Přejít na obsah

16ti palcová (litá) kola


rostama

Doporučené příspěvky

Vidim, ze s Draconismi zatial nemam uspech,

tak mi aspon povedzte nazor na tento disk big_15871265124ba48c0ba88f32.31750897.jpg

Moze vyzerat ok na 4x4 Combi (Stone metaliza)?

Este mam trochu obavy z toho, co je to za povrchova uprava, ci sa to nebude odierat?!? Plus este ET35 moze byt teoreticky problematicke?!?

Editováno: , autor: Fakestring
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nasiel som fotku podobnych diskov... Vo velkom rozmere su celkom pekne, ale v malom to moze byt asi trochu gycovite :-/

Inac Octavia ma od vyroby ET okolo 50, ale zmesti sa aj ET35, pokial bude sirka disku do 7,5" (len sa ti zmeni geometria pri inom ET)...

post-10844-0-89210100-1299657977_thumb.j

Editováno: , autor: Cjoctavian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, takze v "16" asi tie Draconisy, s tymi by som nemal prehlupit. Len nemozem zohnat nikde nejake fotky.. Niekde tu je combi na draconisoch, ale FL a 4x2, klasiku 4x4 som nikde nenasiel.

Aale, snad nimi nic nepokazim. Inak, nasiel som zatial za 370€ - cena za 4 ks novych diskov - co vravite na taku cenu? Ak niekto vie o lepsej, sem s tym.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravim příznivce OII, měl bych takovej dotaz kupuju nové disky RSW 16 ale jsou to 7 . Tak by mě zajímalo jestli s tím nebude nějaký problém když v techničáku mám 16 pouze na 6 - 6.5 . A taky jaké na to použít pneu aby to trochu vypadalo. Přemýšlím o 205/55 16 91H , což jsou v techničáku . A ještě mají ET 42 a to taky nevim jestli nebude problém, třeba kvuli blatníkum. Tak nevím. Za každou radu budu moc rád. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

1. vdaka vyssiemu profilu pneu budes mat pohodlnejsie auto

2. auto bude menej ochotne zrychlovat, kvoli vacsiemu obvodu kolesa

3. auto (teoreticky) dosiahne vyssiu maximalku, opat kvoli vacsiemu obvodu kolesa (zmeneny prevodovy pomer)

4. zvysis svetlu vysku o nejakych 12 mm

Takto vyzeraju 225/55 R16 na orginalnych diskoch Skoda:

85566d1231147054-my-new-laura-diesel-modified-vrs-19122008061.jpg

Editováno: , autor: Cjoctavian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když dáš na profil 55 kola širší než 205 měníš obvod kola, ale největší problém nastane u dopravní nehody.

Špatný rozměr pneu znamená ,vozidlo nezpůsobilé k silničnímu provozu.

Tudíš nedostaneš ani korunu a hlavně vina bude dána tobě.

V práci mi to několik zákazníků potvrdilo, to samé je ojeté pneu.

Já osbně bych zůstal u šíře 205.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím konferu!

Jak tak pročítám diskusi tak jsem asi uplnej looser a dokonce debil co jezdí na 15tkách.

Tak jsem to rozhodl to změnit :-) A Sirriusy jsou ta volba.

Ale: .....

Dokážete někdo porovnat rozdíly mezi 15ti a 16ti palcovýmy koly na letních gumách?

Hlavně me zajímá spotřeba. Mám na 15tkách cca 4,9 l/100km ( gumy Continental Ecocontact 3 ). Zvedne se hodně ?

Co hlučnost a tvrdost auta?

Jsou jízdní vlastnosti tak markatně lepší na 16tkách?

Zárověn předpokládám že na 16tkách se mi zkrátí brzdná dráha (samozřejmě v krizovém brždění) a pneumatiky déle vydrží, když se váha auta rozloží na větší plochu a že auto bude lépe zvládat nerovnosti na silnicích po zimě.

Díky moc za rozumné odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem vyměnil 225/55/16 za 205/55/16 (nechci pokoušet osud s pojišťovnama). Docela se tedy zhoršil jizdní komfort (auto tak nedrží, více se houpe atd), ale zase se mi zdá, že auto je daleko pružnější a daleko lépe zrychluje (1,9 TDI). Ted porovnám ještě spotřebu.

Jo a taky ty 225 vypadaly na autě mnohem lépe.

Editováno: , autor: Aritma0266
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Našel by se někdo, kdo už zkusil dát na 16" disky gumy s profilem 60 místo 55, při zachování šířky 205? Na víčku nádrže v tabulce předepsaných tlaků je tento rozměr (R16/60/205) zmíněnej, ale v techničáku je uvedenej pouze R16/55/205. Předpokládám, že by se měl o něco zlepšit komfort a snad i malinko zvětšit světlá výška..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víčko nádrže NENÍ techničák! Ale pokud se ta toto podaří utáhnout policii nebo pojišťováka, pak prosím, proč ne.

Jinak auto se Ti zvedne o 10 mm a rozdíl v obvodu je 3% což není problém.

Tady si to můžeš porovnat: http://www.vltava2009.cz/shops/7022/html/flash/simulator.html

No, ale co si myslím je, že to nebude vypadat moc hezky.

Jednou jsem si na Feldu místo 165/70 koupil 175/70 (mělo být 175/65 jenže jsem to při objednávání zkonil a nešlo to už vrátit zpět) a jakože je to jen malý rozdíl ve výšce profilu, tak to bylo SAKRA poznat. Vypadalo to skoro jak plný profil :feve: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...