Přejít na obsah

LED osvětlení RZtky


superfatty

Doporučené příspěvky

2 Svoby85 OK stejně jsem to včera objednal. Jinak je to pár korun to snad obhájíš před manželkou ne?  :kol-133:

 

2 Pawlisko Jen jsem je tam dal ze srandy pač mě doma zatím leží bez užitku. Jdu na STK takže je stejně zas hned vydám a objednal jsem si 5W.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem jak to tu dáváte. Jenže já jsem strojař ne elektrikář a na tohle se nějak necítím.

 

Stejně asi pojedu k Ferdoj do Strakonic kvůli nakodování denního na led tak mě rovnou vypne hlídání SPZ.

 

Ale kdyby se někdo našel kdo by mě ty odpory udělal a byl s okolí Prahy nebo Trutnova tak by to nechal udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako som pisal vyssie, na bielom aute to moze "svietit", resp. celkovy dojem moze byt az dvojnasobny. Isiel som v noci za mojou cernotou a v uplnej tme to nijak nevadilo (pisem o 7W cree)...aj ked som si k tomu domyslel dvojnasobne svetlo :)

Ano, SPZ je reflexna, ale odraza sa len ked sa na nu svieti kolmo a nie zhora. To, ze ked je cista, tak "svieti" silnejsie, nikomu vadit nemoze. Teda aspon ja som nepostrehol, ze by mi to nejak vadilo, a to takychto aut stretavam pomerne dost :kol-28:

 

P.S: a co sa tyka tej chybovej hlasky, tak najlepsie nakupit overene ledky do celeho auta a potom si urobit vylet za niekym, kto vie upravit BCM a je naveky pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak pro info, taky jsem zkoušel několik modulů z ebay. Co se týká LED, tak výrobci CREE a Nichia patří prakticky k absolutní špičce.. otázka je, zda některé ty moduly na ebay maj v sobě opravdu cree čip ( i když to uvádí na obalu, papír snese všechno).. :D;) hlavním vodítkem může být cena, budou na ebay (aliexpress, atd..) rozhodně dražší.

 

A jedna zkušenost s odrazem, koupil jsem jsem cree 15W  do SPZ a u FI má zadní nárazník tak blbej sklon na té hraně, že když jsem to osadil a šel cca 5m za auto, tak v tom zlomu (na nárazníku) byl vidět v odraze ten zdroj světla nad SPZ, pěkně to pálelo do očí. Takže nakonec jsem to vyřešil 5W variantou.  U OII takový problém nebyl, ale i tam přišly nakonec 5W. :)

Editováno: , autor: Jarys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 7 měsíců později...

Jo takhle to myslíš :D já to mám v autě takhle ;)

 

Přední stropní světlo (Superbácké) - 4xT10

zarovka-5-velkych-led-t10-canbus-s-odpor

Zadní stropní světlo - SV8,5 41mm

8-led-diody-sulfit-bile-42-mm-s-odporem-

Čtecí lampičky - 2xT10

zarovka-3-led-super-silna-t10-12v-canbus

Dveře - SV8,5 36mm

3-led-diody-sulfit-bile-36-mm-s-odporem-

Kastlík - SV8,5 31mm

2-led-diody-sulfit-bile-31-mm-s-odporem-

Kufr - 2xT10

12417687_10206669709880195_1323561233632

V exteriéru mám CREE ledky u kterých bych musel najít obrázky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ok, tak jinak.. co osram silverlight? potkávačky - H7?, parkovačky - jaký, taky H7? Jaký brzdový - taky nějaký osram nebo jakou značku byste doporučili? Celkově názor na osram, co používáte vy?

Na OII předface jsem měl H7 starline xenon.efekt můžu vřele doporučit za ty peníze. Vždycky kdyý jsem měl Osramy za 300 tak mi hned po měsíci praskly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, tak jinak.. co osram silverlight? potkávačky - H7?, parkovačky - jaký, taky H7? Jaký brzdový - taky nějaký osram nebo jakou značku byste doporučili? Celkově názor na osram, co používáte vy?

Já si na Osram nestěžuju, roky používám NightBreakery a vydrží mi kolem roku (cca 25tis km). Jen si nejsem jistej, jestli do parkovaček dáš 55W H7, asi se tam úplně nevejdou.. :D Ale to už je trošku OT, na žárovky je tu už někde vlákno, k LED osvětlení RZ to nepatří..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Já si na RZ dělal LEDky doma. Navíc si člověk může udělat svítivost podle sebe, aby to nesvítilo až na zem... Výrobní cena cca 20kč / ks

 

Ty z číny moc nevydrží a po měsíci zoxidujou pájené kontakty a přestává to postupně svítit (jak pohasne jedna, tak se začnou odpalovat další) ...

 

Kontrolku jsem vyřešil jednoduše a levně. Paralelně jsem tam zapojil klasickou původní žárovku a schoval ji dovnitř kufru (je na konektoru a jde kdykoliv vydělat). Shořet tam nemá co.

 

Svítím už takhle rok bez problému. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Tak po mnoha dotazů a hledání jsem dlouho nic nenašel a nikdo neodpověděl na dané téma.

Takže si odpovím sám.

Čerpal jsem z těchto německých stránek - https://www.skodacommunity.de/threads/1z-innen-facelift-kalt-warmdiagnose-kennzeichenbeleuchtung-und-nebelscheinwerfer-deaktivieren-nur.96633/

 

1) v BCM se změní Byte 23 Bit 6 na 0

2) druhý krok je změna v EEPROM v BCM. Pin pro BCM je 42013. Změna adresy v hex 7AB, 7AC a 7AD. Z "FF" na "F0". Testováno na SW 537 z roku 2009 a vše OK.

V decimální soustavě to jsou adresy 1963,1964,1965.

Toď vše. Doufám, že pomůže lidem co nechtějí dodělávat odpory.

 

 

 

 

 

BCM.JPG

Editováno: , autor: xstastnyr@seznam.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...