Přejít na obsah

Máte problémy s řízením? Nefunguje servo?


Martin 3500

Doporučené příspěvky

ahojte, mam skodu fabia r.v 2002 1.4mpi, mam podobny problem so servom ako tu vsetci pisete, preblikavaju svetla,stahovanie napatia, tuhnutie volantu. Tak som dal dole naraznik a zistil som,ze molitan okolo serva je uplne vlhky, vytiahol som cidlo a to je pravdepodobne tiez navlhnute. Chvilu servo bezalo a po case opat zacalo robit to iste. Myslim ,ze chyba bude bud v kablovom zvazku alebo v snimaci. Po odpojeni snimaca servo posilujek onstantne takze tam problem nieje. mozte mi niekto pomoct ako to mam riesit, ci mam vymenit snimac alebo premostit kable.

Dakujem

Vyskusaj toto nastartuj zapni si svetla stacia parkovacky zhod plastovy krit pred.hmlovky a chyt a drz servo.Ked ti zabzuci a trhne vtedy ti prebliknu svetla lebo servo ma velky odber elek.prudu.potom odpoj zo serva konektor prvy s prava a uz by ti to nemalo robit preblikavanie svetiel a skus ci ti ide lahko tocit volantom.A skontroluj si servo olej ci ho tam mas dost.Vtedy aspon si myslim ze je na vine snimac.Podla mna kablami to asi nebude lebo kable od snimaca do serva idu osobitne a niesu spojene s ostatnymi kablami v motorovom priestore pod baterkov.Aspon jasom ich mal osobitne.A nakoniec skus odpojit baterku na aspon 5min.Ja chodim s odpojenym konektorom a vsetko je ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ale ja som ho zhadzoval z vrchu teda aspon ten vrchni srob som odtiahol zvrchu-zhodil som cely plast filtra a komplet baterku aj s plastom.Spodny som povolil tiez zvrchu ale odsroboval som ho spod blatnika .Vnutorny blatnik som nezhadzoval len som zhodil koleso a s nadstavcami a racnou som ho vysroboval cely.Inac dobra drina hlavne ten vrchni.Ide tam imbus c.4.Jeden srob na imbus c.4 je nad snimacom a druhy je pod snimacom.Inac to blikanie som zatial vyriesil odpojenim prveho konektora s prava na serve cez plastovy krit na hmlovku sice svieti kontrolka serva ale servo ide tak ako ma vobec netuhne a hlavne uz neblika.Odporucam malu racnu nadstavec na imbus a pevne nervy.

jo diky, tak v patek se na to vrhnu. Oddelat vanu na baterku bude taky psycho, uz jsem to kdysi sundaval a stejne se mi to nepodarilo cely uvonit. Potreboval jsem se dostat k nadrzce serva. Doufam ze to je snimacem, novy uz na me ceka na poste. Jezdit vecer autem, si pripadam jak blazen, blikam jak vanocni stromecek :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyskusaj toto nastartuj zapni si svetla stacia parkovacky zhod plastovy krit pred.hmlovky a chyt a drz servo.Ked ti zabzuci a trhne vtedy ti prebliknu svetla lebo servo ma velky odber elek.prudu.potom odpoj zo serva konektor prvy s prava a uz by ti to nemalo robit preblikavanie svetiel a skus ci ti ide lahko tocit volantom.A skontroluj si servo olej ci ho tam mas dost.Vtedy aspon si myslim ze je na vine snimac.Podla mna kablami to asi nebude lebo kable od snimaca do serva idu osobitne a niesu spojene s ostatnymi kablami v motorovom priestore pod baterkov.Aspon jasom ich mal osobitne.A nakoniec skus odpojit baterku na aspon 5min.Ja chodim s odpojenym konektorom a vsetko je ok

ok diki a jazdis s tym a vsetko ej v pohode? no a ak osa dostanem k tomu snimacu, ked dam dole plastovy kryt pod baterkou dostanem sa k nemu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem či sa to neopakuje, ale vybral som čerpadlo servoriadenia, a chcem sa dostat kelektronike, nejde to je tam kryt, odskrutkoval som ho povolilo to ale na opačnej strane, nie kde privodne kably niečo drži a nejde to otvoriť, je tam hlinikovy kryt, nie ako pozeram čo tu fotky tak plast alebo plech, neviem ako dalej, poradi niekto?,

post-40073-1256653014_thumb.jpg

Editováno: , autor: bodrik11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok diki a jazdis s tym a vsetko ej v pohode? no a ak osa dostanem k tomu snimacu, ked dam dole plastovy kryt pod baterkou dostanem sa k nemu?

