Přejít na obsah

Propojené úsekové radary v Praze?


injeniero

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
Tak tady je důkaz že useky na jižní spojce jsou propojeny a co píšou je to funkční od září 2007. http://doprava.praha-mesto.cz/(rnh2le45fuq...p;sh=1641354779

no na tech strankach chybi udaj o povolene rychlosti....coz mi prijde divny... ale stejne tam radsi rychlost dodrzuji.. kazdopadne ty procenta jsou dost vysoky v porovnani s jinejma usekama....

nejlepsi je, kdyz vim, ze obocuji na D1 a nebo na magistralu do centra... to jsem v klidu... i kdyz vlastne ona tam obcas jezdi bradavicnata auta a meri za jizdy, fuck... :-( Velky Bratr se musi radovat... a bude hur...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Vracim se k tomuto tematu... Na 5.kvetnajezdim temer furt a zarazime jedna vec...kdyzjedu 80 s tempomatem a autem s halogenama, tak na me pri vyjzdu nic neblika, zatimco sxenama i pri 60proste vzdycky blikne cerveny svetylko... Fakt jsemz toho bylzprvu vypleknutej, ale za tu dobu mi nic neprislo, tak nevim co to ma znamenat?! Netusite nekdo???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to celkem inteligentni, blika to jenom v pripade, ze to nemuze precist tvoji znacku.... Kdyz je to 'oslneny' xenonama, musi si to prisvitit.... Tj. Blikani nic neznamena, muze to bliknout i kdyz pojedes 10kmh, protoze to musi vyfotit KAZDY auto co tam projizdi, precist jeho znacku, porovnat to s fotkou z prvni kamery, vypocitat prumernou rychlost, a az podle ni to pak fotky vyhodi/posle bengum.

Mimochodem, nekdy minulej tejden kolem pul desaty vecer jsem tam jel, kousek za druhou kamerou staly benga s fabkou, mezi majakama meli wifi antenu namirenou na ty kamery a stahovali si fotky primo do auta. O kus dal dalsi s placackou staveli, kreten stal na care mezi pruhama s baterkou a stahoval auto z levyho pruhu, malem jsem ho prejel a Aviatik za mnou musel vyhodit kotvu aby mi nevjel do kufru, maj ty benga fakt v hlavach nasrano.

Editováno: , autor: Zitny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mají benga nasráno, jak píšeš..tak mi řekni, jak má zastavit auto jedoucí v levém pruhu...ono někdy stačí prostě koukat, co se na silnici děje..to platí i pro toho za tebou ;) Je otázka, nakolik byl vidět a jestli už třeba neměl stavět baterkou, ale proč by tam nemohli stavět, to nějak nechápu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nooo, tak napriklad na D1 maj otviraci znacky, kterejma si auta zpomalej na 60, stahnou je do jednoho pruhu a z toho jednoho pruhu si stahujou vybrane kavky na odpocivadlo. Napriklad.

Ale tady to jde jedno s druhym, predpokladam ze ty kamery na usekovy mereni dodavala firma, ktery majitel je 'neci znamej', takze staly asi 34556 miliard korun, a samozrejme jsou to totalni shity, na 90% fotek neni ridicum videt do xychtu (i proto tam pak dodatecne dodelavali ty cerveny blesky). Takze si tam obcas stoupnou s autem a chytaj rovnou pri cinu, pac kdyz nekdo sedi za volantem, tezko se vymluvi na to, ze pred 10 vterinama ridila osoba blizka.

Kdyz si ale kvuli tomu bengo stoupne za soumraku mezi levej a prostredni pruh, kde je povolena 70 a snazi se zastavit auto, poslat ho krizem pres vedlejsi dva pruhy kolegovi co kasiruje, je to v lepsim pripade sebevrah, v horsim vrah.

