Přejít na obsah

Vykradená OII


karlos3

Doporučené příspěvky

Tak už je vše vyřešené......rádio jsem opět pořídil novou Audienci......za ty nový Bolera chtěj pořád min.9.000kč...na to jim kašlu za to už bych pořídil v klidu i Nexuse ;) ..rámeček jsem taky už nacvaknul a je to jak před tim......Pojištovna už taky sebou hejbla...dnes mi volal pojištovák jakou částku mi pošlou(prý hned začátkem příšt.týdne)..tak v pohodičce....a ještě hodně zbyde :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem měl za to, že dálkáč vysílá pokaždé jiný kód z určitého souboru kódů, tak aby se nemohlo auto otevřít stejným kódem 2x po sobě, jde to znaova až po odeslání určitého počtu dalších kombinací. Je možné, že tihle "šikovní" ha***vé prolomili způsob tvorby kódu a jsou tak schopni na základě odposlechnutého kombinace vytvořit jinou - funkční.

Jinak já vždycky ještě zkouším za kliku, i když si u toho připadám jako trumpeta :feve:

U nás v ulici před dvěma dny u dvou aut rozflákali okénka a .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
No já jsem měl za to, že dálkáč vysílá pokaždé jiný kód z určitého souboru kódů, tak aby se nemohlo auto otevřít stejným kódem 2x po sobě, jde to znaova až po odeslání určitého počtu dalších kombinací. Je možné, že tihle "šikovní" ha***vé prolomili způsob tvorby kódu a jsou tak schopni na základě odposlechnutého kombinace vytvořit jinou - funkční.

Tomu se říká "plovoucí kód". No nevim jak je to u škodovky (resp. obecně u VW), ale obávám se, že to nemá. Jinak jeden ze způsobů jak otevírají auta je "scanner" - t.j. zařízení, které generuje kódy a vysílá jeden za druhým. Použijete-li tohle na parkovišti s desítkamy aut koncernu VW, tak šance že se něco v blízkosti otevře je značná. Obrana proti tomu existuje - mají to lepší alarmy. Je to jednoduchej princip, že když přijde několik špatných kódu rychle za sebou, tak alarm přestane na nějakou dobu (minuty) úplně reagovat. Pro majitele to není problém - buď už bude alarm zase na příjmu nebo holt výjmečně použije klíč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Drzost zlodějů už fakt nezná meze!!!......V noci na dnešek se nějakej zlodějíček dost slušně podíval na jednu z mojich OII-Combi.....Normálně řidiči kteří nemaj možnost parkovat někde v garáži apod.musej parkovat auta do mých garáží,ale tenhle řidič si vždy(už víc jak 10let) bral auto domů a parkoval to u sebe ve dvojgaráži co má u baráčku.....No tak v noci na dnešek se mu do ní podíval nějakej loupežník a výsledek:u mé OII-Combi-rozlámaná vnější klika řidiče tak že jsou i dveře na výměnu,Audience pryč,roztrženej Alcatarovej potah sedadla na sedáku řidiče,Xenony,rezerva+nějaké osobní věci toho mého řidiče pryč a u jeho OI-Combi co mu tam stála taky mu vyrval rádio,ale né nějaký obyč.,ale s vysouvac.obrazovkou,TV tunerem atd. ....."No slušná práce"......

Policajt pak řikal že neni jedinej,že o ulici dál vybral Passata který stál lidem sice venku,ale za plotem na pozemku a tam prý to bylo uděláno stejným způsobem.....

Já byl dnes celý den už od včerejší noci pryč na cestách po Německu,tak jsme to jen ráno řešily po tel.,ale zítra se na tu svoji OII-Combi jedu podívat na Jarov....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To asi ne..to prej rikal i ten policajt že byl dost drzej když vlezl do garáže a o ulici dal do Passata kterej stal lidem za plotem před okny....

Garaž byla samozřejmě zamčená(2.zámky+tam má takovou vnitřní západku)....on tam vlezl tak že přelezl plot a dostal se tam dveřmi s pozemku,na nich byl sice taktéž bezpeč.zámek,ale musel to futro něčim roztáhnout (to futro je prý zdeformovaný)...

Tentokrát to z nedostatku času nebudu řešit svépomocí,ale nechám to at to vyřešej na Jarově včetně pojištovny.......

Prakticky dle mě je tam škoda..jen na té mé OII:

1.Dveře řidiče včetně laku

2.klika dveří+zámek

3.Audience

4.Xenony včetně el.instalace(ustříhnul kabeláž)

5.kompletní rezerva

6.potah sedáku na sedadle řidiče(nevím jestli pojištovna napíše jen potah nebo sedadlo,ale dle mě to bude nejspíš jen potah)...

