Přejít na obsah

dodělaní neorigo centrálu+DO Rakso


rakso.cz

Doporučené příspěvky

Nevíte jestli ještě platí v eshopu rakso.cz ta sleva pro členy škodafóra?

Mají je tam teď za 1240,- Kč (MAX 686 Octavia) nevím čím se liší od MAX 686 za 960,- Kč.

Mám originál škodovácký alarm s imobilizér a centrálem. Jsou ty vystřelovací klíče přímo na toto??

To, že musím vytáhnout čip imobilizéru ze stávajících klíčů do vystřelováků chápu, ale myslím zbytek.

Dík za odpověď chlapy!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslím že za 960 tam maj "jen" dálkové ovládání s vystřelováky a za těch asi 1240 je to i s alarmem.

Ale je pravda že to tam maj občas zmatečný - na 2 místech s různejma cenama.... Jinak jsem taky zakoupil a zatím nemám namontováno. Jo a pro info - víte kolik ten člověk z RAKSO chtěl za montáž tohoto alarmu? řekl mi že cca 4-4500,-Kč :smich:

Takže jsem jen koupil a rychle ujížděl....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
To zapojení dojezdu oken, jak jsem ti psal patří na DO MAX 686 Octavia a ty máš ten druhej typ (s tím tvým ti bohužel neporadím). Jinak tady máš odkaz, kde je podrobný návod montáže DO od Raksa, snad ti to pomůže... http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=33857

Nemůžeš prosím aktualizovat ten odkaz? Koupil jsem prakticky stejný alarm jako rakso, jen od jejich odběratele, ale bohužel bez přípojných míst. Je to Alarm Mini 686H-13028 z Mladé Boleslavi http://www.sukorady.cz/pro/1974.

Mám to pro tátu na octavii kombi r.v.99. Klidně na mail johny.h@volny.cz

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě ten odkaz pořád funguje, ale dám ti ho sem znovu: http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=33857 kdyby ti i tento odkaz nefungoval, tak se podívej do Instalačních manuálů a najdeš tam téma Montáž DO. Ten alarm co máš ty je asi dost podobný tomu od Raksa, tak by ti ten návod mohl pomoct (je tam popsáno co, kde a na jaký kabel připojit)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Mám DO s alarmem od nějaké firmy GT ALARM (už jsem tak koupil). Má i funkci zavírání oken. Chtěl bych vystřelovací klíče. Dá se to nějakým způsobem udělat abych měl jen vystřelovací klíče a při tom fungující alarm GT? Omlouvám se pokud svůj dotaz píšu na nesprávné místo. Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Chlapi vrátím se k problematice praskajících plastů i viklajících planžet na vystřelováku od Rakso.cz.

Věřím, že reklamovat se to dá, ale ten plast bude furt stejnej a i po reklamaci bude za pár týdnů totéž. Já jsem to vyřešil jinak. Možná to tu už bylo řešeno, jestli jo, tak se omlouvám. Pár příspěvků zpátky jsem koukal, že se někomu povedlo nacpat celej plošňák do origo klíče, ale podle obrázků to vypadá, že to je asi ten starší typ, ten novější, co jsem dělal já, tak je větš o hodně..

Koupil jsem za 400 sice fungl nový, ale už vybroušený a nakódovaný origo škoda vystřelovám 2tlačítkový. Stejně jsem to prostřední tlačítko nepoužíval. A do něho nacpal elektroniku z Rakso klíče.

Když se odloupne plíšek s logem Śkoda, je pod ním jeden šroubek, tím se dá rozebrat spodek. Přehodil jsem planžetu i s tou objímkou, ve které drží. Kdysi jsem ty 2 šroubky vyhodil, natloukl tam čep, zabrousil a už se mi t nechtělo vyrážet. Kupodivu ta objímka pasuje, jen je třeba lehce zbrousit výstupky, které jezdí v obvodové drážce. Při zavření klíče nadoraz ho mají snahu otvírat, origo je má lehce zkoseny. Imobilizér se přehodí, tam je to tak nějak stejný.

Horší je to s lelktronikou, protože v origo klíči (jak už tu někdo psal) je mnohem míň místa. Takže jsem odpájel z origo desky všechny součástky, nechal jsem tam jen ty dva mikrospínače a obrousil všechnu měď až na pertinax, z jedné i druhé strany. Teda skoro všechnu, nechal jsem tam kontakty na baterii a obvodovou anténu.

