Přejít na obsah

Nádrž


tommich

Doporučené příspěvky

Precti si manual k autu... Je to odvzdusnovaci ventil nadrze...

znovu jsem prošel manuál k mojí Škodě Fabii combi a o ovzdušňovacím ventilu ani slovo

prosím tě nešlo by to nějak trošku přiblížit, jaká je jeho hlavní funkce, kčemu je tam dobrej atd.

předem moc děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Divny, ja jsem to v manualu cetl. A mas tam i napsano, ze nemas nikdy pretankovavat nadrz, coz s tim odvzdusnenim souvisi. A tim jsem ti i odpovedel na to, k cemu slouzi - uz podle jmena je to jasne - odvzdusnovaci ventil slouzi k odvzdusneni nadrze. Kdyz do ni natankujes palivo, tak tam nacpes i vzduch a kvuli tomu pak palivo vzpeni... Ten ventil zmacknes a tlakem paliva se vzduch z nadrze vypusti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je přesně ono :palec2::)

včera jsem tankoval a dávla jsem si pozor,aby odvětrávací ventil nezmáčkl, když jsem zasunoval tankovací pistoli.Přijdemi to jako neřešitelný problém,protože když se pistole má zasunout co nejhlouběji,vždycky se ventil zmáčkne na odvětrávání.

poraďte mi někdo jak na to.

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem moc dobrej vysvětlovatel ;)

Jak už tu někdo psal, odvětrávání se "aktivuje" zašroubováním víčka nádrže - tím se ta "packa" zamáčkne. To samé se ale asi stane když tam strčíš pistoli nadoraz (nevim jestli je ta pistole tam krátká, že její lem se opře o packu), jelikož má ale "packa" pružinu sama se zase vrátí po vytažení pistole do původní polohy. Takže nemá cenu řešit jestli se jí dotkneš pistolí nebo ne...

Doufám, že nekecám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa mojich skúsenosti bez toho abi som zatlačil na ten odvzdušnovací ventil sa do nádže dostane len požadovné množstvo benzínu ktoré udáva výrobca a to 45l +/-2l u fábie benzín, po stlačení odvzdušňovacého ventilu počas tankovania do plna,sa dostane nadmerné množstvo benzínu a to do časti nádrže ako už bola spomínana (expanzna časť) kde je vraj i elektronika snímania hladiny benzínu. Na tú to skutočnosť som bol upozornený autorizovaným servisom, keď že mi našly chybové hlásenie v diagnostike a vopred ma varovali abi som sa vyvaroval pretankovaniu z dovodu poškodenia elektroniky nádže ktorá bi stála z opravou nemalé peniaze. Mám to vyskúšane na kapacitu sa tam potom vojde o cca 7l a viac, dohromady 52 - 55l, ale o tom tu už bola diskusia. Prajem pekný deň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pistolí nejde páčka zatlačit :)) Dnes zkoušeno. ;)

jj, přetankovávat se nemá. Dnes mi pumpa vypla při 42,3l a to jsem při dojezdu "0" ještě 5km najel....

tak to asi záleží na benzínové pumpě,jaký mají pistole

včera jsem tankoval, a když jsem zasunul pistoli co nejhlouběji, ventil se zmáčknul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...