Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

M-a-r-e-k

centrál - závady, poruchy, nefunkční

Doporučené příspěvky

Dobrý den měl bych dotaz, přestalo mi fungovat zamknuti celého auta zatlačením čudliku na řidičových i spolujezdcových dveřích (nevím jestli to fungovalo i na zadních, ale na těch předních ano) totéž je při odemykání kličkou zevnitř, předtím se odemkly všechny dveře, ted jenom ty, u kterých za tu kliku tahám. Jinak vše funguje normálně DO i zamykani tlačítkem vedle stahování oken. Přestalo mi to fungovat po výmeně komfortky, dá se to nějak naprogramovat nebo co se s tím stalo :t ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

je konfortka spravne nakodovana?(nemusi byt stejne jako predtim)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

je konfortka spravne nakodovana?(nemusi byt stejne jako predtim)

Mam blbej dotaz ale fakt nevim - nebijte mě - co je to ta komfortka.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

to je taka krabička ktora obvlada motory centralu a aj el okna a tak:-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tohle mi to dela taky po vymene komfortky, kodovani je stejne jako u predchozi ... Proste se mi odemknou jen dvere u kterych taham za kliku .. :huh:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

mikrospinac {len jeho vrchna cast cudlik s gumickou} vo dverach vodica - vymenit za ten ktory zapina svetlo v kufri, je to sice makacka rozobrat dvere ale funguje dalej

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj všem.Prohledával jsem celé fórum,ale nenelezl jsem uspokojivou odpověď:

centrál na mé Fabii 2001(pouze klíčkový bez DO) se rozhodl,že na řidičově straně(samozřejmě nejpoužívanější) bude pouze zamykat.Při pokusu o odemčení se neděje nic,jen jsem si všiml,že se klíček protočí více než dřiv.Znamená to,že se poškodilo něco na zámku,nebo se třeba pootočil mikrospínač pro odemčení?

Bude nutná demontáž zámku,nebo bude něco vidět po sundání tapecírunku(ještě jsem neměl tu čest ho sundávat)?Prosím o jakoukoli rozumnou radu,příp. o odkaz na článek ve fóru,který jsem přehlédl.Díky moc všem!

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Díky všem,kteří se sem přišli podívat,ale to můj problém zatím neřeší!

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

co se vztekas?! ;) se nedivim ze ti nikdo nepise kdyz je to tak jednoznacne ...

... tapec a zamek ven

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ked pišeš že sa ti pri odomknuti viac potočí..ja som prednedavnom riešil zamok vodiča ktory zamknuť sice išiel ale odomknuť nie a otočil si s nim o 180 stupnov...takže vadná vložka.

"naštastie" mali alarm (na aute bez centrálu) tak som im dorobil centrál a zámok neriešia. mikrospinač maš zrejme dobrý ale nepotočí sa ti na správnu stranu ten jazýček z vložky zámku ked odomykáš.

takže výmena vložky zámku zrejme :(

Editováno na profor

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak když se tu už vyřešilo, tak si dovolím písnout sem můj problém s centrálem. Trochu nechápu způsob odemykání 5. dveří. Mám origo centrál (výbava Comfort) a přitom mám normálně ještě páčku vedle řidičových dveří. Kdykoliv přijdu k autu a odemknu ho, odemkne si mi pochopitelně i kufr. Stejný případ nastává i když vystoupím z auta a jdu do kufru. Je normálně odemknutý a nemám problém. Na tom není nic neobvyklého. Jenže už dvakrát se mi stalo že jsem přišel k autu, odemknul, otevřel jen spolujezdcovi dveře, chvíli jsem s někým kecal a pak chtěl jít do kufru. Stisknu prolis nad SPZ a nic. Kufr je zamčený a musel jsem ho ručně odjistit zatažením páčky u řidiče.

Má někdo pro to nějaké vysvětlení? Pročetl jsem návod k obsluze ze včech stran, ale o takovéto funkci není ani zmínka. Proč mám origo centrál a k tomu ještě páčku u řidiče a proč se mi kufr neodemknul?

