Přejít na obsah

Oleje jaké?


tlumenak

Doporučené příspěvky

první číslo je na zimu- udává jak bude motor mazat v zimním období.Čím menší číslo,tím je olej řidší a rychleji maže.

Druhé číslo je na léto- udává kdy olej neztrácí ještě potřebné mazací schopnosti.Zase čím větší je číslo,tím větší teplotu olej zvládne a není snížena jeho mazivost.

Já používám 5W-40 proto,že můj motor už je postarší pán a tudíž kdybych dal třeba 0W-30(tzv.longlife) tak by mi to více teklo jelikož už těsnost motoru není tak dobrá.

To chápu. Ale víš o co jde? Že když se motor zahřeje, tak má olej stejně kolem 90stupňů nebo třeba i 100stupňů.. tak nerozumím těm letním teplotám.. to mi fakt neleze do hlavy... ted přes víkend mám čas tak k tomu pořádně sednu a počtu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Kluci, dnes jsem měnil olej v mým 1,4tdi,PD Castrol 5w40 . Měním po 11 000km(proč v těchto km? protože má Fábie přeměřuje o 10%) takže teoreticky měním po 10 000km skutečně najetých. Toto mám zjištěno při srovnání s GPS a nebo chytněte se na dálnici kamionu a vesměs jezdí 86km/hoda mě to ukazuje o 10%víc.

post-68391-0-86003400-1343653249_thumb.j

post-68391-0-96827000-1343653264_thumb.j

Editováno: , autor: stoupa1980
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

MŮJ PŘÍSPĚVEK:

Naprosto nesmyslná tabulka, která běžnému člověku vůbec nic neřekne, nebo řekne-kupuj zbytečně drahý oleje Shell a Castrol. Spíš bych řekl reklama na dvě drahý značky olejů. Navíc ten název - aneb jednoduše na olej - nazval bych to jinak aneb jak složitě na olej

Prostě řekl bych hodně zbytečná práce. Tady je můj JEDNODUCHÝ olejový dokument:

 


 

Oleje Superb 3UI
– aneb jednoduše na olej

 

NALEJ TAM, CO TAM PATŘÍ DLE SPECIFIKACE MANULÁLU (5W30, 5W40, ATD)



 !!!A hlavně – měň to max po 15tis!!!



 

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj, chystám se na výměnu omotorového a převodového oleje. V převodovce nic neřeším a liju originál na 500km (průplach) a poté zase 2.5L origoše. Ale co do motoru ? U minulích aut jsem lil mogul (ten ale šíleně podražel) tak jsem přešel na castrol. Teďka mi ale padnul do oka MOBIL SUPER 3000 X1 5W-40 . Máte někdo s tímto olejem zkušenosti ? Mě to příjde že je to vesměs to stejný, ale motor to asi chápe jinak :-) Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor nic nijak nechápe, motoru je to jedno, pokud je dodržená specifikace a hlavně interval výměny

Mě se líbí ty typy olejů: ULTRA, POWER, SUPER, GOLD, PREMIUM atd. Všechno je to na jedno brďo. Možná naopak, čím delší název, tím větší mrdka. Ale u výrobku, jehož dodavatel má ISO (certifikaci) a splňují specifikaci, se nemusíme bát, ať je to olej jakýkoli, tedy LEVNÝ nebo DRAHÝ...

Znáte film "Zítra to roztočíme drahoušku"? Jak tam pan Novák leští starou Oktávku a na okně má samolepku: CASTROL - FOLLOW ME :kol-28: . To mě vždycky pobaví :kol-47:

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chystám se na výměnu omotorového a převodového oleje. V převodovce nic neřeším a liju originál na 500km (průplach) a poté zase 2.5L origoše. Ale co do motoru ? U minulích aut jsem lil mogul (ten ale šíleně podražel) tak jsem přešel na castrol. Teďka mi ale padnul do oka MOBIL SUPER 3000 X1 5W-40 . Máte někdo s tímto olejem zkušenosti ? Mě to příjde že je to vesměs to stejný, ale motor to asi chápe jinak :-) Díky

 

 

Zdar taky pouzivam tento olej a je ok. Na zimu jsem ted dal ale 0w40, at to rychleji promaze motor. Jinak 5w40 davam na jare a uplne v pohode.

Motor nic nijak nechápe, motoru je to jedno, pokud je dodržená specifikace a hlavně interval výměny

Mě se líbí ty typy olejů: ULTRA, POWER, SUPER, GOLD, PREMIUM atd. Všechno je to na jedno brďo. Možná naopak, čím delší název, tím větší mrdka. Ale u výrobku, jehož dodavatel má ISO (certifikaci) a splňují specifikaci, se nemusíme bát, ať je to olej jakýkoli, tedy LEVNÝ nebo DRAHÝ...

Znáte film "Zítra to roztočíme drahoušku"? Jak tam pan Novák leští starou Oktávku a na okně má samolepku: CASTROL - FOLLOW ME :kol-28: . To mě vždycky pobaví :kol-47:

To me rozsekalo. CASTROL - FOLLOW ME :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...