Jazdim stym a vsetko ok auto potrebujem kazdy den tak teraz ten snimac necham tak az kym sa oteply si to dam do poriadku.No ked som odmontoval vzduchovi filter s celim plastom aj baterku s plastom mal som tam volne miesto ten snimac je dole pod vzduchovim filtrom pichnuty v riadeni ide odtial kabel tak to hned uvidis ked das dole ten plast.Najrychlejsie to bude ked budes mat malu racnu a nadstavec na inbus ten spodny srob som tiez povolil zvrchu -da sa aj zo spodu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem či sa to neopakuje, ale vybral som čerpadlo servoriadenia, a chcem sa dostat kelektronike, nejde to je tam kryt, odskrutkoval som ho povolilo to ale na opačnej strane, nie kde privodne kably niečo drži a nejde to otvoriť, je tam hlinikovy kryt, nie ako pozeram čo tu fotky tak plast alebo plech, neviem ako dalej, poradi niekto?,

pozri tu http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...5128&st=200

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to ako keby tam sa dala ešte jedna časť oddeliť a išli tam nejeke droty, alebo kontakty, ako keby na motor čerpadla, alebo nejaky snimač tlaku tam može byť, drži to pevne, neda sa oddeliť, len tie dlhšie skrutky čo držia aj nadržku či neprechadzaju do dqalšej časi, a či sa to nema vysubuť, alebo či sa nemaju vytočiť, skušal som to uvolnovať, nešlo to, neviem, je to celkom inak ako tu na fotkach, ved to ma vonku, rozobral som čo sa dalo,

v servise mi hovorili že čerpadlo, odpojil som snimač natočenia volantu, nešlo, napetie na svorkach je, od poistky, tak pozrieť elektroniku čerpadla, skusiť na priamo, či motor vporiadku , , asi pozriem aj snimač natočenia, ale čerpadlo by malo isť aj bez neho ked sa odpoji, aspon podla toho ako tu pišu, ked som už olej vypustil tak to jedno, ,

Editováno: , autor: bodrik11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to ako keby tam sa dala ešte jedna časť oddeliť a išli tam nejeke droty, alebo kontakty, ako keby na motor čerpadla, alebo nejaky snimač tlaku tam može byť, drži to pevne, neda sa oddeliť, len tie dlhšie skrutky čo držia aj nadržku či neprechadzaju do dqalšej časi, a či sa to nema vysubuť, alebo či sa nemaju vytočiť, skušal som to uvolnovať, nešlo to, neviem, je to celkom inak ako tu na fotkach, ved to ma vonku, rozobral som čo sa dalo,

v servise mi hovorili že čerpadlo, odpojil som snimač natočenia volantu, nešlo, napetie na svorkach je, od poistky, tak pozrieť elektroniku čerpadla, skusiť na priamo, či motor vporiadku , , asi pozriem aj snimač natočenia, ale čerpadlo by malo isť aj bez neho ked sa odpoji, aspon podla toho ako tu pišu, ked som už olej vypustil tak to jedno, ,

skus ho napriamo ,inac napadlo ma teraz ze ci ti to nejde odpojit koly konektorom samice to su tie co su napevno na serve ak su tam zalisovane alebo naletovane na plosaku a ten plosak na niecom musi drzat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skus ho napriamo ,inac napadlo ma teraz ze ci ti to nejde odpojit koly konektorom samice to su tie co su napevno na serve ak su tam zalisovane alebo naletovane na plosaku a ten plosak na niecom musi drzat

tie čo su na pevno, su pripojene na plošak, tam je to volne, ale na opačnej strane tam ako keby niečo spajalo obe časti, nejaky konektor, vidieť tam bakelit a skrutky, neviem či to ide dole, no neda sa, plošak zostava na vrchnej časti aj zkonektormi

post-40073-1256671639_thumb.jpg

Editováno: , autor: bodrik11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bodrik.

Ja som to mal uplne rozobrate lebo špatne tesnili tie velke O krzžky. Cele to rozober aj vrch a aj hasakom vytoč tie šroby na ktore je upevna plastova nadobka.

skušal som to hasakom, ale bal som sa, no aj som na nich natočil tie skrutky a po nich bil, lebo som nevedel či sa to nema zosunuť dole, no vyskušam ich vytočiť,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skus este pozret srobik v strede ked sa nato pozres z vrchu ci tam neni niekde pod nalepkou alebo tak

