Přejít na obsah

Vše kolem koupě Superba


Skolacik

Doporučené příspěvky

Host pan.ucetni

Moje řeč já mám auto dva roky, koupil jsem ho když mělo najeto 90 tisic od kamarádky od té doby jsem najel 50 tisíc. A vyměnil jsem jen rozvody a teď mám opravu tak za 5000kč. Jsi z Frýdku já z Ostravy díly třeba autodíly Strapač Radek po pravé straně před AAA jak se jede do Ostravy. Chodím tam kupovat na jiné auta a ceny za pusinku . Já vřele doporučuji mě spíš sere ta pojistka 16.700kč každý rok kol100

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdo ti neřekne že koupíš káru na 100%.Můžeš koupit super káru nebo super šrot.

Nicméně Superb je ještě jeden z posledních kvalitních Škodovek(jako staré Passaty).

Nezapomeň že je to luxusní kára kde pc nebyla malá a také díly nebudou nejlevnější,ale jak jsem psal,Superb pokud je dobrý nemívá nějaké problémy.Běžné provozní,které krom přední osy jsou cenově stejné třebas s OI,OII.(Oleje,desky,kotouče,turbo atd).Co je nákladnější je přední osa-ramena.Já měl Superby 2-jeden 1,9 TDi 96kw při prodeji 145000km a nic jsem neměnil a druhý 2,5 TDi 113 KW,při prodeji 198000km a taktéž náprava původní,ale tam už se pomalu nějaký čep na dírách ozíval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za me palec nahoru. Vzdycky jsem byl na sportovnejsi jizdu, ale co jsem sedl do supa, tak si uzivam pohodli a luxus vybavu. Porid si eleganci a za sebe muzu rict ze 1,9 tdi 96 kw super motor, da se s nim litat hezky rychle a taky s nim muzes jezdit za 5L/100km. Nejake ty mouchy ma.. napr. vrzani palubky nebo loketky :doh nesklopne zadni sedacky u prvnich modelu a tak...

Preju stastnou ruku pri vyberu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BER - BER - BER - Jednoznačně!!!! Samozřejmě vybírej, ale volba na SUPERB je správná :)

Osobně jsem měl již více aut a Superb jednoznačně vede na plné čáře a asi ještě dlouho bude!!!!

Od Škodovky za mne sand nejdpovedenější auto!! Tím, že se technicky svezl na již odzkoušeném Passatu, tak spousty chyb byly vyladěny (ne všechny) ale opravdu hodně!!

Opravdu výborné auto, za skvělou cenu a zkus si servisovat "třeba" francouze nebo "čistého němce"!!!

Za mě ANO - BER :)

Editováno: , autor: Filda-8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepíšeš co tě vede ke koupi. Já měl všechny Škodovky od modelu Š 1000MB až po Superba 1,9 PD. Superb přednosti: pohodlné auto, hodně prostoru, tiché, malá spotřeba u motoru disel vyjma 2,5l a motoru s filtrem pevných části. Zápory: použité materiály nic moc ( plasty, odírá se interiér, praská kůže na sedadlech), nic moc přesné řazení (manuál), těžké auto horší dynamika jízdy, blbě se s tím parkuje (dlouhé). Ale ve srovnání s Frantíky nebo Italy zlatý auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK diky moc všem za názory nebyl jsem si na 100% jist ale ted už fakt jo. Ted už jen čekám, vybírám a vybírám vhodného kandidáta tak snad se podaří... určitě dám pak vědět co jsem si koupil, ale jak řikam čekám na vhodný kup. Ale ještě jednou diky všem lol:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepíšeš co tě vede ke koupi. Já měl všechny Škodovky od modelu Š 1000MB až po Superba 1,9 PD. Superb přednosti: pohodlné auto, hodně prostoru, tiché, malá spotřeba u motoru disel vyjma 2,5l a motoru s filtrem pevných části. Zápory: použité materiály nic moc ( plasty, odírá se interiér, praská kůže na sedadlech), nic moc přesné řazení (manuál), těžké auto horší dynamika jízdy, blbě se s tím parkuje (dlouhé). Ale ve srovnání s Frantíky nebo Italy zlatý auto.

malá spotřeba i u motoru 2,5TDi lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny příznivce tohoto fóra a majitelé Superbu :)

Nechtěl jsem zakládat zbytečně nové téma, tak rozšířím toto. Jsem tu nový a přemýšlím o koupi Superba a byl bych rád za každou Vaši radu ohledně tohoto vozidla. Prolítl jsem skoro celé fórum, takže už zhruba vím na co si dát pozor, ale stejně mi to ještě není dostačující, takže když mi tu ještě napíšete nějakou Vaši zkušenost při koupi použitého vozu, budu velice rád.