Editováno: , autor: Zitny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono jsou způsoby, jak si klidně i ty dva pruhy zpomalí a pak si vytáhne koho potřebuje. Záleží samozřejmě i na přístupu a statečnosti každého soudruha:) Rozhodně osobně nikam nelezu, když nejsem dostatečně vidět, to platí pro policisty i pro ostatní..no aspoň by mělo, protože pak přesně, ohrožuje sebe i ostatní. To by pro ně mělo být základní pravidlo. Zas beru, že řešit přestupek okamžitě, má jiný efekt, než když člověka po roce někam předvolají a on má podávat vysvětlení, kde byl a co tam dělal..Jinak úplně stačila včera reportáž na ČT 1 o radaru v Mělníce na vlečce, tomu říkám past. Navíc 60% z vybraných pokut do soukromé kapsy a celých 40% do obecní..to je už snad i zlodějina

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Tak ono jsou způsoby, jak si klidně i ty dva pruhy zpomalí a pak si vytáhne koho potřebuje. Záleží samozřejmě i na přístupu a statečnosti každého soudruha:) Rozhodně osobně nikam nelezu, když nejsem dostatečně vidět, to platí pro policisty i pro ostatní..no aspoň by mělo, protože pak přesně, ohrožuje sebe i ostatní. To by pro ně mělo být základní pravidlo. Zas beru, že řešit přestupek okamžitě, má jiný efekt, než když člověka po roce někam předvolají a on má podávat vysvětlení, kde byl a co tam dělal..Jinak úplně stačila včera reportáž na ČT 1 o radaru v Mělníce na vlečce, tomu říkám past. Navíc 60% z vybraných pokut do soukromé kapsy a celých 40% do obecní..to je už snad i zlodějina

ad vlecka v Melnice. Takhle se totiz vyrabej pirati silnic. Napriklad me pekne nasr. jak dali 50ku od bulovky na most barikadniku. Ta 70ka tam byla uplne vpohode a navic z kopce, to nikdo neturuje. Stejne je nahoru 70ka, takze snizeni hluku o nicem,. Buzny...

Ja uz jsem na to modni slovo pirat alergickej, protoze pode deb..ilnich medii a zejmena TV NOHA je piratem kadej kdo jede o 1km/h vic nez je limit, i kdyby to bylo 30. Me uz je z tech jejich ucelovej reportazi na bliti. Goebles by se za takovou propagandu nemusel stydet. Zname to 100x opakovana lez se stava pravdou. Prestoze situace na silnicch neni zas az tak tragicka, tak jsme neustale ladovani pocty mrtvych a zejmena TV NOHA se svyma dojemnyma reportazema a hudebnim podkresem tomu dava korunu...

At zite policejni stat a buzerace. sorry za OT. Musel jsem to ze sebe dostat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Doo pr***e, tak ta Teplická D8, mě překvapila, to se mam na co těšit, jezdím pravidelně trasu Děčín - Praha a z5, a někdy to i valim, no tak to jsem víte kde. Očekávám zaplnění poštovní chránky.

Jinak k přisvícení (probliknutí) červenou na 5. května, je asi pro to, že vyrábějí velice kvalitní RZ, které mají supr reflexní potisk, takže by na foto měli bílý obdelníček. Škoda, že se nedělá průhledná reflexní barva, hned bych dal na SPZ pár vrstev .. ;o))

ještě k tý D8, doinstalovali kameru ve směru na Prahu za posledním stoupákem za Zdibama, před pumpu OMW, nevíte k čemu? že by průjezdový radar Lovosice - přemostění a tenhle poslední kousek za Zdibama před pumpou? Jestli jo, tak jsem taky v pr***i.

Zdarec mazec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Hele a neni to nahodou ted tak, ze tam musi bejt znacka ze skutecne merej ?? Neni znacka, neni pokuta....

Na D8 jsem ted uz cca pul roku nejel, ale predtim tam vetsina tech kamer slouzila pouze pro Reditelstvi silnic a dalnic, ktery zkoumalo pomer provozu Lovosice/Milesovka a jeho tonaz, pred Prahou pak dobu dojezdu do Letnan, aby si gastarbajtri dojizdejici rano do fabrik mohli cestou precist na cedulich, jestli prijedou vcas nebo ne. :)

Kazdopadne jsem tam vloni na jare taky parkrat slusne prohucel, a zatim nic neprislo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud tam nemaj ceduli tak bych měření měšťákům neuznal. Taky je spor o velikost a grafické provedení cedule. Měření mezi úsaky na jižní spojce směrem na Spořilov bylo zrušené, protože nemaj možnost umístnit ceduli s koncem a hned začátkem měření. Taky je spor o prostřední pruh a z levého není vidět ta zablácená cedule zcela v pravo, kvůli kamionům. Takže prostor pro zpochybnění je zatím obrovský. Já sice jezdím podle předpisů, ale všude kde se měří jde radši clona dolů a bezhlavý jezdec to sichruje. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

jj virtuální úsek byl dočasně vypnut 5. ledna, mě tam cvakli 23.12 ... mrchy. A přišlo to koncem ledna. Vůbec jsem o tomto měření nevěděl, normálně to jezdim v klidu ale když spěchám tak na to trochu šlápnu mezi úsekama.

