Přejít na obsah

Zrychlování na tempomat


gosh

Doporučené příspěvky

Zdá se mi že OII zbytečně agresivně přidává při zrychlování na uloženou rychlost na tempomat ( po zmačknutí + )

Je možno např. přes VAG nastavit , jak rychle na uloženou rychlost přidávat ?

Např. v paměti tempomatu mám uloženou rychlost 140km/h ... tunel ... zpomalím na 100km/h .. při výjezdu zmáčknu + na tempomatu a auto zrychluje na 140km/h ... jen dle mého názoru hodně agresivně.

btw. mam takový pocit že zrychlení jaké je schopeno auto dosáhnout při dorovnávání rychlosti na tempomat nejsem schopny dosáhnout při mačkání plynu ... jen pocit ? nebo auto ví jak přesně přidávat?

OII 1,9TDI

Editováno: , autor: gosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem rad ze jsem te pobavl .... myslim ze kazdemu je jasne jak jsem to myslel ... a nerad bych aby se tema odvijelo reakcemi na tuto jednu vetu :)

tím jsem chtěl říct, že RJ motoru ví, jaké množství paliva je potřebné k tomu zrychlení a v jakém okamžiku ho tam pustit. Jen tak si zkus na rovince držet rychlost plynem a pak dát tempomat, na palubáku si dej okamžitou spotřebu a uvidíš, jak po přepnutí na tempomat se sníží dávka - auto samo ví, co potřebuje

Editováno: , autor: rolbař
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tím jsem chtěl říct, že RJ motoru ví, jaké množstvá paliva je potřebné k tomu zrychlení a v jakémokamžiku ho tam pustit. Jen tak si zkus na rovince držet rychlost plynem a pak dát tempomat, na palubáku si dej okamžitou spotřebu a uvidíš, jak po přepnutí an tempomat se sníží dávka - auto samo ví, co potřebuje

ok , tak nejak jsem si to myslel ....

jinak tvoji prvni reakci jsem chapal spis ironicky ... tak sorry.

ted jeste kdyby se nekdo vyjadril k tomu prvnimu dotazu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já jedzím s tempomatem hodně často a musím říct, že to zrychluje podlě mě +- stejně, jako když dáš plnej plyn nohou... pravdou je, že to vyvolává pocit leší akcelerace... už z toho důvodu, že právě nemačkáš plyn... jinak k té aktuální spotřebě tempomatu vs. noha řidiče... je to asi trochu zavádějící... když kontroluješ rychlost nohou, tak jendou přidáš, pak pustíš, takže ta aktuální spotřeba není moc vypovídající... na druhou stranu bych řekl, že s tempomatem jezdím za míň... v celkovém průměru... ufff ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o tom ze je to normalni nepochybuju ... jen mi slo o to jestli nekdo nema info ze by to slo nejak prenastavit. Na aute jde zmenit cokoliv. A mne to takhle nevyhovuje.

Jinak bych te opravil ... 1x zmacnuti PLUS zrychlí o ca. 2km/h ... takze o 10km/h to bude 5x :-)

Je to normálne, zmeniť to nejde, deje sa to na skoro všetkých motoroch, niektoré viac a niektoré menej, mne to práve vyhovuje že to má tú akceleráciu, a ak chceš pridať o desať km/h stlač páčku 10 krá t a pekne ti popridáva.
Editováno: , autor: gosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdá se mi že OII zbytečně agresivně přidává při zrychlování na uloženou rychlost na tempomat ( po zmačknutí + )

Je možno např. přes VAG nastavit , jak rychle na uloženou rychlost přidávat ?

Např. v paměti tempomatu mám uloženou rychlost 140km/h ... tunel ... zpomalím na 100km/h .. při výjezdu zmáčknu + na tempomatu a auto zrychluje na 140km/h ... jen dle mého názoru hodně agresivně.

btw. mam takový pocit že zrychlení jaké je schopeno auto dosáhnout při dorovnávání rychlosti na tempomat nejsem schopny dosáhnout při mačkání plynu ... jen pocit ? nebo auto ví jak přesně přidávat?

OII 1,9TDI

URCITE TO NEJDE NASTAVIT CEZ VAG.MUSEL BY SI ZMENIT DATOVE POLE V VO FLASCH PAMäTI NA RIADACKE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U OII vyr. 3/2005 se dala přídávat/ubírat rychlost i cvákáním na kolíbce tempomatu (např. 4x zvýšení o 10 km/h). Nevíte jde to nastavit (nakódovat) i u nových modelovýcg roků? U OII 7/08 to vypadá, že se rychlost mění jen po dobu držení kolíbky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...