TAJ SA MI PODARILO ROZOBRAť TO SERVO A VYBRAť ELEKTRONIKU, A NAFOTIL SOM TO SLABšIE TAK SA TO DAť AJ TU, TO SA MUSIA ODTOčIť AJ TIE DVE DLHE SKRUTKY čO DRžIA AJ NADRžKU, DO ZERAKA A POOTAčAť KAť HASAK NEPOMOžE, PEKNE TO IDE, POTOM SA ODDELI STREDNA čASť, E VIDIEť SKRUTKY čO JE PRIVOD NA ELEKTROMOTOR, ON JE VSPODNEJ čASTI PRISKRUTKOVANY, NO POHRAL SOM SA STYM, TERAZ TREBALO BY SKONTROLOVAť čO V TEJ ELEKTRONIKE, ALE ASPON Už VIEM AKO SA TO ROZOBERA,

pod tym plošakom elektroniky je dalšia časť, silova, tu treba pozrieť, sfotim ked rozoberiem

tak ja mam iny snimaš polohy volantu, foto, len jedna skrutka

a doska alektroniky ide dole len treba odsať cin z kontaktov konektorov a potom taka dlha rada, to vyvody na menič na spodnu časť elektroniky čo je pod plošakom, ta časť kde je nalepka je menič a dalej len kondiky na vyhladenie,

post-40073-1256737275_thumb.jpg

post-40073-1256737299_thumb.jpg

post-40073-1256737317_thumb.jpg

post-40073-1256737348_thumb.jpg

post-40073-1256795269_thumb.jpg

post-40073-1256827254_thumb.jpg

post-40073-1256827267_thumb.jpg

post-40073-1256827284_thumb.jpg

post-40073-1256827331_thumb.jpg

post-40073-1256827359_thumb.jpg

post-40073-1256880959_thumb.jpg

post-40073-1256880980_thumb.jpg

post-40073-1256881005_thumb.jpg

post-40073-1256881023_thumb.jpg

Editováno: , autor: bodrik11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bodrik.

Ja som to mal uplne rozobrate lebo špatne tesnili tie velke O krzžky. Cele to rozober aj vrch a aj hasakom vytoč tie šroby na ktore je upevna plastova nadobka.

dakujem, tak to pekne išlo dole ked som dal tie dlhe šruby vonku, išli ťažko, ale povolilo to a tak sa dal odpojiť privod do motora čerpadla ten je naskrutkovany na spodny kryt

Editováno: , autor: bodrik11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se nedivim, ze se vecne sere snimac otacek ! Dnes jsem se k tomu dostal pres sundani vzduchoveho filtru a venku prsi a predstavte si, ze primo na snimac ( strana co je zapla do rizeni ) tecou Niagarske vodopady... presne to kape na konektor z horni listy u steracu po filcu dolu na snimac ..... mazec ! Tak jak to vymenim ( az prestane chcat ) ojedu snimac silikonem !!!

Editováno: , autor: ganyb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se nedivim, ze se vecne sere snimac otacek ! Dnes jsem se k tomu dostal pres sundani vzduchoveho filtru a venku prsi a predstavte si, ze primo na snimac ( strana co je zapla do rizeni ) tecou Niagarske vodopady... presne to kape na konektor z horni listy u steracu po filcu dolu na snimac ..... mazec ! Tak jak to vymenim ( az prestane chcat ) ojedu snimac silikonem !!!

LEN HO PORIADNE VYSUš ZO SUšIčOM, KED BUDE VLHKY NEPOJDE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, mě se to vysušení nějak nepovedlo. Snímač před vysušení blbnul, ale kontrolka volantu nesvítila. Včera jsem snímač vysušil fénem(ca2 hod.) a poté třema vrstvama nalakoval bezbarvím lakem. Když sem, ale snímač vrátil do auta tak mi teď pořát svítí kontrolka řízení a servo se chová jako když je čidlo odpojené. Netuší někdo co stím? Nemůže to bejt tím lakem? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyvarovat se repasím u TRW, na konci nomenklatury je písmeno DX. Zkusím koupit poslední snímač v pořadí již čtvrtý, co bude ve fábce, a hned ho vemu bezbarvým lakem. Počkám s tím na léto, v garáži v podzemce na mě každý kravaťák čumí, co tam pořád nacvičuji a že se ve společných prostorách svítí nonstop kvůli mně, zmrdi..... Takže Jardo, pokud máš TRW rokem výroby do 2001 a nemáš číslo kastle větší než 6Y-3-731254, kup snímač končící písmenkem D a hned lakuj :palec2:. Jinak jsem dal vůz při technické do škodovky a hned problém vyřešili, chtěli mi dát nové servo a popřípadě vyměnit kabelový svazek, kalkulace ve škodě AUTO ELSO, s.r.o. PRAHA 9 cca 40.000,- Kč, takže jsem jel do pr*ele, neboť 100% odstranění vady nezaručili!!!. Tudy cesta fakt nevede lol.

Editováno: , autor: Smejky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...