Díky všem za případnou podporu -_-

Editováno na Xp3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    takže to byl prasklý kroužek v zámku za 40,-Kč...

nemaš nahodou toho foto alebo číslo dielu?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak když se tu už vyřešilo, tak si dovolím písnout sem můj problém s centrálem. Trochu nechápu způsob odemykání 5. dveří. Mám origo centrál (výbava Comfort) a přitom mám normálně ještě páčku vedle řidičových dveří. Kdykoliv přijdu k autu a odemknu ho, odemkne si mi pochopitelně i kufr. Stejný případ nastává i když vystoupím z auta a jdu do kufru. Je normálně odemknutý a nemám problém. Na tom není nic neobvyklého. Jenže už dvakrát se mi stalo že jsem přišel k autu, odemknul, otevřel jen spolujezdcovi dveře, chvíli jsem s někým kecal a pak chtěl jít do kufru. Stisknu prolis nad SPZ a nic. Kufr je zamčený a musel jsem ho ručně odjistit zatažením páčky u řidiče.

Má někdo pro to nějaké vysvětlení? Pročetl jsem návod k obsluze ze včech stran, ale o takovéto funkci není ani zmínka. Proč mám origo centrál a k tomu ještě páčku u řidiče a proč se mi kufr neodemknul?

Díky všem za případnou podporu  -_-

Mám origo centrál a občas se mi taky stávalo, že se auto odemklo, nasedl jsem, jezdil jsem, ale když jsem chtěl do kufru, byl zamčený, takže bud odjistit páčkou u sedačky, nebo zamknout a odemknout auto, ale netuším proč, nicméně myslím, že to je chyba či závada a ne úmyslná funkce :angry:

Editováno na mischicka

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

to PROFOR:

cituji z účtenky ze servisu:materiál 1U0898001-kroužek zámku dv.OCT

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Díky všem za případnou podporu  -_-

Mám origo centrál a občas se mi taky stávalo, že se auto odemklo, nasedl jsem, jezdil jsem, ale když jsem chtěl do kufru, byl zamčený, takže bud odjistit páčkou u sedačky, nebo zamknout a odemknout auto, ale netuším proč, nicméně myslím, že to je chyba či závada a ne úmyslná funkce :angry:

Tak to je od Škodovky troufalost dát páčku odjišťování kurfu k sedačce i do aut s centrálem.

Asi Škodovka předvídala chybu ve svém systému :smich::smich::smich:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Tak to je od Škodovky troufalost dát páčku odjišťování kurfu k sedačce i do aut s centrálem.

Asi Škodovka předvídala chybu ve svém systému  :smich:  :smich:  :smich:

Nevím jak komu, ale mě centrál kufr jen odemkne="odjistí", ale neodskočí, otevřít ho nějak musím, takže buď páčka nebo zahumusené dveře zvenku.

Editováno na mischicka

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To stěma pátýma dveřma je uplně normální,dokud neotevřeš řidičovi dveře,tak kufr zůstává zamčený,je to údajně kvůli tomu,když stojíš třeba na semaforu,tak aby ti zezadu někdo nevlez do kufru,takhle mi to aspon vysvětlili ve Škodovce.Jinak proč tam máš ještě kličku,to taky nechápu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    to PROFOR:

cituji z účtenky ze servisu:materiál 1U0898001-kroužek zámku dv.OCT

diky moc -_-

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Páčka u řidiče tam je proto, aby jsi mohl otevřít spolujezdkyni dveře kufru, když ji tam pro něco pošleš a ani se nemusíš dotknout dveří!! :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Páčka u řidiče tam je proto, aby jsi mohl otevřít spolujezdkyni dveře kufru, když ji tam pro něco pošleš a ani se nemusíš dotknout dveří!! :D

Jj :smich:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Poprosim o radu tych čo už mali problem s vložkou zamku. Mne praskli kružky vo vložke až dva samozrejme v servise predali poslednu vložku včera, no podarilo sa mi ju zohnať pod rukou nahadzal som to na moju fabku no akosi neviem usadiť tu pružinku,takže mi nearetuje kluč v strednej polohe ale musim ho tam vratiť.Poradi niekto?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nevíte někdo co by mohlo být?Když chci odemknout dveře u spolujezdce tak se mi neotevřou ostatní dveře,otevře dveře jenom u spolujezce a nic víc a kbyž ty dveře zamknu tak už nebliká dioda u řidiče.Chci se zeptat jestli je normální když odemknu všechny dveře,tak se mi nejdřív odemknou přední dveře a pak zadní a kufr.Nemělo by to odemykat najednou.děkuji předem za odpověd.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No je taká možnosť (skúšal som len s dialkou) že na prvé stlačenie odomkne len vodičove dvere a až potom keď druhý raz odomkneš sa odomkne celé auto. Je to taká ochrana proti tomu aby ti do auta vraj niekto nevliezol kto doň nesmie na parkovisku....

podla mňa ti ostanú zamknuté aj spolujazdcove...skúšal si?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se