Přejít na obsah

1.4 TSI (90 kW)


Marios

Doporučené příspěvky

Co když mi to tak, jak na to videu zarachtá jen vyjímečně? Auto mám přes rok (rv2009), najeto cca 15000km (celkem má 60000km). Zatím se mi to stalo asi 5x, naposledy někdy před dvěma měsíci, poprvé asi dva měsíce po koupi. Většinou to bylo po delším stání v garáži (cca 10 dní).

 

Serviceman mi povídal, že pokud je to takhle vyjímečně, tak by to zatím neřešil (ptal jsem se ve čtyřech autoriz. servisech - dva v Praze, dva na jihu čech).

 

Zvýšené otáčky po startu jsou evergreenem. U mě samozřejmě to samé, vybrace cca 30-40sec po studeném startu při vyšší venkovní teplotě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tak rychlé odpovědi. Na přiloženém videu je opravdu krátké zaštěknutí, u mého auta je rachtání daleko delší, tudíž jde asi o zahřátí katalyzátoru. Nutno podotknout, že s ničím takovým jsem se ještě nesetkal. Příští týden dovezu auto ze servisu a zkusím ten zvuk nahrát a přiložit, ale asi všichni víte o co jde. Každopádně to je něco nepochopitelného. Protože, kdyby mě to nastartovali v létě a já něco takového uslyšel, tak nevím, nevím, zda bych auto koupil, ale pravdou je, že jinak jsem spokojen. Jsem zvědav jestli to dělá i u Octavie III. Ahoj, Zdenek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ozone - nahraj to, jinak se asi nedomluvíme, to štěknutí je zvuk načatých rozvodů. Prskání výfuku, hlučnější chod motoru, přípdaně nějaké další příznaky při těch zvýšených otáčkách mají úplně jinačí zvuk

JayFader - těžko říct, jestli je to řetěz,nebo načatý napínák, hrozí přeskočení. Jestli je to přestavovač (který hrčí podobně), tak nevím, co to kromě hluku dokáže udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na takovéto krátké úseky přesnost podle tankování nevím - nikdy jsem to totiž nedotankovával po najetí jen pár desítek km. Na delší trasy jak kdy (někdy stejně jako PP, jindy jednu, dvě desetiny, ale spíš míň, než ukazuje PP paměť č.1), stačí se podívat na moje spotřeby na spritmonitoru (kliknout na odkaz v podpisu), mám tam většinou zapsanou i průměrnou rychlost a spotřebu podle PP. Ale když spočítám dlouhodobou (paměť PP č.2) vs tankování, tak je rozdíl desetina, maximálně dvě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

vzhledem k tomu , že se po delší době rozjela diskuse o kolísání otáček u 1.4 tsi, přikládám znovu /kdysi tajné / tpi o kolísání otáček.

Po delší době jsem si ho opět přečetl a znovu se nestačím divit.

Pár poznámek:

V naší společnosti - pobočka CZ - používáme vozy Škoda 12x  + 2x Volvo.

V jiných státech to je různé a to napříč spektrem všech výrobců: od Forda po Fiat.

Tam , kde jezdí v benzínových provedeních / cca 50% vozů/ , tyto auta netrpí ničím takovým - jako je  v tpi/příloha.

Pro uživatele v CZ doporučuji: po nastartování raději těch 30-60 vteřin počkejte - nevyjíždějte!!

U mého vozu se tento problém projevoval celkem extrémně: parkuji na hlídaném parkovišti a dost špatně se vyjíždí.

\Musím popojet, couvnout atd. - v tom momentě vám auto s tímto projevem může i neočekávaně zrychlit - škubnout atd.

Párkrát jsem při výjezdu málem naboural, mám to tam na centimetry.

Vše jsem reklamoval /viz moje historie na tomto vláknu/.

U mě tam byl souběh více problémů: měněno 1x řetěz, 1x řetěz +přestavovač a ve finále v Kosmonosích vyměněn motor.

I u  nového motoru se projevuje to výše zmińováné kolísání otáček - s už o něco snesitelnějším projevem.

Co si zkuste a co považuji za největší hnus u tohoto /jinak  dobrého motoru/ :

pokud nastartujete a projeví se vám to kolísání otáček, ev. prskání atd. přidejte a lehce protůrujte - ten motor jde snad na 2 válce!!!!!!!!!!!

Zvuk Favoritu s prožraným těsněním pod hlavou a s Fridexem ve dvou válcích vydával lepší zvuky.

A dělá mi to i ten nový motor!!!!!!!!!

To je vážení hnus.

Ale třeba to moc prožívám - prostě v těch škodovkách vlastně pořád sedím /ročně min. 40 tkm/. 

Prostě Das Auto.

Editováno: , autor: Racek08
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na takovéto krátké úseky přesnost podle tankování nevím - nikdy jsem to totiž nedotankovával po najetí jen pár desítek km. Na delší trasy jak kdy (někdy stejně jako PP,jindy jednu,dvě desetiny,ale spíš míň,než ukazuje PP paměť č.1),stačí se podívat na moje spotřeby na spritmonitoru (kliknout na odkaz v podpisu),mám tam většinou zapsanou i průměrnou rychlost a spotřebu podle PP. Ale když spočítám dlouhodobou (paměť PP č.2) vs tankování,tak je rozdíl desetina,maximálně dvě.

Měl jsem namysli samozřejmě dlouhodobě. Pokud je to od desetinu dvě, tak lze PP označit za přesné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jina konstrukce kterou ma jen koncern.Jine motory "jine" konstrukce toto nedělaji.Toto je jak šici stroj.Mužou tam davat co chcou řemen,řetěz pořad to bude stejně nepovedeny zmetek.Prostě je v tomto motoru něco špatně...

Jak píšou ostatní s rozvodem to nemá nic společného. Motor s přímým vysokotlakým vstřikem bude mít vždy takovýto volnoběh. Stačí maličko přidat plyn a je to šepot květin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...