Tak k věci. Jeden známý (cca 45 let) od mého kolegy z práce mi nabízí Superba z roku 2005 s 1,9TDI 96kW, to je přesně moje představa o motorizaci v tomto vozidle, protože auto budu převážně využívat do práce (cca 400 - 500 km za týden) a nějaká ta dovolená do zahraničí či v ČR. Auto bylo koupeno v ČR a využíváno první rok jako manažerský (referenční) vůz, poté ho koupil ten známý. Auto v tu dobu mělo najeto cca 25 tis. Nyní má najeto 107 tis km, je po technické a servisní kontrole (ale ještě jsem nezjišťoval, zda byly dělané rozvody, takže + nějaké investice). Poctivě servisováno a jeho představa o ceně je 275 tis kč. Je evidován jako první majitel + servisní kniha a celá historie vozu. Ještě jsem zapomněl podotknout, že je ve výbavě COMFORT a jsou k tomu zimní kola na discích + letní ALU 16". Jediný co mi schází je tempomat a multifunkční volant, ale myslím si, že se bez toho obejdu :)

Jinak doposud využívám auto značky Renault 19 ph II, 1994, 54kW, takže to bude asi velká změna :) a nemůžu si na toto auto stěžovat, průměrná spotřeba 6,6 L/100km a se superbem bych se snad mohl dost i trošku pod :). Dlouhodobá spotřeba mu u superbu ukazuje prý PC 6,3.... A proč jsem si vůbec vybral zrovna Superba? Protože chci nějaké komfortní, bezpečné, pohodlné auto na úrovni.

Co si myslíte o nabízeném vozu, ceně a zda je akceptovatelná vůči výbavě a celkové jeho kvalitě? Jinak bych se měl příští týden setkat s autem osobně.

A na závěr nějaké ošemetné fotečky :)

Superb_01.JPG

Superb_02.JPG

Superb_03.JPG

Superb_04.JPG

TAK A TEĎ BABO RAĎ B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj RomaneV, já kupoval supa o stejné motorizaci v lednu.

Je to RV 03, ale ve výbavě elegance, plus nějaké ptákovinky. Měl najeto 113tis a prý byl po rozvodech (nyní se ukázalo, že opravdu byly měněny v 90tis. včetně pumpy). Taktéž byl originálně servisován. Nedostatky: odřená kůže na rohu sedačky, sem tam nějakej menší škrábanec a pouze zimní gumy na 16" alu. Cena po smlouvání 260tis a servis ve 120tis (včetně pumpy a rozvodů) 20tis korun (a to není autorizovaný servis a hodina práce je za 300,-) Plus jestli to má přes 100, tak počítej, že brzo budeš měnit komplet brzdy.

Jinak mohu vřele doporučit. Já jsem z auta úplně unešen, je to super svezení, příjemné, pohodlné, rychlé. Nevýhody: délka vozu (ve městě se blbě hledá 5m dlouhá díra na parking u chodníku :( ) a taky, že si to auto zamyluješ a budeš do něj investovat :D moje drahá včera pronesla, že v příštím životě chce být moje auto :) (ted nevím, jestli to je kvůli péči, nebo proto, že sem ho dobře projel :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Supa 02 96kw a sem s ním maximálně spokojenej.Nyní mám najeto 158 tis km a bez jediného problému.Ta spotřeba co si tady psal je tak nějak normální.Přes zimu když jezdím pijánko tak se držím pod 6 l/100km a v létě se rád vozím rychle tak zhruba 6,5.To,že to bude skok z 19 do supa tak to mi teda věř.táta v lednu koupil Golfa V a když s tím jedu tak to na můj v kus hopsá a to on má 15 kola a 65 profil a já 17 45 profil a sup je měkoučkej.Zamiluješ se a jak psal Hampy budeš ho jen skrášlovat a jezdit po srazech.tak až koupíš pochlub se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hampejz:

20 tis za rozvody, jojky to je pálka... to abych majitele ještě trošku stáhnul na ceně :) a na kolik přijdou tak brzdy? Čekal jsem, že díly budou cenově stejné, možná o 10% dražší než na octavii :(

Jinak co se týče tvé drahé polovičky (samozřejmě myslím tu živou polovičku :) ), tak můžeš být rád, že se jí to auto vůbec líbí, protože té mé se auto vůbec nelíbí.... a tak doufám, že až se v tom projede tak změní názor B)

Peny:

Tak ta spotřeba je super! No jsem zvědav jak to nakonec dopadne, příští týden se uvidí :) Každopádně nějakému srazu nepohrdnu a budu se těšit (pokud to klapne)!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze by pribyl dalsi clen do rodiny tmavomodrych :-)) Vypada moc hezky, mozna bych pokouknul po necem v eleganci. Zase u tohodle mas jistou, ze nekupujes vrak a vis o aute vse. Motor je super, taky ho mam. A jak rikali kluci, jedina nevyhoda: zapomenes na pritelku a budes se venovat autu :-) Ta moje uz zacina trosku zarlit, pry se od koupi supa nezajimam o nic jineho -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirik_superb:

Tak to já doufám, že to neovlivní vztah k přítelkyni :D Aut je dost a člověk nikdy neví jakou má auto ve skutečnosti historii. Taky by se mi něco líbilo v eleganci. A hlavně nevím jestli přežiju tempomat, protože když jsem se rozhodl pro jiné auto, tak podmínkou bylo ESP a tempomat :)

Za kolik se dá pořídit tempomat? Četl jsem tu, že páčka do 1000 kč, ale pokud má auto multifunkční volant a když ne tak něco kolem 4 tis je to pravda? Protože je to vcelku dost :( S takovouhle budu muset majitele stáhnout aspoň na 200 tis :D Protože hned po jeho koupi bych chtěl zrealizovat tónování skel (na momentálním autu mám pokovení skel - zrcadlovky a je to super, už bych si nedokázal představit jezdit s autem, do kterého je vidět až do krku:) ). Viděl jsem tu fotku superba stejné barvy a s modrými skly, fakt nádhera -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já jsem maximálně spokojenej. Mám stejný motor. Je to velký a luxusní autí. Jezdí hodně slušně a spotřeba je super.

