Přejít na obsah

Dusivé štartovanie, následný nepravidelny chod a smrad oleja


Hofgut

Doporučené příspěvky

Zdravim Vás všetkých, prosim o radu.

rano som isiel do garaze pre moju oktavku 1,6 74kw 1999 a nastal mi doteraz nepoznany problem.na prvykrat nenastartovala a pri konci zapistal starter ale to som zvyknuty to mi robi obcas ked je chladno.potom uz chyta na supu ale tentoraz nie.toci, toci ale neodpali ked som to uz skusal ale piatykrat a dlhsie som ho podrzal tak naskocil a to som mu musel pridat plyn tak strasne nepravidelny chod to som este nezazil totalne dusivy ako keby bolo nieco vo vyfuku a zacitil som taky zvlastny smrad ako keby olej.tak som to radsej vypol.dnes mi mechanik povedal ze to mohlo byt nedokonale spalovanie alebo bordel v benzine ze aby som to este skusil.tak som to dnes opat skusil,chytila skor ale ten zvuk bol este horsi aj som sa pozeral pod kapotu ale nic netesie ani nefuci akurat motor sa dost chveje - neprirodzene a ked som mu na volnobehu trochu pridaval tak to bol smrad jak ho.... ako keby spalovalo aj olej.

Neviete mi prosim vás niekto poradit co s tym moze byt?Neviem co to robi ale normalne to nie je.neni to nejaka prdnuta hadica alebo tesnenie????

Poradte mi prosim diky moc!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim Vás všetkých, prosim o radu.

rano som isiel do garaze pre moju oktavku 1,6 74kw 1999 a nastal mi doteraz nepoznany problem.na prvykrat nenastartovala a pri konci zapistal starter ale to som zvyknuty to mi robi obcas ked je chladno.potom uz chyta na supu ale tentoraz nie.toci, toci ale neodpali ked som to uz skusal ale piatykrat a dlhsie som ho podrzal tak naskocil a to som mu musel pridat plyn tak strasne nepravidelny chod to som este nezazil totalne dusivy ako keby bolo nieco vo vyfuku a zacitil som taky zvlastny smrad ako keby olej.tak som to radsej vypol.dnes mi mechanik povedal ze to mohlo byt nedokonale spalovanie alebo bordel v benzine ze aby som to este skusil.tak som to dnes opat skusil,chytila skor ale ten zvuk bol este horsi aj som sa pozeral pod kapotu ale nic netesie ani nefuci akurat motor sa dost chveje - neprirodzene a ked som mu na volnobehu trochu pridaval tak to bol smrad jak ho.... ako keby spalovalo aj olej.

Neviete mi prosim vás niekto poradit co s tym moze byt?Neviem co to robi ale normalne to nie je.neni to nejaka prdnuta hadica alebo tesnenie????

Poradte mi prosim diky moc!!!!

Koukal jsi na svíčky? Třeba je jedna v háji nebo kabel ke svíčce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar, dnes som to skusil znovu a uz to islo normalne ani nedymilo ale spozoroval som ze mi akosi ubuda chladiacej kvapaliny ale nikde netecie to som pozeral tak neviem mozno to mola ozaj len nejaky spina v benzine.sviecky som menil pred 10000 dal som boschky ale to ma tiez napadlo ci su to neni tie kable .ako to zistim ci su este dobre? a kolko stoja nove??? dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar, dnes som to skusil znovu a uz to islo normalne ani nedymilo ale spozoroval som ze mi akosi ubuda chladiacej kvapaliny ale nikde netecie to som pozeral tak neviem mozno to mola ozaj len nejaky spina v benzine.sviecky som menil pred 10000 dal som boschky ale to ma tiez napadlo ci su to neni tie kable .ako to zistim ci su este dobre? a kolko stoja nove??? dik

Změř odpor kabelů, multimetrem. Kluci ti tu určitě napíšou jaká je správná hodnota. Já to nevím ,ale když jsem to měřil, tak jsem vždy koukal jaké je tam rozmezí a ten co se hodně líší je většinou prošlehnutý. A když jsi dnes nastartoval tak nešel smrad z výfuku. Když by ti tam šla chladící kapalina tak to poznáš, to je pěkný smrádek a ten dým. Koukal jsi na vodní pumpu třeba je někde netěsnost. A jak psal Honza koukni se ještě na ty čidla. Snad to bude jen prkotina. Já jsem kdysi nechával srovnávat hlavu a měnil těsnění a nakonec to byla špatná lopatka ve vodní pumpě a házalo mi to vodu ven přepadem. Na to jsem přišel asi po měsíci co jsem měl vše hotové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som bol s tým na VAG u kamosa co robi v skodovke ale Vag nezistilo ziadnu zavadu cidlo pracuje ako ma , lambda tiez a v pristrojovke to tiez neni tam je vsetko ok, co sa tyka toho chladenia tak vodnu pumpu som menil pred pol rokom za novu, meneny je tiez termostat,do chladiacej sustava nalievam cistu gd12 dnes mi ju meral a je do -50, to teplotne cidlo som uz menil 2-krát ale stale to blbne ked sa zohreje na prevadzkovu teplotu tak rucicka na budiku spadne na nulu.sem-tam sa dvihne ale nerobi to pravidelne.nemoze to byt nejaky studeny spoj?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chladící kapalina se musí ředit destilkou,čistá nemá správné chladící vlastnosti,má nízký bod varu,špatný přenos teploty atd.!!!Vždyť to píšou i na tý flašce.... A -50 je na naše podnebí celkem luxus,co!?Méně je někdy více :rtfm:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[dik za radu, ved uz som to zriedil, len skoda ze som to nevedel skor,cista je tam uz 6 rokov, raz menena, cize 3 + 3.a aky to ma vplyv na tesnenie pod hlavou?lebo blbne mi teplotne cidlo, ked je auto zohriate na prevadzkovu teplotu tak rucicka na budiku spadne do nuly a niekedy tam je aj 20min, inokedy sa po chvili zdvihne ako kedy, moze to robit ta kvapalina?to cidlo som uz menil 2krat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koncetrovaná kapalina je výrazně agresivnější než vhodně ředěná.

Pokuď máš načaté těsnění může se stát, že urychlíš neředěnou kapalinou

jeho rozpad (kamarád takto zničil těsnění na renaultu).

Je ovšem fakt, že dnes jsou těsnění již i kovová takže i odolnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj zdravím všechny,

dnes jsem ráno startoval a když motor naskočil měl cca.2s nepravidelný chod a pak se ustálil. V zrcátku jsem si všimnul že vyšel modrošedý dým.

Nevíte čím to může být?

1.9Tdi 81Kw

Díky za reakce Mash :palec2:

:skoda:

Editováno: , autor: Mash25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...