klíče s ovládáním a prostě ani na jedet to nereaguje !Prostě to zkoušeli nastavovat a stejně to nešlo,na origo klíči od auta mačkali odemykaní nebo zamykání a nejde,baterky tam jsou to se nebojte...při zmáčhnutí blikne na ovladači červená letka...ale už po třetí se ptám jestli se dá této fabie nahradit dálkové ovládání některým z výše uvedených stránek ? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já ti už potřetí říkám, že to jde opravit. Když to nezvládli ti "odborníci", tak zajeď do servisu. Jak říkám, když ti jde centrální odemykání, tak bude závada buď v komfortce (jiná cca 1000kč, mohl tam někdo dát verzi bez DO) nebo v klíči (ovladači DO). Nebo ještě v tom "odborníkovi". :) Baterie jsou nové? To že tam JSOU ještě nic neznamená. Pak je samozřejmě taky možnost číst v naměřených hodnotách, jestli komfortka povely čte, nebo ovladače vůbec nevidí. Potom je možnost vyměnit komfortku za jinou. A taky vyzkoušet jiný klíč (ovladač) od někoho jiného. Tím se závada už musí lokalizovat. Tím, že to zkusí přizpůsobit a ono to nejde, tím odborník nekončí. :palec2:

Samozřejmě, že ta náhrada tam jde dát, ne zaměnit za to co máš. Ale bude to pracnější, než tohle opravit. Ale těm "odborníkům" to raději nesvěřuj.  :)

A napiš, odkud jsi, třeba se tu někdo najde z tvého okolí, kdo se ti na to podívá. Já jsem Nymburk a okolí. :palec2:

Editováno: , autor: Strojvůdce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Vidíš to... aké ľahké... stačilo sa spýtať tých správnych ľudí.... :palec2:

Tak vám dík a hlavně proforovi, velice mi pomohl.

Stálo to jenom trochu víc času a ne tři stovky. Tohle jsem koupil za 850 Kč a kdybych si to nechal dělat, tak dám 3500 Kč a víc. kol117

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mám Fabii s centrrálním zamykáním na dálkové ovládání... Včera mi přestalo ovládání fungovat, takj jsme koupil novou baterii a vyměnil ji - dálkové ovládání bliká, takže bateka by měla být v pohodě...

Nejprve jsem zkusil synchronizovat klíč podle návodu v manuálu:

- stiskněte libovolné tlačítko na dálkovém ovládání

- do jedné minuty od stisknutí tlačítka odemkněte dveře klíčem

Bohužel to nepomhlo - pak jsem zkoušel tlačítko i minutu držet, ale pořád nic...

Tady na fóru jsem našel jiný postup:

- jedním klíčkem jsem nastartoval

- vylez ven, držel tlačítko na zamknutí a otečením klíčku zamknul. Pak jsem držel tačítko pro odemknutí a otočením klíčku odemknul...

Bohužel ani tohle mi nepomohlo...

Nemáte někdo ještě nějaký jiný postup? Nebo co jsem dělal špatně? Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Fabii s centrrálním zamykáním na dálkové ovládání... Včera mi přestalo ovládání fungovat, takj jsme koupil novou baterii a vyměnil ji - dálkové ovládání bliká, takže bateka by měla být v pohodě...

Nejprve jsem zkusil synchronizovat klíč podle návodu v manuálu:

- stiskněte libovolné tlačítko na dálkovém ovládání

- do jedné minuty od stisknutí tlačítka odemkněte dveře klíčem

Bohužel to nepomhlo - pak jsem zkoušel tlačítko i minutu držet, ale pořád nic...

Tady na fóru jsem našel jiný postup:

- jedním klíčkem jsem nastartoval

- vylez ven, držel tlačítko na zamknutí a otečením klíčku zamknul. Pak jsem držel tačítko pro odemknutí a otočením klíčku odemknul...

Bohužel ani tohle mi nepomohlo...

Nemáte někdo ještě nějaký jiný postup? Nebo co jsem dělal špatně? Díky moc

1.Klic v zapalovani nechat v polohe Zapnuto

2. Manualne zavrit dvere druhym klicem ze ridic.strany,ak mate jenom jeden klic zamknout zevnitr

3. Jednim stlacenim na dalkovym ovladani-otevrit dvere se zapne alarm

4.Vyckat 6 vterin,pak zmacknout otevreni dveri,tim se aktivuje kodovaci proces a dalkove ovladani je preprogramovano (prispusobeno)

· POZNÁMKA : Ak preprog.vice dalek je proces ten samej, ale musi se znacknout otevreni 2,3 nebo 4 krat pro kazdy dalsi ovladac

· napríklad : Kdyz se preprogramujou 2 ovladace zmacknout odemceni dvakrát s 1 vterinovym intervalem mezi kazdym zmacknutim,opakovane pro 3 nebo 4 dalky nemackat 5 krat ,protoze se smazou vsechny dalky (cti dole)

5. Zapalovani do polohy vypnout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...