Přejít na obsah

DPF filtr pevných částic - zkušenosti,závady,problémy


kvaki

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Osobně DPF v autech zatim nemám,ale zrovna mi týden jsem se o DPF bavil z kámarádem co ho má ve starym Superbu 2.0TDI-PD DPF.....ten měl jednoho z prvních z DPF a dle dokumentace co dostal k autu měl předepsanou výměnu po 120.000km,ale v jeho mateřskym servisu mu pak technik řekl že to MB změnila a že předepsaná výměna není stanovena,tak jezdil dál a ted má něco přes 160.000km a už mu to dělá takový problémy že mu v servisu dle technický rady z MB doporučily ho vyměnit...........Jezdí s tim do autokomplexu Menšík-Praha a tam mu to spočítal technik na DPF+kyselina něco kolem 36.000kč a i z prací ať si připraví něco kolem 40.000kč!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Doporučil jsem mu vrakoviště v Praze kde prodávaj orig.nový škoda díly a i když DPF normálně na sklad nebere,tak když mu dá zálohu,tak mu ho objedná a bude ho mít od něj prý za 15.000kč....

Editováno: , autor: karlos3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Min.týden jsem po dlouhé době na letišti potkal známého(taxikáře) který tam jezdí ze žluťáskem SI u AAA....když jsme se tam pár min.bavily,tak se k nám přidalo pár jeho kolegů a když přišla řeč o DPF,tak všichni kdo to tam maj z 2.0TDI-PD DPF tak už ho maj vykuchlej.....prý jim to dělá nějakej frajer v Modřanech(fyzická demontáž+přehrání softu)...bez papíru za 6000kč.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

hlavolam s umístením.U Sup II je DPF s "mokrým filtrem",jelikož je daleko od hlavy a teploty výfuk.plynů tam nedosahuji takové hpodnoty,je jednodušší jej vyndat-prostě jen vyřešeš a navaříš rouru.

U OII,Passat je hned za Turbem,oválná pixle tak bude blbé to přizpůsobovat.Neříkám,že to nejde,ale není to tak jednoduché jako u Superba.Jestli máš foto odstaněného DPF u OII dej sem.Docela mě to zajímá jak jsem to řešili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já jen že fotku přezentuješ jako DPF takže tady akorád mateš.Jinak trubka se samo dá koupit,ale není to jak píšeš jen trubka ale vlastně 1.díl výfuku,protože v roce 2008 sis mohl v ČR objednat SUP I 2,0 TDi s nebo bez DPF.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mateš tu ty! Já nahodil fotku odstranění DPF u Superba. Jasně jsem to tam napsal, že je to Superb. Ty ses pak začal vyptávat na OII, tak jsem ti řekl, že to není problém a že se na to prodává přímo trubka. Máš pravdu, je to vlastně celý 1.díl výfuku. Malinko špatně jsem to formuloval.

V čem tedy matu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nematu.Ta fotka co jsem tu z Etky dal je ze Superba.Takže foto,co jsi ty dal je odstaranění katu a né DPF.Je evidentně z fotky vidět,že trubka od katu d DPF je původní.Možná se mýlím,neříkám,že jste to neudělali celé,ale proč tu potom dáváš foto odstranění katu a prezentuješ to jako odstranění DPF

Editováno: , autor: cosby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...