Přejít na obsah

16ti palcová (litá) kola


rostama

Doporučené příspěvky

No nevím jak kdo, ale já R16 v techničáku mám a ten drobný rozdíl v ET myslím nikdo řešit nebude.

Jediná nevýhoda je, že díky tomu ET lítá na boky auta víc bordýlek, ale to by stejně v zimě bylo. Jen nevím co ty 225, ale když se tam vejdou letňáče o té šířce, tak myslím i tyhle, ale budou brutus ven z blatníku, hlavně vepředu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nechci ti kazit radost, možná se pletu... ale disky z jedničkovýho Supa snad ani na OII nejdou... a každopádně to kolo je obrovský já bych do toho nešel... jinak že se má dávat na zimu užší penu je trošku zavádějící... pořád platí to, že čím širší penu, tím větší styčná ploch s vozovkou... užší penu sice líp "prořízne" sníh... ale jak často se do takový situace dostaneš? říkáš, že budeš jezdit město a dálnici, tzn. posoleno, shrnuto :)

Zavádějící to není - širší pneu, větší plocha, ale MENŠÍ tlak a to je ten problém, zvlášť v zimě!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zavádějící to není - širší pneu, větší plocha, ale MENŠÍ tlak a to je ten problém, zvlášť v zimě!

To je jasná, s tím právě počítám. Nebude se to chovat úplně tak jako třeba na těžším superbu. Nechápal jsem jen proč když na O II jdou R16 215 a pak až R17 225 tak tam nejdou R16 225. Šiřka i profil se tam už vyskytuje, na hmotnostech to asi taky záviset nebude. Prostě je tam dám a bude se vidět. Mít je zadarmo, nebo si kupovat nový, je asi lepší je mít zadarmo. Jsou to plecháče, takže mě ani nebude děsit když na ně budu muset hodit řetězy (nebude co poškrábat).

Díky za reakce a rady.

Ritch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale chlapi, pořád se bavíme o pneumatikách na O II. a rozdíl mezi 225 a 205 snad není tak velký... já osobně si mylsím, že prostě na zimu radši širší... ale do určité míry, žejo... ;) vem si třeba na Scouta jsou na zimu taky 225 anebo právě ty 205... já mám plechy, takže mám 205 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to máš samozřejmě pravdu. A já si říkal, že mám ten příspěvek nějaký krátký, že jsem tam chtěl ještě něco připsat :doh

Projedu si pár radarů a hned budu vědět kolik mi to dle tachometru jede. Máme tady docela přesné.

No a 2,2 cm - t.j. 1,1 na každou stranu od středu kola pokud jsem to s tím průměrem pochopil správně snad nezpůsobí žádnou škodu. Až to nasadím, dám vědět jak to dopadlo a jak se to chová.

Jsem ochoten to risknout :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jako nový člen tohoto fora, které se mi velice líbí, zdravím všechny zůčastněné.

Koupil jsme si teď novou O2, která má 15" Orion a musím říct, že si mi ty kola na ní hoodně líbí. Problém je ovšem jejich velikost, chtělo by to větší...

Kdyby byly k mání ty samé Oriony v 16" tak není co řešit, jenže nejsou. A proto se Vás zkušených chci zeptat, jestli třeba nevíte o nějakých 16" ( podotýkám že ač se mi 17" a 18" taky velice líbí, tak je nechci), které by na Octavku vyloženě sedly.

Tak jsem s návrhy :palec2:

Editováno: , autor: Guf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj Gufe... je fajn, že se ti tu líbí! ;) hh...

k těm kolům... předpokládám, že to nemusí být origoš ŠA disky, což?

No abych se přiznal, tak bych docela uvítal aby to byly origo, protože nejsem moc na neoriginální příslušenství.

Ale je to taková slepá ulička, protože po tom co jsem viděl, tak se mi u Škodovky žádné origo 16" nelíbí... :smich:

Takže jestli víš a nějakých 16", sem s nimi.

Editováno: , autor: Guf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s faceliftem budou nove typy alu, jedny 16" se mi libí, ale nazev ti z hlavy neřeknu

JJ to vím, jenže když jsem se byl zeptat na to kolik stojí ty kola samostatně, tak mi odsekli, že to ještě neví... Nabízí kola a neví kolik stojí, tak sem se sebral a šel, stějně se mi ani ty nové 16" moc nezdají, mají hnusné středy.

BTW. myslíte, že by mněl někdo zájem o koupi 15" Orionů funglovek s letními pneu??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná bys byl spokojen s šestnáctipalcovými koly DEZENT A. Mají zesílenou vrstvu povrchového laku a vyrábějí s v technologii NANO-TEC - easy to clean. Je to německý výrobek, tzn. že ke škodovce jakoby originální příslušenství. Pasují i původní šrouby, takže ty, co se dodávají s novými disky, si necháš v záloze. Koupil jsem je na zimu na Scouta - s ET 40, vypadají určitě líp než plechy a jsou jen o cca 1 000 Kč dražší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vegy se ti nelíbí? CCR600005.jpg

Myslím, že od Orionů se moc neliší a mají praktickou krytku na středu ráfku.

Díky, nejsou špatné, musím se na ně mrknout :palec2:

JuraT: neměl bys jejich obrázek nebo link? O této technologie jsem ještě neslyšel, mohlo by to být zajímavé...

Jestli ale myslíš tyto, tak nejsou nic moc, na zimu good, ale jako hlavní kola?

Nevím, já nemám moc rád neoriginální příslušenství, ale v poslední době se mi zdá, že člověku ani nic jiného nezbývá. Začalo to barevnou paletou, kterou mají snad všechny automobilky v současné době hodně chudou a pokračuje to příslušenstvím. Když otec kupoval před cca 12 roky Feldu, tak takové problémy nebyly.

Ještě se mi líbí tyhle Metany ze Supa1. Nebude s jejich provozováním na O2 nějaký probém, třeba legislativní?

post-27149-1228744704_thumb.jpg

post-27149-1228745213_thumb.jpg

Editováno: , autor: Guf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...