Jo a jinak já jsem měnil rozvody teď na jaře a to jen origo matroš a dělal mi je známej. Vyšlo mě to na 4 tisíce i s prací :) Nesmíš jezdit do drahých origo servisů. Pak jsou ceny za pusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím tě Romane.No já mám trošku jiný motor tak tu nebudu psát to co ostatní.Snad jen to že těch 20 tisic za rozvody dám já při svém motoru.U tebe to bude tak třetinová cena.Brzdy taky nebudou žádná hrůza.Na aukru se dají sehnat za pěkné ceny.Supík je jinak komfortní auto.V tvém případě pokud máš ty informace které máš,tak se toho neboj.Kilometry jsou v pohodě,rok výroby taky a cena taky není asi přemrštěná za to co budeš mít.Jasně stáhnout ho můžeš zkusit to je pravda.Jinak tempomat si myslím že tě výjde kolem tisícovky bez ohledu na to jaký máš volant.Já tempomat mám,ale řeknu ti že ho nepoužívám.Mám při něm vyšší spotřebu.Je to spíš jen takový příjemný pocit že to tam je.Spotřeba je ideální.Jak píšou kluci kolem 5,5 se stím dá jezdit v pohodě.Já takový motor chtěl vždy no ale naskytla se mi jiná příležitost,tak jsem šel do 6Válce.

Jinak je jasné,že jak tě jednou to auto ovládne a získáš k němu citový vztah(jako my všichni v naší 5a půl partičce)tak začneš dělat různé úpravy atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

žádný strachy. 20 tis bylo za výměnu všeho možného :) rozvody bez práce (origo) vyšli na 4500,- i s pumpou, takže neboj :) Já mám spotřebu vyšší, ale dle mínění ostatních jsem pirát silnic :( Ale přítelkyně jela podle předpisů špindl Praha za 4,8 litru (a to na dálnici občas i předjížděla ve 150 - učí se řídit ), a to sem valil voči :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mi spadl kámen ze srdce, že těch 20 tis. nebylo jenom za rozvody! Koukám, že samé pozitivní zprávy, to je superb tak ideální auto? :)

Jinak vztah už k němu mám od první chvíle, co jsem uviděl fotky a už jsem se přestal ohlížet po ostatních aut. Před tím jsem přemýšlel o Fordu Mondeo, Focus, Kia ceed, Golf V a O II (všechna auta kolem roku výroby 2005 - 2006) a u každého mě přesvědčilo, že to nemá smysl (o každém autě se dá napsat moc parametrů o spolehlivosti, ale tady se tím zabývat nebudu...:) ), kromě O II a tam ta cenová kategorie je jinde. Skoro jsem byl přesvědčen, že snad půjdu do KIA CEED SW funglovky na bezúročný leasing jak mají teď v akci. Ale pak se vyskytla nabídka tohoto Superba a to mě víceméně přesvědčilo o všem a měl jsem jasno :palec2:

Ještě mě napadá jak je to se zavazadlovým prostorem? Dá se to přežít? Vím, že v dnešní době existují různá zařízení na střechu SKIBOX apod. Kdysi jsem měl Fiata Regatu Sedana a tam to byla hrůza, strašně vysoký nakládací prostor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám se taky k hodnocení,asi být tebou,vůbec bych neváhal,pokud znáš dobře historii vozu a akceptuješ jeho cenu,nebo se sním zkusíš na ni dohodnout,jdi do toho.Brzdy se dají pořídit za dobré peníze,přední kotouče + destičky v špičkové kvalitě cca 5.000,-kč,zadní destičky 700,-kč,kotouče se vzadu moc nemění,já je ještě neměnil a mám už 340000km a rozvody na 1.9TDI asi za 4.500,-kč jak psal Tomáš.Tempomat doděláš v pohodě,určitě se tady najde někdo,kdo ti s tím rád pomůže a poradí.

Já osobně jsem se Supem strašně spokojený,komfortní jízda,nějaké ty koníky v záloze a hlavně vnitřní prostor a pohodlí,to oceníš hlavně na dlouhých traséch,které jak píšeš,máš v plánu.

O spotřebě a motoru ti toho moc neřeknu,na to jsou tady jiný,my co máme V6 jsme na tom trochu jinak!!!

Víťo:Rozvody za 20tis.musí být ze zlata,já je umím i s pumpou cca za čtvrtinu,tak kdyby jsi potřeboval,dej vědět.Originál SKF,ale jenom pro dobré známé.

Editováno: , autor: j-novis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...