No uvidíme zítra až to uvidim na vlastní oči a taky až co pojištovna.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:( pokradol dosť vecí, ale či bol len jeden, lebo toto všetko stihnúť sám... Čo myslíte prečo neukradol auto alebo tam máš nejaké špecialne veci proti ukradnutiu a ten passat nevies?, to by ma zaujímalo... predpokladám, že tie veci mu trebalo na nejaký čierny trh. je to sila čo sa dnes deje :aggressive::feve:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chlapi, když vidím co tady vše píšete, tak je mi z toho víc než špatně. Ono by bylo nejlépe kdyby jim ty ruce opravdu usekli, ale kolikrát by stačilo (pokud je teda např. Policie chytne) odvézt někam za město (popř. někde daleko do hor) tam je vysadit, dát jim pořádnou gumoléčbu a nechat je tam, ať táhnou domů pěšky!!!

Svině!!!

Myslím že bysi to příště také rozmysleli.

Závěrem posílám video jak se krade úplně nový bavorák, ne zrovna levný.

P.S. Možná už to tady někde je. Pokud ano, tak se omlouvám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidim to tak že to dělaji prostě na objednávku.Kolegovi minulý týden rozbili okýnko u nového Passatu a uplně prasáckym zpusobem se dostali do auta kde mu vzali antiradar a navigaci.Škoda skutečná byla 35 tisíc i když to ze začátku vypadalo pouze na rozflákané okno.Navic se mu to stalo před hotelem kde parkoval na kraji aby mu neomlátili boční dveře.Ach jo... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes ráno byl na Jarově.....auto jsem sice neviděl..už ho měli někde na klempírně,ale za to jsem viděl rozpis prací....Pojišťovák tam už včera byl,tak po svátcích se na to hned vrhnou..ted je bohužel smůla že jsou svátky a už tam jen budou držet nějakou pohotovost v pár lidech,tak tam to auto bude prakticky 2.týdny jen stát...ale zas mám pojištění náhrad.vozu,tak je mi to celkem jedno....

Napsal:

-Dveře řidiče:Výměna včetně kliky a zámku+lakování

-Zadní levé dveře:lakování (prý jsou odřené..asi od nějakého náčiní toho zlodějíčka)

-Sedadlo řidiče:oprava...bude se měnit alcantarovej potah+kompletní výplň sedáku včetně vyhřív.dečky (prý to vypadá jako když do něj zasekl šroubovák a zatáhl).

-No pak už klasika...dodání Xenonů+výměna el.instalace,Audience,komplet.rezerva.......

Na tom rozpočtu z pojištovny jsem si žádných cen nevšiml(byli tam jen nějaký jejich kódy),ale když jsem podepisoval zakázku,tak tam byla předběžná cena 110.000kč ;) ....Nejdřív jsem se zhrozil,ale když mi pak bylo řečeno že jen ten samotnej blbej alcantar.potah sedáku stojí přes 9.000kč,tak se neni čemu moc zas divit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou KU.VY!!!! Mymu sefovi minuly tyden na parkovisti u prace vybrali uz letos po druhy passata :angry: Poprve s najetymy 480 km a ted po 9000 km... Pokazde to odnesla navigace RNS510 a skoda kolem 150000... Poprve to bylo jeste bez folii a po druhe to slo i s bezpecnostni folii na sklech. Proste nechapu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nemít ted hromadu práce,tak si to u pojištovny nahlásim jako opravu svépomocí a vyjde to na sakra míň !!!!!! a ještě dost zbyde....

Dle mého odhadu co už za ty léta znám +- ceny nových dílů na vrakovištích,tak bych to viděl tak na toto:

-Dveře řidiče v laku..netknuté,zánovní do 4000kč+zadní to samé,takže oboje dveře v laku do 8.000kč.

-Xenony nové do 9000kč

-Audience (sice jsem jí naposledy sehnal za 6000kč,ale to bylo štístko co mi dohodil známej),ale i tak max.do 8000kč

-Sedadlo vyhřívané (obyč.v látce je tam má kolem 2-3000kč,tak v té alcantaře to odhaduju do 6000kč)

-Rezerva...pneu.+16"plech (16"gumy tam má funglovky do 2000kč/ks,plech.disk do 1000kč),takže 3000kč..

-pak ta el.instalace ke Xenům.....před časem co mi řikal známej stojej v autor.servisu ty kusy el.instalece ks/750kč,takže 1500kč..

Vychází to na 35.500kč,tak ať nežeru max.to musí vyjít do 40.000kč strop..........

Sice tam je předpoklad 110.000kč,ale oni tam vždy radši píšou víc,tak když budu brát skutečnou opravu za 100.000kč,tak když se pojištovně nahlásí oprava svépomocí,tak strhávaj 25%,tak ti vysypou na dlaň 75.000kč a víc je nezajímá,za 40.000kč to dáš v klidu do perfekt.původ.stavu a 35.000kč je doma.......No jen mít víc času!!!

Editováno: , autor: karlos3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevim.....taky jsem si řikal jestli ten blb neměl v nějaký zadní kapse šroubavák nebo tak něco a jak tam sednul,tak ho nevědomě zabodnul do tí sedačky a jak zas lezl ven tak to rozpáral.......ten technik řikal že tam je parádní zásek skrz i tu vyhřív.dečku a i ten molitan......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...