Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

Ono dnes uz se to zas tolik nedeli na polosyntetika a plna, i kdyz je obecne zazite, ze 10W40 je polo a 5W40 plna...I 10W40 muze byt plne synteticky olej..

Rozhodoval bych se podle toho jak je auto vyuzivano pokud jezdi spise kratsi trasy po meste dal bych 5W40, protoze driv maze motor pri studenym startu, pokud jezdi auto delsi dal bych klidne 10W40..Valvoline Durablend je dobry olej sam sem ho pouzival, ted jsem zkusil Total Quartz a myslim, ze za ty penize co se prodava je to jeden z nejlepsich oleju.napr Citroen dava Total jako prvonapln coz si myslim taky svedci o kvalite..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no motor mam 1.6 55kw naj. 141.000km a ten mi vies povedat ktory teda? skor mi porad celorocny nie len teraz na zimu ... olej budem menit teraz a potom asi az pred zimou ...

Ten 5W40 se da pouzit uplne bez jakyhokoliv problemu celorocne....V zime ma hlavne tu vyhodu, ze driv maze motor po studenem startu..Konkretne bych doporucil

Total Quartz 9000 5W40, Valvoline Durablend 5W40 nebo i jine renomovane vyrobce napr. Texaco nebo Shell- ten je sice kvalitni,ale u nas predrazeny cili bych ho nevolil...Urcite bych se vyhnul Castrolu u neho je za hodne penez malo muziky...Mezi tim Totalem nebo Valvolinem bych volil podle sympatii ke znacce ani s jednim chybu neudelas..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadny pripravky bych do oleje nepridaval...Olej ma potrebna aditiva v sobe obsazena a neni dobry uz nic pridavat..Navic pokud motor jezdil dosud na kvalitni olej, ktery byl pravidelne menen tak musi byt cisty (predpokladam ze vis na co jezdil dosud) a neni nic co by se melo v nem rozpoustet....Zahrej motor na provozni teplotu, olej nech poradne vykapat, dej ten Valvoline Durablend 5W40,kvalitni filtr a uvidis jak motor poslape jak hodinky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapy, chystáám se na výměnu oleje, procházel sem si toto téma, a abych pravdu řekl sem z toho vůl, každý píše něco jiného. Chystám se na výměnu oleje v mojí Octavárně 1,9TDI 81kW AHF,, doposud tam byl olej Castrol TXT 5W-40. Mám v něm pokračovat? Přemýšlel sem i o CAstrol EDGE Turbo Diesel 5W.40, který mi doporučili místo TXTčka. Ale moc se mi to nezamlouvá. Nebo zkusit Valvoline SynPower 5W-4O?? Co myslííte, díky za rady!! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapy, chystáám se na výměnu oleje, procházel sem si toto téma, a abych pravdu řekl sem z toho vůl, každý píše něco jiného. Chystám se na výměnu oleje v mojí Octavárně 1,9TDI 81kW AHF,, doposud tam byl olej Castrol TXT 5W-40. Mám v něm pokračovat? Přemýšlel sem i o CAstrol EDGE Turbo Diesel 5W.40, který mi doporučili místo TXTčka. Ale moc se mi to nezamlouvá. Nebo zkusit Valvoline SynPower 5W-4O?? Co myslííte, díky za rady!! :palec2:

Jak už jsem psal dříve,dej tam to co doposud.

1)Pokud splnuje specifikaci VW není co řešit.

2)5W40-plná synt. v zimě zaručuje svoje vlastnosti do -35

10W40-plná nebo polo synt.-------------//--------- do -30

15W40-minerální olej -----------//----------- do -25

(jednoduchá převodní tabulka čerpáno z www.oleje.cz,nebo www.olejservis.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co olej: MOBIL 1 TURBO DIESEL ( 0W/40 ) ?

Co si myslíte ??? Píšou že novinka a nejkvalitnější olej pro diesela.

Co jsem četl vypadá hodně dobře.

Mám sice už starší auto - O 1,9 TDI r.2000 s najeto 177 tisíc , ale zvažuji ho na příští výměnu.

Teď mám Shell Helix Ultra ( 5W-40 ) .

Jezdím tak 80-90% krátké jízdy do 20.km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...