Naštěstí to bylo strejdovo auto a přišlo to jemu :) takže pohoda .. průměrná rychlost 97 maj na tom +-3 takže 94km/h

Nedávno instalovali kamery jak se jede z barrandáku nahoru na Barrandov je tam 50ka až nahoru je to asi 2.5km, tak dole ještě před tím prvním semaforem, koukaj na oba pruhy maj i blesky a v noci tam kreslili tu čáru na silnici, jel jsem zrovna okolo. Zatím teda nebleskaj ani nikde žádná značka. Je mi ale divný jak to chtěj měřit když po cestě nahoru jsou 3 semafory. Jedině že by to nebylo úsekový ale jen okamžitá rychlost to by ještě šlo. Za chvíli snad budou ty kamery všude. To se fakt ani nepodrbeš na koulích aby to někdo neviděl. :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naopak je to v pořádku, čim víc radarů a měření, tim si vymatlanci budou míň dovolovat, protože jinak by za chvíli pomalu seděli ... Za následek to bude mít to, že člověk vyrazí na silnici s rodinou mnohem klidnějc ... Téměř pokaždý, když někam jedeme, musim řešit nějakou ošemetnou situaci, kterou většinou způsobí nějakej blb, co jezdí s autem rallye a ohrožuje tak ostatní ...

Editováno: , autor: rorda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tu nekdo psal o tom, proc neexistuje nepruhledna neviditelna vrstva na SPZ nebo tak neco. Napadlo me, co zkusit nasvitit pulku predni SPZ infra diodama? Svetlo z infra diod je pro cloveka neviditelny, takze pri kontrole si toho nikdo nevsimne, ale na kamere pak bude bud pulka SPZ preexponovana a nebo druha podexponovana - nebude citelna cela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

No pokud by to fungovalo, tak by to nebylo špatný, ale myslim si, že infra dioda nevytváří světelný kužel, takže by to asi neosvítila, když zkusíš foťákem koukat na dálkovej (zmáčknuté jakékoliv tlačítko) ovladač od TV tak vidíš tu diodu svítit, ale jak změníš úhel pohledu, tak už ne. Možná SPZ opatřit šroubkama s diodou (někdo si je dává ty barevný) ale vyměnit ji za tu infra a třebas by to tak stačilo (dioda směr kamera), ale pochybuji a kord přes den, to nás asi nic nezachrání... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za tip o ty Teplicky u Lovosic... tam bych to fakt necekal.... a nedejboze jestli prosadej ze by to mohli merit soukrome subjekty, to by bylo peklo... :076

kluci ja jsem mistni tak vim :) smer na prahu je hned na najezdu na moste, pruhy vedle sebe a druhy je smerem na teplice 43km??? na informacni tabuli, je tam levotociva zatacka tusim, pali to tam kde kdo, je to vysoko a neni to videt, jinak dal je to mezi ustim a lovosice, nejprve 50 v zernosekach (hned za lovo) pote je od zernosek do dalsi zatacky 2km?? dalsi stanoviste kde je i fotak ( ano mam ji :D) plati to i v obracenym smeru, pak je to snad nekde tam u PUMPY PAPOIL, je tam usek 70kmh, vzdycky kdyz na zemi uvidite pruh jeden tak vite ze je zle :D ja si vzdycky je pocitam, prvni a druhy, btw v usti jich je jak psu, takze pozor, kor na hlavnich tazich

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale pozor cedule musejí používat jen měšťáci a to platí u vetšiny pevnejch radarů. Státní může měřit kde chce a bez cedule a v tom je nebezpečí.

Ty spreje jsou na nic protože jsem viděl v D televizi reportáž a i když byla značka celá reflexní a zářící bylo možné v počítači díky zvětšení přečíst vylisovaná čísla. Holt plastika se nedá jen tak oklamat., na to funguje jen sníh ve vánici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...