Na Rakso klíči jsem odpájel pouzdro baterie, TX vysílač, LED diodu a cívku, z druhé strany všechny 3 mikrospínače. Poté jsem ořezal desku tak, aby byla co nejmenší, zespod na nutná místa napájel vodiče, vytlačil trochu silikonu z tavné pistole do prostoru mezi tlačítka na původní desce a do toho desku posadil, součástkama nahoru. TX vysílač jsem uložil z druhé strany až na úplně dolů, tam je pro něho místo. Jo, aby se tam destička vešla, je nutno vyhodit tu světelnou průchodku, opět zabrousit do roviny, z průchodky uříznout jen tu tyčku, zakápnout lepidlem a strčit zpátky.

No potom jen na drátky, které jsem vykuchal ze sluchátek od Vietnaců za 40 Kč napijil kontakty z druhé strany desky - a to z baterie + a -, potom 3x na TX modul, ke tlačítkům a k LEDce. kterou jsem umístil na původní Raks desku do kouta, opět na silikon. Je třeba anténku zachovat, aby obvod vedl hezky dokola celé desky. TX modul jsem lehce zbrousil, aby byl uzší a opět zatavil z druhé strany do silikonu. vejde se to tam krásně a šlape to jako hodinky.

Jo, ještě je nutno poupravit baterii - origo škoda má 3V, Rakso 6V. Takže jsme z originálního pouzdra upálil ty pacičky, aby nedosáhly na + druhé baterie a dal je na sebe - tak, jako je to v raksu. vejdou se krásně.

Upozorňuji, že jsem to dělal rychle, takže to není esteticky zrovna ladící. Bejt víc času, tak si s tím pohraju, všechny drátky hezky do úhlu a tak, na RX modul udělat třeba malej plošňáček, nebo ideálně použít ten odříznutej kus. Fantazii se v tomto směru meze nekladou.. Ale JDE TO !!

post-3620-1231679873_thumb.jpg

post-3620-1231679881_thumb.jpg

post-3620-1231679887_thumb.jpg

post-3620-1231679892_thumb.jpg

Editováno: , autor: Scorotron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ahoj vsichni.chtel bych vas poprosit o radu.chtel bych si koupit na rakso.cz dalkove ovladani k centralu.Ale potrebuju radu jake.Mam OI MR98 a na rakso maji tyto sady : RJ CZ KEY + P Octavia , MAX 686 Octavia.Poradte jaky je mezi nimi rozdil krom ceny a kterou radeji koupit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já než jsem si kupoval DO od Raksa, tak jsem se ho ptal jaký je mezi nimi rozdíl a řekl mi, že ten MAX 686 Octavia má výstup na dotahování oken a dováží to přímo on. To druhé DO je prý konkurenční výrobek. Koupil jsem si ten MAX 686 Octavia a tobě to taky doporučím, už z hlediska, že je levnější a většina co si kupovala DO od Raksa, tak si koupila právě ten MAX 686 Octavia, takže tu potom najdeš případné otázky jako, jak to zapojit apod. Snad ti bude má odpověď stačit ;)

Editováno: , autor: Konny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já než jsem si kupoval DO od Raksa, tak jsem se ho ptal jaký je mezi nimi rozdíl a řekl mi, že ten MAX 686 Octavia má výstup na dotahování oken a dováží to přímo on. To druhé DO je prý konkurenční výrobek. Koupil jsem si ten MAX 686 Octavia a tobě to taky doporučím, už z hlediska, že je levnější a většina co si kupovala DO od Raksa, tak si koupila právě ten MAX 686 Octavia, takže tu potom najdeš případné otázky jako, jak to zapojit apod. Snad ti bude má odpověď stačit ;)

diky tahle odpoved mi uplne staci,presne tohle jsem potreboval vedet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na fábce mám rakso a spokojenost. Ty plasty jsou tvrdostí stejný. Ten kdo ten klíč rozlomí tak většinou , že má zamklej volant a to rozlomí i origoš. Jen nevýhoda raksa je, že při startování omylem zmáčku tlačítko a auto se zamkne. U origošu je to blokovaný. Jinak za 900 jeto dobrá volba. Ps ,taky mi poslal omylem jiný planžety , obratem vyřízeno ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...